Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja jako wyświetlacz

Andiw 24 Wrz 2016 22:00 1911 9
  • #1 24 Wrz 2016 22:00
    Andiw
    Poziom 11  

Witam.
    Chciałbym wykorzystać starą nawigację Lark freebird 43.3 jako wyświetlacz. Czy można na nią jakoś wysyłać dane po porcie szeregowym com albo po LAN, bo ja po całym dniu walki wysiadam. Chciałbym podłączyć navi przez USB do jakiegoś mikrokontrolera, dlatego najlepiej wykorzystać port szeregowy. Oczywiście zaczynam od komunikacji z PC, centrum obsługi urządzeń na win7 śmiga świetnie, ale niestety nie mogę się skomunikować serial portem. Tam jest system winCe, czy ktoś wie jak to ugryźć?

0 9
  • #2 24 Wrz 2016 22:13
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Wrz 2016 22:32
    Tommy82
    Poziom 39  

A co masz w tej nawigacji poza portem usb może potrzebujesz swojej własnej aplikacji która wyświetli to co chcesz

0
  • #4 24 Wrz 2016 22:47
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Wrz 2016 22:53
    Tommy82
    Poziom 39  

@Piotrus_999
    Robiłem takie rzeczy na win mobile a dane odbierałem po wifi tak samo tunelowałem po tcpip dane z gpsu które na stacjonarce odbierałem na wirtualnym serialu który odbierał po tcpip stąd pytanie co tam jest jeszcze na pokładzie poza usb.

0
  • #6 24 Wrz 2016 23:34
    Andiw
    Poziom 11  

serial portem? sorry wcześniej opublikowałem ten wątek w dziale nawigacji i tak specjalnie napisałem ale nikt przez kilka dni nie odpowiedział więc przeniosłem tu i jestem pozytywnie zaskoczony, dzięki za szybką reakcje. Generalnie chciałbym wykorzystać tę nawigację jako zwykły wyświetlacz tft, mile widziane jakby gadał po uarcie. Odpalałem w winCe terminal do obsługi portów com, ale tylko łapie dane z gpsa. Nawigacja komunikuję się tylko po usb (przynajmniej z win7), jest coś jakby wirtualna sieć bo teoretycznie na przeglądarce w tym urządzonku jest dostęp do internetu (niestety nie jestem zbyt mocny w sieciach) ale może można ustanowić jakieś połączenie typu client-server po tcp/ip albo udp. Oczywiście w urządzonku jest win Ce więc nie będę się bawił w bootloadery. Prosiłbym o lekkie naprowadzenie jeżeli ktos juz sie w to bawił.

0
  • #7 25 Wrz 2016 21:10
    M. S.
    Poziom 34  

Sprawdź do czego podłączony jest GPS. Zwykle jest to UART z tym, że nie wyprowadzony na zewnątrz. Może tymi drzwiami, poprzez program napisany na nawigację, można coś podziałać.

Sam nie wiem jak to zrobić, ale ja tak bym próbował.

P. S. Gdyby chcieć pozostawić funkcję GPS to można by wstawić jakiś kontroler między GPS i nawigację, który mógłby odpowiednio podłączać GPS lub dane z zewnątrz.

0
  • #8 26 Wrz 2016 16:33
    piotr411
    Poziom 22  

Lark ma dawa sprzętowe porty UART, do jednego podłączony jest GPS, na drugim jest wirtualny port USB do którego możesz się wpiąć przez konwerter np ch340. Oprogramowania jest trochę, włączając w to emulator Windows CE, na którym możesz pisać i testować swoje oprogramowanie zanim trafi do Larka. Stystem trochę zabytkowy, ale ze względu dużą liczbę programów, przykładów, zwłaszcza z branży bankowej, gdzie jeszcze nie tak dawno niemal 99% bankomatów i innych urządzeń tego typu było obsługiwanych, przez CE jest sporo źródeł do podglądniecia.

0
  • #9 30 Wrz 2016 12:50
    Andiw
    Poziom 11  

Próbowałem podłączać nawigację pod FTDI bo są sterowniki pod wince, ale niestety brak reakcji, czytałem że niewielka zmiana w rejestrach pozwala uzyskać HOST usb. Musze chyba zamówić jakiś kabelek otg na mini usb, łączyłem się kabelkiem własnoręcznie zlutowanym i może coś jest nie tak. Na razie nawigacja robi jako zegarek, ale szkoda marnować takiej możliwości , jest to przecież wyświetlacz tft całkiem spory, ze sterownikiem i systemem, i co ważne w elektronice amatorskiej jest tu całkiem ładna obudowa no i za darmo. A tak w ogóle to coś skopałem w systemie i już nie łączy się po usb z pc:(.

0
  • #10 21 Lis 2016 21:33
    Andiw
    Poziom 11  

Pora zamknąć temat, nawigacja skończyła jako zegarek, co widać na zdjęciu poniżej Nawigacja jako wyświetlacz

Na takie zabawy lepiej obecnie "rokują" urządzenia z Androidem. Poniżej termometr jaki zrobiłem ze starej komórki (program remotexy). Nawigacja jako wyświetlacz
    Temat zamykam

0