Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak Ochłodzić Procesor Domowymi sposobami?

24 Wrz 2016 15:18 390 4
  • Poziom 5  
    Witam,

Otóż podkręciłem swój procesor do 2.50GHz.
    W BIOS'IE Po podkręceniu, procesor osiąga temperature ok.70 stopni.
    Przed Podkręceniem ok.30 - 40 stopni.

I pytanie. Czy da się jakoś zmniejszyć temperature komputera, bez użycia wentylatorów? Tzncz. Jakimiś domowymi sposobami ;)

Z Góry Dzięki :)
  • Poziom 22  
    Wentylator to raczej podstawa, no chyba że zainstalujesz magistralę wodną do chłodzenia, wtedy będzie cicho i wydajnie.
    Domową metodą to możesz go do lodówki wsadzić :D
    Tylko zasadnicze pytanie brzmi czy na pewno najwęższym gardłem całego komputera jest procesor? Może skupiasz się nie na tym na czym powinieneś?
    Bo wiesz jak po podkręceniu nie widać różnicy to po co przegrzewać procesor.
    Znam wiele osób które sobie tylko wmawiają (czynnik psychologiczny) że wymiana np samego procesora znacząco poprawia pracę całego komputera. Komputer należy rozpatrywać jako całość, jak zespół naczyń połączonych.
  • Poziom 5  
    Otóż ja zauważyłem duże zmiany, np. w grach ok.30 - 40 fps podskoczyło po podkręceniu ;). I Chce jeszcze troszku podkręcić.
  • Poziom 22  
    No to ratuje cię, albo większy radiator, albo układ chłodzenia cieczą.
    Pytanie co ci się bardziej opłaci i co możesz zastosować u siebie i jakie masz priorytety?.
  • Poziom 38  
    Kup nowe chłodzenie, jak znajdziesz dobrą licytację to za 60zł kupisz bardzo dobre chłodzenie.