Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki domofon do domu dwurodzinnego?

24 Wrz 2016 17:05 963 2
  • Poziom 8  
    Witam,

Właśnie postawili mi bramę przesuwną z furtką i od kilku godzin szukam dla siebie zestawu domofonowego. Przeczytałem na tym forum ze 40 tematów i nadal nie znalazłem wszystkich odpowiedzi.

Co chciałbym osiągnąć:
    - mieć dwa unifony (dwa lokale), które otworzą furtkę (elektrozaczep) i bramę (jak rozumiem dwa przyciski?)
    - domofon będzie montowany na słupku, który ma 80mm, więc chętnie kilka mm węższy (no i nie plastikowy, bo mi go ktoś zaraz nogą "zahaczy" i urwie),
    - do tego otwieranie pastylkami (opcjonalnie) oraz przyciskiem od strony podwórka.
    - budżet tak 300-500 zł (jak uda się zrobić z tego tani videofon to nawet trochę więcej.
    Nie mam jeszcze położonych kabli, więc to nie stanowi problemu.

Planuję położyć:
    - 4x2,5mm2 do silnika bramy (sterowanik w garażu, jakieś 15m od bramy)
    - 3x1,5mm2 do elektrozaczepu i lampy oświetleniowej (jak rozumiem też od sterownika)
    - 6x0,5mm2 (ewentualnie ethernet) do domofonu oraz od silnika do fotokomórek
    - skrętka (jakby mnie w przyszłości naszło na wideofon)

Zakładałem, że będzie to coś w stylu Urmetu, albo inny polski producent polecany na tym forum.
    Pomóżcie mi coś dobrać. Dziękuję.
    M
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 24  
    polecam FAM-P-2NPZS+INS-UP720B. Polski produkt co prawda nie posiada obsługi pastylek ale za to posiada zamek szyfrowy. Można kupić unifony z dodatkowym przyciskiem które otworzą bramę, a dokupując dodatkowy moduł nawet po wpisaniu kodu bramę. Założyłem tego naprawdę masę i zero problemów.
    Co do okablowania to proponuję zrobić to następująco
    Do siłownika bramy 3x1,5 ziemny + skrętka żelowana do sterowania lub xztkmxpw z mniejszą ilością par
    Do domofonu xztkmxpw 5x2x0,5 równie dobrze będzie na tym działać video ale już nie IP, i tyle zadne 3x1,5 do zamka nie jest Ci potrzebne. Następni od kasety domofonu prowadzisz do 2x0,5mm do elektrozamka.

Wszystkie te przewody schodzą się do jednego miejsca np do rozdzielni tam wykonuje się połączenia i wkłada zasilacz do domofonu.
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista Domofony
    luk9753 napisał:
    polecam FAM-P-2NPZS+INS-UP720B. Polski produkt co prawda nie posiada obsługi pastylek ale za to posiada zamek szyfrowy.

Są już wersje z czytnikiem zbliżeniowym: FAM-P-2NPZS ACC NT

Pozdrawiam