Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacja do Windows 10 zrobiła jesień średniowiecza

23 Wrz 2016 13:23 1056 14
  • Poziom 7  
    Witam, przejdę od razu do rzeczy:
    Postanowiłem zaktualizować Windows 8 do nowszej 10. Z oficjalnej strony Microsoftu pobralem plik aktualizacyjny, klucz znalazłem na pierwszej lepszej stronie i pobieranie ruszyło. Przeszło do instalacji, zaznaczyłem opcję <coś w stylu usuń wszystkie pliki i aplikacje> (było to konieczne bo laptop przez wszystkie pliki znajdujące się na dysku strasznie stracił na wydajności, zasmiecil się poprostu). Później ruszyła instalacja i się instalował, miał się jeszcze kilkukrotnie uruchamiać ponownie w czasie tego procesu. Siadlem do wiedźmina na ps4 i po pewnym czasie (kilka godzin) zauważyłem, że laptop jest na etapie uruchamiania (pierwszy obraz od włączenia laptopa -> Toshiba leading innovations ). No nic, gram dalej. Po pewnym dłuższym czasie zauważyłem, że zostało na tym samym etapie.
    W żaden sposób nie da się wejść w BIOS z tego ekranu. Wczesniej nic nie robiłem z tym laptopem poza skopiowaniem ważnych plików na inny laptop. Proszę o jakąś podpowiedź jak to rozwiązać.
    Laptop to Toshiba satellite L875D-S7342[/spoiler]

• Poziom 39  
    Klucz jaki? Do aktualizacji wykorzystujemy program Microsoft w (załączniku) i w czasie aktualizacji nie potrzebujemy żadnych kluczy. Warunek jest taki iż aktualizowany system a w tym wypadku jest to Windows 8, powinien być aktywowany. Uruchamiamy program z załącznika który ściągnie wszystkie potrzebne pliki i przystąpi do aktualizacji. Teraz system mógł zostać zablokowany przez nieautoryzowaną aktualizację do Windows 10.
  • Poziom 28  
    mihumlost napisał:
    Postanowiłem zaktualizować Windows 8 do nowszej 10.

Trzeba było wcześniej aktualizować (jak był na to czas) przy pomocy właśnie tego narzędzia zapodanego wyżej. Teraz jest już "pozamiatane".

• Poziom 39  
    mihumlost napisał:
    @Piotr2608 a w jaki sposób odblokować zawieszony w ten sposób system?

Teraz to tylko Microsoft może pomóc :)
    Nie wiem, bo nigdy nie miałem z takim problemem do czynienia, ale warto na początek wypiąć dysk. Jeśli nadal reakcja będzie zerowa, należy udać się do serwisu Toshiba, tam wgrają nam czysty bios wraz z kluczem Windows 8 a może od razu zainstalują nam Windowsa 10.

Waldemar z Kaszub napisał:
    Trzeba było wcześniej aktualizować (jak był na to czas)

To narzędzie działa wyśmienicie. Zaktualizowałem Windowsa 7 do 10 w ubiegły weekend, więc śmiem twierdzić, że Microsoft przedłużył promocję ;)
  • Poziom 7  
    @Piotr2608 dzięki za pomoc w identyfikacji problemu, rusza normalnie (tzn. wykazuje brak boot'owalnego urządzenia) ;)
    Teraz pytanie, jak to zrobić? Mianowicie widzi mi się to w ten sposób, że robię boot'owalnego pendrive'a z nowym systemem, podpinam, uruchamiam bez dysku, jak zacznie bootowac podpinam dysk, żeby miało gdzie zainstalować system i instaluje system. Tak można zrobić? Tzn. czy można podpiąć dysk jak laptop jest uruchomiony?

Drugie pytanie: ma ktoś sprawny obraz ISO Windowsa 10? Albo jakąś stronę do pobrania ISO, które normalnie pozwoli zainstalować system z pendrive'a?

