Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transmisja online TVP - nagrywanie

25 Wrz 2016 11:50 5466 42
  • Poziom 10  
    Witam,
    chciałbym nagrać transmisję online ze strony opole.tvp.pl. Mieszkam w Warszawie, więc nie mam tego kanału w telewizji. Nagrywanie programami do nagrywania pulpitu sprawia, że obraz jest mało płynny, czyli ,,skacze", ma mało klatek na sekundę, natomiast dźwięk nagrywa się dobrze. Pewnie to wina komputera, który ma już parę lat i nie jest demonem prędkości. Czy jest możliwość nagrania tego płynnie mimo nie najlepszego komputera? Bez odpalonego programu do nagrywania transmisja jest płynna.
    Zaglądałem do tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2283596.html
    Tam jest opisane, że można nagrywać bezpośrednio w programie VLC. Mam ten program, ale nie mam bezpośredniego linku do strumienia transmisji. Transmisja jest z kanału TVP, więc leci non stop. Czy to pomoże w płynnym nagraniu? Skąd wziąć link?
  • Poziom 27  
    Osobiście korzystam z dodatku do Firefox-a o nazwie Video Download Helper . Ściągałem z różnych stron internetowych i nie było problemu . Z podaną przez ciebie stroną nie udało mi się połączyć więc nie mogę stwierdzić czy na niej zadziała . Na innych np You Tube czy jakieś z serialami dawał radę . Zapis w różnych formatach jak flv czy mp4 . Komputer to notebuk 1 GHz i 2 M Ram ( spręt daje rade) .Internet to 10 M z Orange(neostrada)
  • Poziom 10  
    W debuggerze nie ma linku do transmisji.
    view-source:http://opole.tvp.pl/
    Po otwarciu strony transmisja nie zaczyna się automatycznie - trzeba kliknąć pasek na górze ,,oglądaj na żywo" i wtedy zaczyna odtwarzać, ale link strony się nie zmienia.
  • Poziom 10  
    Ok, otworzyłem debugera skrótem ctrl+shift+S i są tam różne linki, ale większość z końcówką css lub js, czyli chyba javowe. Pozostałych, które wyglądają jak normalne linki, nie da się otworzyć. Może nie wiem, jak tego szukać, pomożecie?
    Nie odpowiedzieliście też mi, czy VLC w ogóle pozwoli na płynne nagranie, skoro programy typu Hypercam powodują nagranie mało płynne?
    Aha, jeszcze a propo Download Helpera - on pozwala nagrać transmisję na żywo? Umiem nim tylko ściągać już gotowe filmy z Youtube czy z innych stron. Trzeba też pamiętać, że to jest transmisja non-stop, nie ma początku i zakończenia, ale mnie oczywiście interesują konkretne programy nadawane na tym kanale. Zwykle takie rzeczy nagrywam przez telewizor, ale ponieważ to jest Tvp Opole, a ja mieszkam w Warszawie, to mogę jedynie internetowo.
  • Poziom 39  
    Przełącz się na zakładkę sieć i tam będziesz miał zapytania GET z końcówką m3u8, w treści będzie audio i video. Skopiuj taki link i otwórz w vlc.
    Nie wiem czy to wystarczy bo z podglądu wynika, że transmisja opiera się o tokeny, które co jakiś czas się zmieniają.
  • Poziom 10  
    Zrobiłem tak, jak piszesz, znalazłem kilka linków z końcówką m3u8 i wkleiłem do VLC, ale wywala błąd i niby odtwarza transmisję, ale bez dźwięku i z bardzo niską płynnością - na oko jakaś jedna klatka na sekundę.
    Link, który wkleiłem: 195.245.213.196/token/video/live/17690579/20160925/1473116780/0f69505f-0ba9-4eae-b30b-7169f1e2e2f8/opole.isml/opole-audio%3D96000-video%3D3500000.m3u8
    Tych linków jest dużo i zmieniają się jak szalone, nie wiem, czy mam wybrać losowy, czy jakiś konkretny.
  • Poziom 10  
    Tak jak pisałem, linków z końcówką m3u8 jest tam cała masa i co chwilę pojawiają się nowe. Po minucie pokazywało już 131 linków. Wkleiłem ten, który teraz podałeś i efekt jest ten sam - VLC pokazuje błąd i odtwarza transmisję z fatalną płynnością i bez dźwięku. Robię to tak, że w VLC wybieram Media->Open network stream->tam wklejam link i wciskam Play. Może jakoś inaczej trzeba to zrobić?
  • Poziom 21  
    Nie wiem czy sobie poradziłeś, ale ja pójdę w inną stronę (moją).

