Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei b315, zasięg i lokalizacja...

Lukas344 23 Wrz 2016 23:07 546 4
  • #1 23 Wrz 2016 23:07
    Lukas344
    Poziom 8  

witam! standardowo zapytam o możliwość poprawy transferu danych w mojej lokalizacji na sprzęcie jak w temacie.
    sieć plus, lok. Konikowo koło Koszalina. Podaję dane z routera:
    cell id: 11444225
    rsrq 13dB
    rsrp 86dBm
    rssi 53dBm
    sinr 5 dB
    Jaką antenę, nie jestem pewien z jakiej f korzystam, widzę bts z okna domku jednorodzinnego (600m)- ale....pobieranie 10-13 mbs, wysyłanie 4 ping 60-80...
    d... nie urywa i to przy ładnej pogodzie- neta mam od 3dni... więc obawiam się jak będzie przy gorszej pogodzie. Myślałem nad antenkami pokojowymi, ale jeszcze mam możliwość zainstalowania anteny na kominie..JAKIEJ?KIERUNKOWEJ? jaka f.
    Dziękuję za odp. i pozdrawiam...

0 4
  • #2 23 Wrz 2016 23:34
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A czego spodziewałeś się po LTE z Plusa ? Korzystasz BTS-a LTE1800Aero2 w Konikowie. Parametry sygnału LTE prawidłowe ale widać ten BTS oferuje takie niskie prędkości. To kwestia jego obciążenia lub kiepskiego dosyłu do niego( lub obydwa). Antena niewiele zmieni, pokojowe mogą tylko pogorszyć sprawę. Wystaw router na zewnątrz od strony BTS-a i zrób testy. Inne pobliskie BTS-y LTE1800Aero2 w Koszalinie , nie wiadomo jak są obciążone i jakie zapewniają prędkości. Antena kierunkowa Dual LTE1800 pozwoliłaby wymusić połączenie z nimi. Ale najpierw trzeba zrobić testy prędkości z nich przy prawidłowych parametrach sygnału LTE, czyli w ich pobliżu. Np. na telefonie LTE z Network Cell Info.JEśli działają lepiej ti tylko wtedy jest sens zakupu anteny. A wybór B315 z Plusa kiepski, router bez LTE-A i awaryjny.

0
  • #3 24 Wrz 2016 09:41
    Lukas344
    Poziom 8  

Ok, ale widząc bts z okna nie miałem innego wyjścia. W Konikowo jest jeszcze 1 bts ale chyba nie aero2. Mam jeszcze możliwość odstąpienia od umowy, tylko nie wiem z jakiego operatora skorzystać. Może jakieś sugestie???
    Raz zrobiłem test neta przed domem na telefonie i wyszło mi 30-40 mbs, ale to było tylko raz. Podjadę pod bts z telefonem i zrobię test, zobaczymy czy ma sens antena, masz rację.
    Dziękuję za odpowiedź, o wynikach poinformuję...

0
  • Pomocny post
    #4 24 Wrz 2016 12:37
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A skąd to niczym nieuzasadnione twierdzenie, że nie miałeś innego wyjścia? co ty niewolnikiem Plusa jesteś? W swojej miejscowości możesz korzystać z LTE wszystkich operatorów. Zasięg w Orange i T-Mobile zapewnia sieć LTE1800NetWorks BTS w Koszalinie, Podmiejska . Do tego Orange ma LTE800 z BTS-a Biesiekierz. Z kolei Play ma zasięg z BTS-a w Koszalinie , Słowiańska 8 lub Gnieźnieńska 38, Paderewskiego 1. Na nich pozwolenia na LTE1800, LTE2100 , LTE800 i LTE2600. Te 3 pierwsze raczej działają. Trzeba zrobić testy Orange oraz Play LTE na karcie Play Internet na kartę za 9 zł z bonusem 100GB za rejestrację. w Orange bierze się ofertę Internet LTE dla domu za 44,90 + 15,01 zł/m-c za MF283+ lub 25,01 za MF283+ z TAB2A8. W Play dysponując własnym sprzętem z LTE można mieć nielimitowany internet LTE na kartę za kilka zł na miesiąc. Na B315 działaja programy LTEWatchH i E5186 Toolbox , które pokazują parametry sygnału LTE, CID BTS-a oraz wymuszać pasma LTE. Trzeba się tez liczyć z zakupem anteny LTE na wybrane pasmo. Testy Orange i Play mozesz zrobić na B315 na zewnątrz oraz na telefonie z LTE pod BTS-ami. Plusa sprawdź w porze szczytu internetowego, wieczorem.

0
  • #5 26 Wrz 2016 21:01
    Lukas344
    Poziom 8  

Dziękuję matek451 za wyczerpującą odpowiedź. Jest dokładnie jak mówiłeś, wieczorny szczyt- spada do 2mbs i 10 na wysyłaniu. W nocy wstałem do pracy i zrobiłem test- o godz 2 miałem 40/40 mbs. Petarda.. Teraz spróbuję wymusić pasmo i opanować wieczór, bo sam korzystam głównie wieczorami... córka też..

0