Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenie umowy internetu LTE.

23 Wrz 2016 21:42 975 11
  • Poziom 3  
    Witam otrzymałem propozycję przedłużenia umowy od firmy Cyfrowy Polsat. Aktualnie posiadam router mobilny lte na papierze 150 MB/s, lecz w rzeczywistości 1Mb/s do 4-5, lecz rzadko. Niestety nie mam w czym wybierać - mobilne, (cp wygrywa bo mam smartdom) albo radiówka ze średnią prędkością 512Kb/s (przez zasięg). Potrzebuje opini czy opłaca się obrać ich autorski sprzęt (mowa o tym - LTE ODU/IDU-200) Oraz pytanie czy można wybrać inny router i czy można przenieść internet z cyfrowego do plusa z powrotem? Jeśli w ogóle to mi się opłaca? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Computer Controls
  • Specjalista Sieci, Internet
    Oczywiście jak najszybciej należy zrezygnować z oferty CP. po pierwsze ta oferta jest tylko ze sprzętem na użyczenie i dzierżawą za niego. Po drugie nie ma gorszego sprzętu niż IDU-ODU 200 chyba ze jego poprzednik czyli IDU-ODU100. W CP ceny za wynajem sprzętu są chore i za jedyny sensowny DWR-966 woaja 35 zł/m-c a sprzęt do zwrotu. trzeba być całkowitym laikiem aby brać internet z CP zamiast z Plusa. w plusie w sklepie internetowym sprzęt jest na wasność i np. oferta 50GB ze smartDom kosztuje 30 z i do tego DWR-966 lub E5186 za 199 zł od razu na własność. Ale po co ci internet z Plusa czy CP jeśli masz transfery na poziomie nędznego 3G z UMTS900. jaka to lokalizacja, korzystasz z sieci LTE800sferii czy LTE1800 Aero2 ? jaki to router mobilny, jakie parametry sygnału LTE na nim, korzystasz z anteny zewnętrznej/ skąd to twoje przekonanie, ze jesteś zdany na ten pseudo LTE z CP lub jakaś nędzna radiówka. Na 99 % jest zupełnie inaczej. Podaj lokalizację to sprawdzę jak jest w rzeczywistości. sprawdź czy ten mobilny MiFi masz z CP na własność czy musisz oddać po wypowiedzeniu umowy. Tak czy inaczej składaj wypowiedzenie umowy z CP.
  • Poziom 3  
    Daleko od nadajników mam, Najbliżej jest chyba play i plusa właśnie. Mam 2 firmy od radiówek w moim mieście. Jedna z dobrymi opiniami, więc zaprosiłem ich by zobaczyli co i jak. Jakieś 2 lata temu to było. Mówili że o światłowodzie nie ma mowy, a radiówkę mogę wziąć jeśli nie przeszkadza mi prędkość do 1Mb/s. (w umowie do 10) podobno sygnał tracił przez drzewa na drugiej stronie ulicy (mieszkam przy drodze). Mieszkam w pasie kilku domków jednorodzinnych za ogródkami działkowymi. Domów mieszkalnych jest 4. 3 Osoby mają mobilny internet, jedna ma chyba satelitarny, nikt nie narzeka więc nie ma mowy na złożenie się na pociągnięcie kabli. A propo tych drzew, to ścieli je pół roku temu, widać je na google maps (dawno nie było aktualizacji), a w rzeczywistości już nie ma nawet małego krzaczka.
    Jak mam sprawdzić czy korzystam z lte800 czy 1800? Mam router mobilny huawei e5573 i nie korzystam z anteny zewnętrznej.
    Router mam na własność na szczęście. 3 routery mi padły i nie chcieli zwrotów, leżą w szafie. Płacić za nie też nie muszę. Chyba jakaś promocja bo mam tv+3 telefony i internet w plusie (tv w cp, ale to firma partnerska)
    Moja lokalizacja: Sucharskiego 223A, Wejherowo
  • Computer Controls
    To z czego korzystają sąsiedzi bez najmniejszego znaczenia, nie mają pojęcia o internecie mobilnym i biorą to co im konsultanci wcisną. A ten co ma satelitarny to ma chyba coś nie tak z ...Radiówki 1Mb/s to niech sobie ci druciarze w buty wsadzą. Masz zasięg LTE u Wszystkich operatorów. W Plusie/CP korzystasz z sieci LTE1800 aero2 , pozwolenia na BTS-y to Gościcino i Wejherowo, 1 Brygady Pancernej. W Orange i T-mobile zasięg z sieci LTE1800networks, BTS-y Gościcino, Wejherowo Przemysłowa 36 i 18. w Play zasięg LTE z BTS-a Gościcino lub Przemysłowa 36, spacerowa 10. Działają na LTE1800, LTE2100 a na pierwszym jeszcze pozwolenia na LTE800 i LTE2600. Na komputer pobierasz https://dl.dropboxusercontent.com/u/1978345/E5186/E5186%20Toolbox_latest.rar Po zalogowaniu w nim na E5573 pokaze ci parametry sygnału LTE oraz CID BTS-a. w programie można wymuszać pasma LTE. mozesz w nim sprawdzić jakie masz parametry LTE oraz z którym BTS-em się łączysz. w Plusie masz tylko LTE1800aero2. w Play robisz testy z kartą Play Internet na Kartę za 9 zł , zarejestrowanej z uruchomionym