Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie przed kradzieżą auta

23 Wrz 2016 13:16 2169 34
  • Poziom 2  
    Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą? Jakieś "w miare" tanie sposoby, jakieś blokady?
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 37  
    ares79 napisał:
    Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą? Jakieś "w miare" tanie sposoby, jakieś blokady?

Na Eketrodzie pytasz? Gdzie 10% pytań to "jaki jest kodzik do radyjka" ?

;)
    A serio to trochę poufności mam nadzieję że zachowasz.

Masz talent do mechaniki? Elektroniki? Chcesz to zlecić, zrobić "ze szwagrem"?
    Tanio tzn ile? Ile warte auto?
  • Poziom 42  
    I jakie auto, nie każde się tak samo zabezpiecza.
  • Moderator Robotyka
    ares79 napisał:

Jeśli auto drogie, to żadne "tanie" sposoby nie działają. Złodziej może sobie pozwolić na duże wydatki w celu dokonania kradzieży i pokonania nawet bardzo wyrafinowanych zabezpieczeń. Wszystkie "tanie" sposoby wciągnie nosem.

A jeśli auto tanie, to nikt go nie ukradnie. Fala kradzieży aut w Polsce już dawno opadła. Załóż alarm, centralny zamek, wykup ubezpieczenie.
    10-cio i starszego auta, żaden szanujący się złodziej nie ruszy.

Ale jak ci zależy, to najlepszym tanim sposobem, było odcięcie zapłonu ukrytym przyciskiem. Główny przewód zasilający sterowanie, przecinano, wstawiano przełącznik, który ukrywano w zakamarkach deski rozdzielczej lub tapicerki.
    Właściciel wiedział gdzie to jest i mógł przełączyć.
    Złodziej nie mógł nawet włączyć zapłonu, a na szukanie nie miał czasu.
    Chyba, że miał lawetę. Wtedy w jakiejś "dziupli" rozbierali pojazd do śrubek.

Zależy to jednak od auta. Jak to jakieś stare, przechodzone BMW z 15-to letnim stażem, to nawet sobie głowy tym nie zawracaj. Ukraść ci to może co najwyżej Straż Miejska z miejsca nieprawidłowego postoju.
  • Poziom 43  
    Ja zabezpieczam, wyjmując kluczyk, gdy parkuje pod sklepem, bo nawet okien nie zamykam - a dodam, że dość luksusowy samochód. Gdy w Surinamie komuś ukradną auto (raz na rok) to gazety o tym piszą przez tydzień. Częściej się zdarza, że gdzies przy otwartych oknach w nocy ukradną laptopa z siedzenia, jak zapomni go zabrać. :D Co kraj, to obyczaj, prawda?
  • Poziom 29  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Co kraj, to obyczaj, prawda?

Tak. Szczególnie w USA, gdzie najlepszym zabezpieczeniem jest manualna skrzynia biegów. Złodziej po zauważeniu takowej opuszcza auto i szuka następnego z automatem. Po prostu nie potrafią zmieniać biegów.
  • Poziom 31  
    Jak zdajesz teraz u nas na prawo jazdy a chcesz na automacie z automatem to jest wpis i nie możesz prowadzić auta z manualną skrzynią . Jaki kraj taki obyczaj :D
  • Poziom 35  
    Najlepsza metoda - do kluczyków samochodu przyczep dłuuugą smycz Policji. Tak spreparowany kluczyk zostawiaj w stacyjce :D
  • Poziom 31  
    Ja kiedyś miałem wyłącznik pod mieszkiem lewarka odcinał zapłon może odcinać paliwo . I to już spowolni gościa który chce odjechać jak w ogóle odjedzie . :D
  • Poziom 43  
    marqqv napisał:
    Jak zdajesz teraz u nas na prawo jazdy a chcesz na automacie z automatem to jest wpis i nie możesz prowadzić auta z manualną skrzynią
    Nie uwierzę, dokąd nie zobaczę :cry: . Jezdze bezproblemowo i tym i tym, oraz w ruchu prawostronnym (USA, Europa), jak i lewostronnym (W. Brytania i Surinam) Co się dzieje, do licha ?
  • Poziom 31  
    Taką dziś informację uzyskałem od uczącego się na prawo jazdy też nie chce mi się wierzyć ale to podobno fakt dlatego przy okazji tematu piszę o tym :)
  • Moderator Robotyka
    marqqv napisał:
    Jak zdajesz teraz u nas na prawo jazdy a chcesz na automacie z automatem to jest wpis i nie możesz prowadzić auta z manualną skrzynią
    Nie uwierzę, dokąd nie zobaczę :cry: . Jezdze bezproblemowo i tym i tym, oraz w ruchu prawostronnym (USA, Europa), jak i lewostronnym (W. Brytania i Surinam) Co się dzieje, do licha ?

