Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic VII gen. - Centralny

Czupakabra1212 24 Wrz 2016 17:47 1710 1
  • Poziom 2  
    Witam niedawno kupiłem honde Civic z 2001r., wszytko jest w porządku tylko nie działa wgl centralny zamek ani z fabrycznego pilota który po naciśnięciu przycisku oprócz diody na pilocie nic się nie dzieje w samochodzie ani gdy normalnie otwieram bądź zamykam kluczykiem drzwi nic się nie dzieje. Poprzedni właściciel który nawet nie użytkował tego samochodu dał mi coś takiego Honda Civic VII gen. - Centralny i stwierdził że to przez to "pudełko" nie działa centralny lecz on tak samo jak ja nie wie co to jest ani jak to i gdzie podłączyć. Ja po kilku próbach bawienia się żeby to gdzieś podłączyć znalazłem kabelki które pasują żeby to podłączyć ( nad pedałami wiszą luzem pasujące do tego kabelki oraz jeden przeciętny którego jedna końcówka znajduje się w tym pudełku ) lecz niestety gdy podlacze to, to wszystkie kierunkowskazy zaczynają mi mrugać jak przy awaryjnych i nie da się ich wyłączyć, zaczyna mrugać dioda jak od alarmu nad ustawianiem lusterek i co najgorsze samochodu nie da się odpalić wgl po przekreceniu kluczyka zapłon wszytko ok ale potem nic zero reakcji, jakby rozrusznik odłączało a centralny nadal nie działa po podłączeniu tego pudełka. Proszę o pomoc, czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest, to "pudełko" na zdj? I do czego to służy, czy przez to że jest to odłączone nie działa mi centralny zamek, jeśli tak to jak to podłączyć żeby to działało a nie jak wyżej opisałem. Z góry dzięki za pomoc i wybaczcie mi że jest to tak dość chaotycznie napisane i pewnie nie profesjonalnie ponieważ jest to mój pierwszy samochód i że tak powiem jestem w tym świeży i mało ogarniam temat elektryki samochodowej a wręcz wgl nie mam pojęcia :cry: więc jakby ktoś dał radę mi to wytłumaczyć jak dla debila krok po kroku co z tym zrobić ponieważ finanse aktualnie nie pozwalają mi jechać z tym do elektromechanika :|

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Pudełko ze zdjęcia, to centralka dodatkowego autoalarmu , dzięki której piloty sterują centralnym zamkiem i alarmem w Twoim samochodzie.

Sprawdź czy piloty emitują fale radiowe czy tylko mruga w nich dioda.
    Na 30% uszkodzone piloty, 70% uszkodzony odbiornik w centralce alarmu.
    Alarm pozostaje w trybie pracy i nic nie zrobisz jeżeli piloty nie zaczną współpracować z centralką.
    Czupakabra1212 napisał:
    temat elektryki samochodowej a wręcz wgl nie mam pojęcia

Nic z tym samodzielnie nie zrobisz.
    Nie znasz nawet modelu, nazwy, producenta centralki alarmowej.

Pudełko ze zdjęcia, to centralka dodatkowego auto-alarmu , dzięki której piloty sterują centralnym zamkiem i alarmem.