bonusem 100GB. Wymuszasz po kolei LTE1800, LTE2100, LTE800 i LTE2600. Sprawdzasz prędkości i parametry sygnału LTE. Jak się sprawdzi to korzystasz z pre paid w Play i internetu bez limitu na LTE . Korzystasz w tym celu z karty RBM na kartę 5 z usługą Darmowy internet LTE bez limitu , koszt kilka zł/m-c. sprzęt już masz , czyli e5573 z Plusa. ewentualnie kupujesz antenę zew. na wybrane pasmo., póki co za internet z Plusa/CP grzecznie dziękujesz. zawsze mozesz w przyszłości skorzystać z programu SmartDom u nich ale przy tym internecie , który działa kiepsko u ciebie nie ma sensu płacić u nich abonamentu. Mozesz potestować LTe od Orange, mają dobrą umowę abonamentową Internet dla domu ze sprzętem. ale to jakbyś miał silne parcie na abonament. Jeśli chcesz płacić kilka zł/m-c za internet LTe bez limitu to tylko Play na tym e5573.
  • Poziom 3  
    A co z tym radiowym? Link (u góry przycisk oferta radiowa, potem po lewej link cennik) oferta za 39zł opłaca się? Do tego dokupuje się inny router niż teraz mam? (nie miałem nigdy radiowego, to nie wiem). Jeśli tak, to jaki to koszt? Po za tym drzewa, które przeszkadzały w odbiorze zniknęły, a dom przeszedł remont i został podniesiony w górę o jakieś 1,5 metra. I wolałbym raczej stałą umowę z dostawcą internetowym zamiast biegać do sklepu po kartę.
    A po co ci radiowy skoro sami ci powiedzieli, że działać będzie 1Mb/s, a za 39 zł to proponują 5Mb/s tylko pytanie czy to 5Mb/s czy do 5Mb/s bo to zasadnicza różnica. Jak ci odpowiada to bierz, wszak koniecznie chcesz się związać umową na 2 lata. Nie rozumiem ludzi, którzy tak postępują. W dostępie do internetu oferty i ceny się zmieniają i brak umowy to poważna zaleta. Janusze biznesu koniecznie chcą brać abonamenty np. na telefon w Play gdzie na kartę można mieć za 25 zł no limit +6GB internetu a w abonamencie to samo za 45zł. Ale nie musza doładowywać, uruchamiać usługi itp, itd a Pan Konsultant w salonie poleca abonament. Podobnie jest z internetem LTE w Play. Trochę wysiłku w celu uzyskania rejestracji na karcie RBM7MNP przy przejściu z innej sieci, potem uruchomienie bonusa RWK , przejście na RBM na kartę 5 i uruchomienie DIL. Całość 2 wizyty w salonach, około pól godziny. Reszta operacji w domu za pomocą Play24 lub kodów. Doładowania i zarządzanie kartę zdalne przez Play24. To nie Plus , w którym coś takiego jak zarządzanie kontem przez internet to męka. Ale może nie warto skoro koszty takiego internetu LTE bez limitu to 0-5 z/m-c. na dodatek jak testy może pokażą , że chodzi kilkadziesiąt Mb/s.
  • Poziom 3  
    Szkoda, że ten radiowy jest do 5mb/s. Czyli on odpada. Z tego co widzę Pan poleca internet od playa. z tego linku chyba można zamówić za darmo na test? Czyli jedyne co robie, to odbieram przesyłkę, wkładam do routera aktualnego (E5573) kartę sim i włączam speedtest?
    A jak z nadajnikami t-mobile i orange? Słyszałem, że od plusa o wiele lepiej wypadają na tle szybkości Lte.
    ps. Przepraszam za nieaktywność, miałem lekki remont w pokoju.
    Taki starter trzeba jeszcze zarejestrować w salonie Play http://promocje.play.pl/rejestracja/?=internetPrepaid. Za rejestrację dostaniesz bonus 100GB na m-c. Koszt takiego internetu to 0 zł za 100GB. Na komputerze instalujesz E5186 Toolbox aby wymuszać pasma LTE na E5573 , poznać parametry sygnału LTE i CID BTS-a. Jak działają Orange , T-Mobile czy Play w twojej okolicy pokażą tylko testy. W internecie mobilnym prędkości zależą od lokalizacji.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Poza tym, reszta operatorów też ma takie "darmowe startery"? Nie mogę znaleźć o tym żadnych informacji.
    dante0279 napisał:
    reszta operatorów też ma takie "darmowe startery"?

A co to za problem kupić starter za 5 zł - tyle wystarczy na sprawdzenie zasięgu i testy.
    dante0279 napisał:
    Mam router mobilny huawei e5573 i nie korzystam z anteny zewnętrznej.

A jest on bez simlocka?
    Antena zapewne też będzie potrzebna.
  • Poziom 3  
    Jak sprawdzić czy mam simlocka?
    Włożyć do routera kartę innego operatora, niż z zakupu pochodzi router.
    Swego czasu było to nagminne w Orange - Play, T Mobile, czy Plus/CP w 99% nigdy nie zakładali simloków.

Ale by być na 100% pewnym, musisz zrobić jak wskazałem wyżej.