• Poziom 39  
    Normalnie zainstaluj 8 taką jaką miałeś. Kiedy 8 zostanie aktywowana uruchom narzędzie które dołączyłem do mojego pierwszego postu. Jeśli instalacja przebiegnie pomyślnie zostanie nadany identyfikator dla Twojego systemu - klucz elektroniczny. Po tym zabiegu będziesz miał przypisany elektroniczny klucz Windows 10.

Co do dysku - podłącz go do innego komputera i sformatuj partycję C oraz partycję o pojemności 100MB. Podepnij dysk do laptopa. Zainstaluj 8 z partycji Recovery jeśli jest lub z dołączonej płyty.
  • Poziom 7  
    Nie mam płyty z systemem, laptop był kupiony z zainstalowanym Windows 8. Da się stworzyć ISO przez narzędzie dodane przez Cb? Czy można to zrobić w taki sposób jak ja napisałem? Bo nie mam możliwości podpięcia tego dysku do innego laptopa bo nie chcę utracić gwarancji producenta przez otwieranie obudowy

• Poziom 39  
    Powinien mieć partycję Recovery.

TOSHIBA Partycja Recovery jest aktywowana poprzez kliknięcie klawisza F8.

• Poziom 39  
    To albo uruchomisz instalację z partycji recovery albo wyślij latopa do serwisu skoro jest na gwarancji.
  • Poziom 23  
    mihumlost napisał:
    nie chcę utracić gwarancji producenta przez otwieranie obudowy

Nie wiem który producent zabiera gwarancję za otworzenie obudowy, przecież masz prawo dołożyć sobie RAMu albo wymienić dysk na SSD jak masz talerzowy.
  • Poziom 21  
    Serwis za reinstal jako że to Twoja wina zażyczy sobie opłaty. No chyba, że to faktycznie uszkodzenie sprzętu. Partycja recovery pewnie była, ale prawdopodobnie się uszkodziła podczas aktualizacji. Nie wiem czy to celowe zagranie ze strony microsoftu. Sam mam w podobny sposób uszkodzoną partycję recovery. Jedynym sposobem, by zachować dane z tej partycji jest jej zgranie na płyte zanim zaaktualizuje się do 8.1 lub 10 bo wtedy ona się uszkadza. U mnie instalacja linuxa uszkodziła partycję odzyskiwania, nie to żebym sam ją uszkodził linuxem. Po prostu sama się uszkodziła po tym jak UEFI dograło jakieś bzdury po polsku do któregoś pliku hex po kontakcie z GRUBem. U mnie mimo wszystko nie było aż tak beznadziejnie, bo menu recovery się włączało. Za to po kilkudniowej przegranej walce z recovery dostałem pendrive z recovery od kolegi zgranej i do tej pory z tego korzystam(chyba już 2 lata bez kombinowania z reinstalacją, bo nie mam sił do użerania się z tym UEFI).

Na nowym tablecie z 8.1 chciałem się przed tym uchronić... okazało się że na 8.1 nie da się zrobić recovery...

PS problemy z recovery nie dotyczą wszystkich komputerów, ale wielkiej części niestety dotyczą.

Tutaj masz podobną sytuację do Twojej z 8.1
    http://www.dobreprogramy.pl/Jak-aktualizacja-...ila-tysiace-partycji-Recovery,Blog,61771.html
  • Poziom 9  
    Właśnie chciałem zaktualizować po czasie oryginalny OEM windows 8 .
    Zrobiłem aktualizację do 8.1 i następnie chcąc użyć Twojego toola z załącznika wyskakuje okno:

Aktualizacja do Windows 10 zrobiła jesień średniowiecza

Wpisałem klucz wyciągnięty z systemu i niestety nie przechodzi.

Jakieś pomysły jak to aktywować o ile to w ogóle możliwe?
  • Poziom 42  
    Darmowa aktualizacja do Windows 10 została zakończona w lipcu. Istnieje pewna furtka, dzięki której nadal można za darmo zaktualizować system dostępna dla osób, które korzystają z różnych funkcji związanych z ułatwieniem dostępu.
    $kubi napisał:
    Jakieś pomysły

Kupić 10 lub zostawić 8.1 chyba, że wcześniej była przeprowadzona aktualizacja a teraz zwyczajnie wyniknął problem przy instalacji.