Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goździelin woj. świętokrzyskie - odpowiedni internet

23 Wrz 2016 21:27 798 5
  • Poziom 9  
    Cześć,

obecnie posiadam internet LTE z Play z modemem Huawei E5170, ale jest dosyć drogi (opcja bez limitu za 90zł) i szukam jakiejś alternatywy, bo często ten z Playa chodzi dosyć słabo.

Pokusiłem się o test IDU/ODU 200 z CP i gorzej chyba być nie mogło...

Niby pokazuje zasięg dobry, ale prędkość jest tragiczna. Wychodzi na to, że muszę oddać ten z CP i spróbować coś nowego. Tu pojawia się pytanie, co będzie dla mnie najbardziej odpowiednie? Czy ten Huwaei E5170 jest w miarę dobrym sprzętem? Biorę pod uwagę dokupienie anteny zewnętrznej, ale nie wiem dokładnie jakiej potrzebuję.

Mam do dyspozycji SIMkę z T-Mobile, Orange, Play i tą z CP. Co do sprzętu to wspomiane wcześniej czyli IDU/ODU 200 i Huawei E5170.

Huawei ma włożoną kartę Play obecnie i parametry są takie jak na załączniku, parametry z CP też załączam.

CP na paśmie 2600 nie łapie żadnego sygnału.

Co do lokazlizacji, w której obecnie mieszkam to jest to https://goo.gl/maps/kMp3pD4np3U2 , antena CP skierowana mniej więcej na ulicę Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.
    Huawei z Playem jest w domu, w oknie skierowanym również w tamtą stronę.
    Dodam tylko, że dom jest górce, więc w stronę Ostrowca Świętokrzyskiego nic nie zasłania widoczności - inne domy są poniżej gruntu na, którym stoi dom.

Proszę o wskazówki jak wykonać testy i co załączyć żeby znaleźć optymalnego operatora.

Pozdrawiam, Dawid
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Optymalnego operatora masz już od dawana tylko nie wiedzieć czemu liczyli liczyłeś że z internetu mobilnego można u ciebie korzystać bez zewnętrznej anteny na wybrane pasmo. Jeśli na E5170 można wymuszać w LTEWatcH pasma LTE to ustaw po kolei LTE1800, LTE2100 i LTE800. Router na zewnątrz i zrób testy parametrów sygnału i prędkości na każdym pasmie. Ewentualnie to samo zrób używając E5186 Toolbox. Jeśli testy okażą się obiecujące to wypowiadaj umowę w Play. Nikt przy zdrowych zmysłach nie płaci 90 zł za abonament w Play skoro na pre-paid można mieć internet LTE bez limitu za kilka zł/m-c. Do E5170 konieczny będzie zakup zewnętrzne anteny kierunkowej na wybrane pasmo. Play w Ostrowcu i Ćmielowie posiada pozwolenia na LTE1800, LTE2100 i LTE800. Najszybciej teoretycznie działa na LTE1800 ale testy potwierdza jak jest w rzeczywistości u ciebie. Pomysł z CP i IDU-ODU 200 lepiej pominąć milczeniem. Ten zestaw to tragedia, masz na nim fatalne parametry sygnału LTE odpowiadające za jakość sygnału czyli SINR i RSRQ, zarówno na LTE800Sferii oraz LTE1800Aero2. ale to cecha charakterystyczna tego chińskiego złomu. Z innych operatorów zasięg LTE w Orange z sieci LTE180Networks obsługującej tez T-mobile z BTS-ów w Ostrowcu. poza tym Orange uruchomił w Rzuchowie i Ćmielowie własne BTS-y LTE800. Oferta Orange Internet dla domu ze sprzętem atrakcyjna. Możesz zrobić testy LTE Orange na E5170 wymuszając LTE800 i LTE1800 i sprawdzisz prędkości. T-mobile sobie darujesz podobnie jak Plusa, jak działa Plus już wiesz , korzystałeś wszak z CP. reasumując jeśli pre paid i LTE bez limitu za kilka zł/m-c to Play na karcie RBM na kartę 5 z właczoną usługą DIL i RWK. Jak abonament ze sprzętem to Orange Internet dla domu za 44,90 z + 15,01 za MF283+ lub za 25,01 ten router + TAB2A8. w każdym przypadku antena na wybrane pasmo LTE za około 200 zł.
  • Computer Controls
  • Poziom 9  
    Miałem cichą nadzieję, że to właśnie Ty mi pomożesz ;)

