Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GMS 828 cisza :(

08 Jul 2005 21:06 930 2
  • Level 17  
    Jest to radioodtwarzacz samochodowy 4x35W z autorewersem.... problem polega na tym że po włączeniu przycisku power kiedy mamy uruchomiony tuner radiowy,niczego nie słychać tzn nie ma dzwięku (szumu,fali) tylko pipanie przy przełączaniu funkcji oraz szum zakłóceń kiedy daje głośność na max... drugi problem to - po włożeniu kasety w kółko działa autorewers - wciaż przełancza z jednej strony na druga,działa tylko przewijanie....kiedy kręce mechanicznie kasetę po głowicy to słychac normalną muzykę (tzn jeśli kręcę z odpowiednia szybkoscią ) ....no ale o co chodzi - końcówa mocy jest sprawna ,podejrzewam ze to ma coś wspólnego z przełącznikami w podajniku kasety (przełącznik sygnału i startu silnika) czy mam racje? , cóż innego to mogłoby być ? ...aha na płytce jest stabilizator 7808 ze solidnymradiatoirem,mocno się grzeje...obudowa jest nieco fioletowawa,nie ma żadnych kondensatorów odsprzęgajacych - napięcia przychodzą z diód i wychodza na diody... kiedy go wylutowałem to radioodtwarzacz zachowuje się identycznie tylko wyłaczyłem tym podświetlanie panela ....dziękuję za każdą pomoc
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź czy ze stabilizatora wychodzi 8 V. I jaki prąd ciągnie radyjko na tych 8 V. Odłącz wtyczkę zasilania i sterowania mechanizmu kasetowego. Jeśli to nic nie da, to poszukaj krańcówek na mechaniźmie i próbuj je przełączać ręcznie. Ciągłe przeskakiwane autorewersu wskazuje na usterkę mechanizmu, który może być cały czas "zatrzaśnięty" i odłącza tuner.
  • Level 17  
    wychodzi 8v ,prądu jeszcze nie mierzyłem... przełączniki znalazłem 2 : 1 podawał sygnał na przedwzmacniacz (podłóżny układ chyba 10 nóżek,trzeba go wylutowac aby spisać co to jest) i równiez załanczał silnik...jest jakiś lużny - w tym moze być problem niezałanczania na playu ...i 2 - który kiedy go wcisne na włączonym tunerze to kręci sie rolka i pisze na wyswietlaczu play ....okropnie to nielogicznie chodzi
    P.S. kiedy przeskakuje ta kaseta na funkcji magnetofonu to jest pdawany sygnał z głowicy na wzmacniacz,kiedy natomiast jest właczony tuner radiowy to na końcówke mocy nie jest podawany zaden synał....czy ten stojący ok 10 nóżkowy układ scalony o wymiarach ok 2 x 0,5 cm moze być jakimś elektronicznym przełącznikiem sygnału ? ....tzn iwylutuje to znajde note katalogową...ale nie wiem czy idę w dobrym kierunku...jeszcze sprawdzę czy jest jakiś sygnał na wyjściu chinch line out