Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SIGMA asc334_programowanie

dave.19 24 Sep 2016 17:15 5382 1
 • #1
  dave.19
  Level 8  
  Witam

  Mam problem z zaprogramowaniem tablicy, korzystam z win7_64, adaptera rs-232 na usb, firmy unitek z ostatnia wersja sterownika, do tego orginalny program Moving-Sign. Przy próbie jakiejkolwiek komunikacji z tablicą nie występuje żadna reakcja, w dalszym ciągu emitowany jest stary układ napisów.
  Pomimo wypróbowania 3 różnych układów połączenia(linki poniżej) sprzęt nie odpowiada, bardzo proszę o pomoc.
 • #2
  dave.19
  Level 8  
  Problem został rozwiązany, komunikacja z tablicą led SIGMA AS227, jak również SiGMA ASC334, odbywa się przy następujących ustawieniach portu com
  prędkość 9600,bit danych 8,parzystość brak,bit stopu 1, sterowanie przepływem brak. Poprawny schemat przejsciówki rs232 na rj11 został załączony poniżej.
  Wykorzystałem program Moving_Sign jak również lookrs232, sprawdzone na dwóch konfiguracjach sprzetowych, windows xp_pro(sp3) wbudowany port w laptopie, a także windows 7(64)HomePremium, adapter na usb firmy UNITEK.
  Podczas uruchomienia programu ważna jest podanie ilości pikseli, dla sprawdzenia poprawności komunikacji portu z tablicą należy po uruchomieniu programu wybrać z zakładki Moving Sign,kolejno opcje test Moving_Sign, wybrać odpowiedni numer com portu,a w pasku adresu pozostawić wpisać 0, kliknąć Add To list i zatwerdzić przyciskiem Ok, jeżeli wszytsko zostało poprawanie zrobione tablica zaświeci caly panel i odda testowy dźwięk.

  Pozdrawiam wykoppeel,portal randkowy, ze śmiesznymi obrazkami.