Zdając egzamin na takim pojeździe i ucząc się na nim, dostajesz Prawko z wpisanym kodem "78" - Uprawnienia do prowadzenia pojazdów kategorii B, nie posiadających pedału sprzęgła.

Inaczej mówiąc jest to ograniczenie uprawnień.
  • Poziom 43  
    Madrik napisał:
    Inaczej mówiąc jest to ograniczenie uprawnień.
    Jezeli to fakt, to oczywiste ograniczenie. Czyli de facto, zdając egzamin na automacie, zabroniona jest dla mnie jazda pojazdem ze skrzynia manualną? A w druga stronę ? Kiedyś zdawałem egzamin, mam prawo jazdy od lat, wreszcie kupiłem nowy, wymarzony samochód z automatem. I co ? A'propos, unijny to wymysł, czy lokalny ?
  • Poziom 31  
    egzamin na automacie, zabroniona jest dla mnie jazda pojazdem ze skrzynia manualną?

Tak
    A w druga stronę

nie
    Kiedyś zdawałem egzamin, mam prawo jazdy od lat, wreszcie kupiłem nowy, wymarzony samochód z automatem. I co ?

Jeździsz
    unijny to wymysł, czy lokalny ?

Tego nie wiem
  • Poziom 33  
    Madrik napisał:
    , to żadne "tanie" sposoby nie działają.

I tu się mylisz, każde niestandardowe (patrz niesklepowe), rozwiązanie, np. zabezpieczenie wykonane samodzielnie, nawet tanie (jak koszt zwykłego wyłącznika na zapłonie czy jeszcze lepiej zasilaniu pompy), zainstalowane w sobie tylko znanym miejscu spowoduje że nawet najlepszy "spec" będzie chodził koło auta jak głupi.
  • Poziom 31  
    Ja też wczoraj byłem zdziwiony bo to delikatnie mówiąc dziwny przepis :D
  • Poziom 43  
    zimny8 napisał:
    I tu się mylisz, każde niestandardowe (patrz niesklepowe), rozwiązanie, np. zabezpieczenie wykonane samodzielnie, nawet tanie (jak koszt zwykłego wyłącznika na zapłonie), zainstalowane w sobie tylko znanym miejscu spowoduje że nawet najlepszy "spec" będzie chodził koło auta jak głupi.
    Słusznie, tylko z pewnym zastrzeżeniem. Stwierdzi, co się dzieje (nie kręci rozrusznik czy nie startuje pompa paliwa, etc), zrobi obejście.
  • Poziom 33  
    Jest dużo takich miejsc w instalacji gdzie po założeniu wyłącznika nie zapali, ja mam taki układ że nawet jak znajdzie albo obejdzie to jeszcze kilka minut nie zapali, więc sobie złodziej podaruje poszuka łatwiejszego celu.
  • Poziom 31  
    Stwierdzi, co się dzieje (nie kręci rozrusznik czy nie startuje pompa paliwa, etc), zrobi obejście.

Wątpię czy ma czas na taką dedukcję :) Jak to mówią na złodzieju czapka gore :D
  • Poziom 33  
    Kolega montował zabezpieczenia w zbiornikach paliwa, tam gdzie pompa i pływak, żeby zapalić to trzeba było kilka impulsów w we właściwym odstępie czasu na "pompe" podać.
    Wiadomo, samochód można na lawecie wywieźć.
  • Poziom 15  
    Lata temu kupiłem sobie wymarzone auto Ford Probe, sprowadzony ze stanów.
    W pierwszą noc po zakupie była próba kradzieży, auto stało pod blokiem.
    Złodzieje pokonali fabryczny alarm, blokadę kierownicy i wypchali auto w zarośla.
    Uratowało mnie, że w dzień zakupu zamontowałem zwykły ukryty przełącznik, odcinający zapłon.
    Wyrwali wszystkie dolne plastiki z kokpitu, chyba szukali przełącznika, robili bajpasy zasilania, ale auto ocalało.
    Widać, że mieli dużo czasu na działanie.
    Teraz obowiązkowo do każdego auta, obok alarmu wędruje ukryty przełącznik.
  • Poziom 43  
    Panowie, Panowie (i Panie) - Laweta, pokrowiec z aluminiowej folii do odciecia GPS i GSM. Garaż ? ,,Witam, mam paczkę dla pana, kurier :D " S&W przystawiony do głowy właściciela, z prośba o klucze, dokumenty, ewentualnie kod do alarmu. Fantazjuję ? :cry: Może.
  • Poziom 40  
    @Krzysztof Kamienski
    Opcje są 4:
    - Masz stare prawo jazdy kategorii B możesz jeździć w zakresie kategorii B manual/automat.
    - zdajesz prawko na pełne B możesz jeździć w zakresie kategorii B manual/automat.
    - zdajesz prawko na B ale tylko na automaty tu są dwie opcje albo ograniczenie do automatów albo jako wymóg dostosowania np dla osób niepełnosprawnych. Inne adnotacje w prawie jazdy.
    - Możesz mieć prawko z innego kraju i tu już zależnie od umów miedzynarodowych.

