Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault Scenic 96 rok poj. 1.6 benzyna + gaz - Nawiew działa tylko na szybę

szajba2020 23 Sep 2016 19:55 2031 9
    szajba2020
    Level 5  
    Posiadam renault scenic 1996 rok 1.6 benzyna i mam problem z nawiewem. A mianowicie działa on tylko i wyłącznie na szybę, a przekręcając pokrętłem od ustawiania nawiewu np. na nogi, na twarz nie ma żadnej różnicy. Gdzie mogę szukać przyczyny? Słyszałem, że gdzieś na linkach tylko w którym miejscu
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Ture11
    Level 37  
    Linka zaczyna się przy pokrętle regulacji, a kończy się przy nagrzewnicy (pod deską rozdzielczą). Czyli linka ma dosłownie parę centymetrów. Po zdemontowaniu panelu (chyba na dwie śrubki siedzi, tam przy popielnicznce) będzie wszystko jasne. Lepiej, żeby przy samym panelu coś było urwane, bo demontaż czegokolwiek przy nagrzewnicy w megane czy scenicu to koszmar.
    szajba2020
    Level 5  
    Ture11 wrote:
    Linka zaczyna się przy pokrętle regulacji, a kończy się przy nagrzewnicy (pod deską rozdzielczą). Czyli linka ma dosłownie parę centymetrów.

Dziękuję bardzo. A mozliwe, ze to będzie przyczyną czy są powodem tego inne usterki?
    Ture11
    Level 37  
    Linka może być zerwana w dowolnym innym miejscu (generalnie przy przekręcaniu pokrętła nastawnika powinien być wyczuwalny opór i słyszalne dźwięki). Możliwe popękanie plastików, co by utrudniło bardzo naprawę...

W Internecie ciężko o dobre zdjęcie obudowy nagrzewnicy w scenicu, zobacz jak wygląda to w megane 19 (dość podobny moduł):

czy lepiej w megane 1,6

To ta niebieska linka jest odpowiedzialna za ustawienie klap kierunku powietrza (czerwona ustawia przepływ powietrza przez nagrzewnicę lub obok niej)...
    szajba2020
    Level 5  
    Ture11 wrote:
    Linka może być zerwana w dowolnym innym miejscu (generalnie przy przekręcaniu pokrętła nastawnika powinien być wyczuwalny opór i słyszalne dźwięki). Możliwe popękanie plastików, co by utrudniło bardzo naprawę...

W Internecie ciężko o dobre zdjęcie obudowy nagrzewnicy w scenicu, zobacz jak wygląda to w megane 19 (dość podobny moduł):

Nie ma żadnego oporu niestety. A jak dostać się jak najszybciej do tej linki ? Dziękuje bardzo za pomoc.
    Ture11
    Level 37  
    Jedno zdjęcie (z Internetu) wyraża więcej, niż 1000 słów. Ja bym zaczął tu:

W najlepszym przypadku rdzeń niebieskiej linki spadł z nastawnika (nie będę zaznaczał, gdzie - rozbierzesz to sam zobaczysz :-) ):

Kiepski przypadek - pęknięcie mocowania pancerza linki;
    Gorszy przypadek - pęknięcie uchwytu linki przy panelu;
    Jeszcze gorszy przypadek - pęknięcie trybu pomiędzy pokrętłem na panelu a dźwignią z uchwytem;
    Najgorszy przypadek - pozostałe uszkodzenia nie powstałe przy panelu...
    szajba2020
    Level 5  
    Bardzo Dziękuje za te zdjęcia i pomoc jutro będę to rozbierał i zerknę napisze co i jak :)
    szajba2020
    Level 5  
    Rozebrałem - usterka linka spadła jednakże linka ta nie była przymocowana ani do gałki którą zmienia się przepływ powietrza, ani do nagrzewnicy., A więc muszę dostać się do miejsca gdzie jest przypinana. Tylko jak tam saię dostać jest jakaś fotorelacja? Bo dużo rozkręcania a patrzyłem od spodu, uchwyt mocujący panccerz jest urwany.
    Ture11
    Level 37  
    Niestety, kolego, ciężko będzie o fotorelację z wymiany tej linki. Są relacje z wymiany nagrzewnicy w Megane i Scenic (w kabinie wszystko jest niemal identycznie w tych dwóch pojazdach), ale wymiana nagrzewnicy wiąże się ze zdjęciem całej deski rozdzielczej (wiem, bo przećwiczyłem to...).

Relacja z wymiany nagrzewnicy:
    http://megane.com.pl/topic/594-how-to-wymiana-nagrzewnicy-megane-i-scenic/

Gdzieś w okolicy 30 posta w tym temacie masz fotorelację w PDFie, ale trzeba się zarejestrować na tamtym forum (polecam, bo to bardzo fajne forum renault megane / scenic).

Myślę, że jednak powinieneś porozglądać się z latarką pod deskę - może będziesz miał jakiś pomysł na naprawę usterki... Obyś tylko dał radę bez demontażu deski rozdzielczej...
    teva
    Level 13  
    Ture11 wrote:
    wymiana nagrzewnicy wiąże się ze zdjęciem całej deski rozdzielczej (wiem, bo przećwiczyłem to...).
    to czemu świadomie kłamiesz?
    Deski w Scenicu nie trzeba ściągać!
    Ture11 wrote:
    bo to bardzo fajne forum
    czyżbyś był w administracji bo tam człowieka traktują jak śmiecia
    Najlepsze forum scenica to www.scenicforum.pl