Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo U310 - Jak skonfigurować Intel Rapid Storage Technology

najdzik 23 Wrz 2016 09:59 663 2
  • #1 23 Wrz 2016 09:59
    najdzik
    Poziom 16  

Witam

Mam spory problem ze skonfigurowaniem IRST.

Laptop to Lenovo U310.Posiada on dwa dyski (SSD 22GB oraz HDD 500GB)
    Na laptopie jest zainstalowany system Windows 8 i wszystkie sterowniki ze strony producenta.

System jest zainstalowany w trybie UEFI, gdzie instalator potworzył sobie jakieś swoje partycje na dysku HDD.
    Dysk główny jest również podzielony na pół tj. 250GB na system i 250GB na dane prywatne.

W oprogramowaniu IRST widać oba dyski (SSD i HDD), a ich stan wyświetlany jest jako normalny.
    Na dysku HDD jest wyłączone opróżnianie buforu zapisu
    Na dysku SSD nie ma założonej żadnej partycji i jest dostępne całe nieprzydzielone miejsce.

Kontroler w BIOSIE jest ustawiony w AHCI

PYTANIE:

Jak skonfigurować IRST, bo walczę z tym już drugi dzień i za nic w świecie nie mogę tego ustawić.
    W programie IRST nie ma żadnych opcji, które wskazywałyby na uruchomienie konfiguracji - same gołe informacje.Brakuje też przycisku "Przyspiesz"
    Ma ktoś jakieś pomysły jak to uruchomić żeby dysk SSD był wykorzystywany?

0 2
  • #2 23 Wrz 2016 20:18
    2808562
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Wrz 2016 20:27
    najdzik
    Poziom 16  

Poradziłem sobie z tematem.
    Oto rozwiązanie problemu:

W Biosie trzeba przestawić kontroler na RAID.
    Wcześniej zainstalowany system już nie odpali, dlatego trzeba go zainstalować ponownie.
    Przy próbie instalacji systemu napotkacie na problem przy wyborze i konfiguracji partycji.
    Przy ustawieniu RAID dyski będą niewidoczne, dlatego ze strony Intel trzeba pociągnąć sterownik AHCI/RAID, wrzucić na pendrive i załadować nowy sterownik żeby instalator zobaczył nasze dyski.

Po zainstalowaniu systemu i wszystkich sterowników w tym IRST trzeba uruchomić funkcję "przyspiesz" w programie IRST.

To wszystko...

Po skonfigurowaniu wszystkiego system na moim lapku startuje w 6-7 sek (z zainstalowanym programem antywirusowym).
    Różnica ogromna

0