Ograniczenie do prawka na automat powoduje że takie prawko jest łatwiejsze bo najczęściej zdaje się na "swoim aucie" czyli takim na którym były jazdy, to jest zgodnym nie tylko co do modelu ale i do egzemplarza. No a po drugie łatwiej zdać egzamin komuś kto dopiero zaczyna jeździć bo nie musi biegami wachlować, poza tym zgaszenie takiego przy ruszani tez łatwe nie jest.

Jak chcą ukraść to ukradną.
    Kawałek ode mnie dźwigiem blaszaka podnieśli.
    Znajomy przyjechał z warsztatu wszedł do domu i auta już nie było.
    Znajomemu dźwignęli auto całe oklejone w logo firmy. Koleś nagle dzwoni na telefon kumpla i pyta czemu mu wjazd do garażu zablokował. Po prostu auto porzucili a właściciel garażu zadzwonił na numer z auta.
  • Poziom 10  
    ukryty przełącznik jest ok.na pewno spowolni kradzież i może auto ocaleje o ile nie przyjadą lawetą :cry:
  • Poziom 40  
    Wszystko zależy od tego jakie auto i kto miał by ukraść i po co. Innymi słowy dla jakiego rzędu zysku bo to determinuje jego determinacje i środki jakich użyje.
  • Poziom 33  
    Więc pytanie do autora tematu, jakie masz autko?, ukryty wyłącznik czy ochroniarz w samochodzie :).
  • Poziom 31  
    Zawsze pozostaje wykupić AC i spać spokojniej bez wyłącznika i ochroniarza :)
  • Moderator Robotyka
    zimny8 napisał:
    Madrik napisał:
    , to żadne "tanie" sposoby nie działają.

I tu się mylisz, każde niestandardowe (patrz niesklepowe), rozwiązanie, np. zabezpieczenie wykonane samodzielnie, nawet tanie (jak koszt zwykłego wyłącznika na zapłonie czy jeszcze lepiej zasilaniu pompy), zainstalowane w sobie tylko znanym miejscu spowoduje że nawet najlepszy "spec" będzie chodził koło auta jak głupi.

"Spec" po prostu weźmie auto na lawetę lub hol.
    I w swoim warsztacie rozbierze pojazd na śrubki.

To są sposoby, które były popularne kiedyś, gdy było mnóstwo złodziei pojazdów, w większości mocno amatorskich.
    Obecnie zajmują się tym specjaliści, którzy wybierają pojazd do kradzieży, rozpoznają sytuację i są przygotowani na niespodzianki.

Obecnie są nawet sposoby na pojazdy z wbudowanym GPS-em, czy połączone z centrum monitoringu.
    Jeżeli złodzieje chcą ukraść auto - to i tak je ukradną. Nawet jak będzie stało bez kół.

A na amatorów i stary samochód to starczy migająca lampka alarmu.
  • Poziom 25  
    Cytat:
    Ja kiedyś miałem wyłącznik pod mieszkiem lewarka odcinał zapłon może odcinać paliwo . I to już spowolni gościa który chce odjechać jak w ogóle odjedzie . :D

Niestety, ale pod mieszkiem lewarka to złodziej najpierw zacznie szukać zabezpieczeń, bo jest to bardzo typowe miejsce ukrycia przycisku.

W poprzednim samochodzie właśnie tam miałem przycisk, a znajomy ostatnio zakładał alarm i właśnie tam zamontowali mu ukryty wyłącznik.

Kiedyś czytałem nawet artykuł o alarmach samochodowych i jeśli osoba montująca alarm pyta się, gdzie ukryć dodatkowy wyłącznik, to znaczna większość osób odpowiada, że pod mieszkiem.