Zrobiłem testy o jakich wspomniałeś - router umieściłem na rynnie ;) ale raptem z 3m nad ziemią. Załączam screeny.

Jeżeli chodzi o prędkość to najlepiej wypadł T-mobile 1800 i Orange 1800 (w tym przypadku jako operatora w speedteście pokazało tmobile jeśli się nie mylę).

Co sądzisz o Playu? Jak Ci się to widzi?

Wspomniałeś w poprzednim poście o nadajniku w Rżuchowie i Ćmielowie - nie wiem czy to dobry pomysł, bo akurat te kierunki są zasłaniane u mnie przez drzewa.

Zarówno w t-mobile jak i orange jakieś abonamenty w domu się znajdą i to na firmę, więc może to byłby jakiś wybór.

Jeżeli już zdecydowanie widzisz faworyta to daj proszę znać.
    Podpowiedz mi też proszę czy zostawić E5170 czy wziąć jakiś inny sprzęt? Jaka antena? Podejrzewa, że to może zależeć od sprzętu na jaki się zdecyduje
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Jesli chodzi o LTEWatchH i E5170 to program nie pokazuje wszystkich parametrów LTE i Global Cell ID. Spróbuj z https://dl.dropboxusercontent.com/u/1978345/E5186/E5186%20Toolbox_latest.rar Może uzyskamy wszystkie dane. na play warto skupić uwagę gdyż masz router z LTe i miałbyś w pre paidzie internet LTE bez limitu praktycznie za darmo. ale możliwe, ze BTs LTE1800 Play do którego się logujesz jest przeciążony. Warto więc będzie zrobić testy LTE Play w Rzuchowie lub Ćmielowie w ich poblizu aby sprawdzić ich obciążenie. możesz zrobić na E5170 lub telefonie z LTE i zainstalowanym Network Cell Info Jak nowy abonament to tak jak napisałem Orange z usługa Internet dla domu za 44,90 otrzymasz 150GB w strefie domowej z pełna prędkością ,potem 1Mb/s. do tego noce poza limitem i 60GB poza strefą domową. Dwie karty SIM a ze sprzętu za 15,01 zł m-c MF283+ lub za 25,01 za MF283+ i TAB2A8. Lub oferta Orange dla firm internet biurowy czyli za 55,99 netto 500GB na full i za 9 zł opłaty jednorazowej MF283+ na własność.
  • Poziom 9  
    Niestety, E5186 Toolbox coś mi nie chce zadziałać do końca - zwraca te same dane co LTEWatchH, dodatkowo podając prawidłowe hasło i wciskając przycisk "connect" pokazuje mi się komunikat o błędnym haśle.
    Czy jest jeszcze może jakiś inny program, który pokaże nam brakujące dane?

Rano zdejmę IDU/ODU z dachu i wsadzę kartę CP do E5170 i z ciekawości zobaczę jak to będzie działać :)

Z obciążeniem nadajnika play 1800 możesz mieć rację, bo obecnie router jest w domu, a osiąga zdecydowanie lepszą prędkość niż jak był na zewnątrz.
    Co ciekawe IDO/ODU też zaczęło działać jak dla mnie wystarczająco :) Pierwszy raz jak to podłączałem to była 6 rano, więc wynik był zadowalający, ale poniżej 1Mb/s w dzień to jakaś kpina..

Prywatna oferta Orange wydaje się być ciekawa. Nie mogę tylko znaleźć jednoznacznej informacji w regulaminie, te 150gb w strefie domowej to jest miesięczny limit?