Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boxer 2006 2.2 HDI - Boxer - kontrolka ABS i brak naliczania kilomwetów

24 Wrz 2016 17:02 1635 3
 • Poziom 15  
  Witam, kupując pojazd Boxer z 2006 nie przepuszczałem, że będę miał z nim aż tyle problemów (niby nie groźne ale jednak są).

  Po zdiagnozowaniu kilku problemów i naprawie pozostał mi tylko jeden.
  Przy prędkości od 100 km/h w górę zapala mi się na desce kontrolka ABS. Po ponownym rozruchu kontrolka gaśnie aż przy wspomnianej prędkości ponownie świeci.

  Po podłączeniu komputera pokazuje błąd:
  5250- Błąd informacji o prędkości pojazdu.

  Do tej pory nie poradziłem sobie z tym. Dzisiaj zauważyłem, że gdy ta kontrolka się zaświeci to nie nabija mi na wyświetlaczu przebiegu pojazdu (ani tego głównego ani tego co można zerować).

  Całkowicie nie mam pojęcia co to może być. Bardzo proszę o pomoc, jakieś sugestie i o informację na jakiej zasadzie w tych pojazdach działa odczyt prędkości i zliczanie przejechanych kilometrów.
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 7  
  Skoro przy błędzie ABS nie pokazuje prędkości to prawdopodobnie ABS szczytuje prędkość, musisz się dowiedzieć jaki to czujnik pada albo koło wieńcowe jest uszkodzone (za duża odległość od czujnika do koła)
 • Poziom 15  
  Dzięki. W końcu jakieś wskazówki od czego zacząć. Do tej pory myslalem, ze w tym modelu prędkość odczytywania jest od jakiegoś czujnika ze skrzyni (impulsator) lub z altelnatora. Jutro zrobię wycieczek z wpietym komputerem i pomiarem w trybie rzeczywistym.
 • Poziom 15  
  I niestety lipa. Podpiąłem komputer i wybrałem się na przejażdżkę. Niestety przy prędkości powyżej 50 km/H dla bezpieczeństwa komputer ABS traci połączenie z interfejsem. Problemy moje objawiają się przy prędkości powyżej wspomnianej, więc nie mam możliwości pomiaru prędkości każdego z kół podczas pojawienia się błędu. Jedyne co idzie zauważyć do prędkości 50 km/h to to, że prawe tylne koło ma zaniżony wynik od pozostałych o około 2 km/h. Czy może to mieć związek z tą sytuacją?