Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic VII gen. - Centralny

Czupakabra1212 24 Sep 2016 17:47 2835 1
    Czupakabra1212
    Level 2  
    Witam niedawno kupiłem honde Civic z 2001r., wszytko jest w porządku tylko nie działa wgl centralny zamek ani z fabrycznego pilota który po naciśnięciu przycisku oprócz diody na pilocie nic się nie dzieje w samochodzie ani gdy normalnie otwieram bądź zamykam kluczykiem drzwi nic się nie dzieje. Poprzedni właściciel który nawet nie użytkował tego samochodu dał mi coś takiego Honda Civic VII gen. - Centralny i stwierdził że to przez to "pudełko" nie działa centralny lecz on tak samo jak ja nie wie co to jest ani jak to i gdzie podłączyć. Ja po kilku próbach bawienia się żeby to gdzieś podłączyć znalazłem kabelki które pasują żeby to podłączyć ( nad pedałami wiszą luzem pasujące do tego kabelki oraz jeden przeciętny którego jedna końcówka znajduje się w tym pudełku ) lecz niestety gdy podlacze to, to wszystkie kierunkowskazy zaczynają mi mrugać jak przy awaryjnych i nie da się ich wyłączyć, zaczyna mrugać dioda jak od alarmu nad ustawianiem lusterek i co najgorsze samochodu nie da się odpalić wgl po przekreceniu kluczyka zapłon wszytko ok ale potem nic zero reakcji, jakby rozrusznik odłączało a centralny nadal nie działa po podłączeniu tego pudełka. Proszę o pomoc, czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest, to "pudełko" na zdj? I do czego to służy, czy przez to że jest to odłączone nie działa mi centralny zamek, jeśli tak to jak to podłączyć żeby to działało a nie jak wyżej opisałem. Z góry dzięki za pomoc i wybaczcie mi że jest to tak dość chaotycznie napisane i pewnie nie profesjonalnie ponieważ jest to mój pierwszy samochód i że tak powiem jestem w tym świeży i mało ogarniam temat elektryki samochodowej a wręcz wgl nie mam pojęcia :cry: więc jakby ktoś dał radę mi to wytłumaczyć jak dla debila krok po kroku co z tym zrobić ponieważ finanse aktualnie nie pozwalają mi jechać z tym do elektromechanika :|
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Pudełko ze zdjęcia, to centralka dodatkowego autoalarmu , dzięki której piloty sterują centralnym zamkiem i alarmem w Twoim samochodzie.

Sprawdź czy piloty emitują fale radiowe czy tylko mruga w nich dioda.
    Na 30% uszkodzone piloty, 70% uszkodzony odbiornik w centralce alarmu.
    Alarm pozostaje w trybie pracy i nic nie zrobisz jeżeli piloty nie zaczną współpracować z centralką.
    Czupakabra1212 wrote:
    temat elektryki samochodowej a wręcz wgl nie mam pojęcia

Nic z tym samodzielnie nie zrobisz.
    Nie znasz nawet modelu, nazwy, producenta centralki alarmowej.

Pudełko ze zdjęcia, to centralka dodatkowego auto-alarmu , dzięki której piloty sterują centralnym zamkiem i alarmem.