kamiledi15 napisał:
    Nagrywanie programami do nagrywania pulpitu sprawia, że obraz jest mało płynny, czyli ,,skacze", ma mało klatek na sekundę, natomiast dźwięk nagrywa się dobrze. Pewnie to wina komputera, który ma już parę lat
    Czyli ile? Ja używam HyperCam 2 (v2.25.01) i radzi sobie na komputerze biurowym z 2007 (oraz moim "multimedialnym" z 2012).

Albo masz bałagan w komputerze (mnóstwo zbędnych programów w tle) albo masz złe ustawienia. Na kompie z 2007 nagrywam w okienku ze strony w 15 klatkach na sekundę (Xvid), ten z 2012 daje radę 30 fps i pełny ekran (warto dodać, że mały ekran i tak da się potem powiększyć), co zabiera ok.25-50% mocy procesora (i5 2400) w zależności od rozdzielczości. Zatem jeśli twój komputer ma "parę lat" to musi sobie poradzić (o ile nie dasz 1080p, 720p musi dać radę, zaś to okienko to pewnie będzie z "400p").
  • Poziom 10  
    Ściągnąłem HyperCam 2.29.00, ale obraz nagrywa się w przyśpieszeniu, w dodatku dźwięk nagrywa się z mikrofonu, a nie z systemu (używam laptopa), więc trudno ocenić, jak wyjdzie pod względem płynności. Do tego, mimo ustawienia jakości na 100%, kolory wyglądają brzydko i obraz nie jest w zbyt dobrej jakości. Jak mam to ustawić? Używam programu Active Presenter, teoretycznie jest do prezentacji multimedialnych, ale pozwala też na nagrywanie pulpitu i ze wszystkich programów, jakie testowałem, on nagrywa najbardziej płynnie - ale i tak ilość fps nie jest do końca zadowalająca. No i nagrywa dźwięk z sytemu, a nie z mikrofonu, a w Hypercamie nie widzę nawet takiej opcji do wyboru.
    Mój komputer to Sony Vaio vpcz13m9e, z tego co widzę z 2010 roku. Transmisja bez nagrywania chodzi płynnie, dopiero po włączeniu programu nagrywającego zaczyna ciąć.
  • Warunkowo odblokowany
    Ja Ci polecę ściągać przez JDwonloader2 - pobiera wszystko
  • Poziom 10  
    A jak tego używać do ściągania transmisji na żywo? Z tego co widzę, to jest raczej do pobierania gotowych filmów wrzuconych na Youtube itp.
  • Spec od komputerów
    Najprościej to zapisywać w VLC na dysk. Robienie filmików z zrzutów ekranu to nieporozumienie. Ten filmik robiłem w ten sposób 2 klatki/s żeby nie był za duży plik wynikowy. Ma to oczywiście wpływ na jakość ale coś za coś.
    W załączeniu filmik robiony teraz jak zapisać na dysk live z opole.tv.
    Oczywiście można wybrać jakość jaką chcemy zapisać.

W załączeniu próbka tak zapisanego.

Pozdrawiam
  • Warunkowo odblokowany
    na żywo się nie da , bo jak ..

możesz nagrywac wtedy ale musisz nagrywać w czasie rzeczywistym

Moderowany przez DriverMSG:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

• Poziom 10  
    Linuks - Wielkie dzięki za nagranie filmiku, ale coś jest nie tak. Zrobiłem tak, jak pokazałeś - odpaliłem odtwarzanie na stronie, kliknąłem Download Helpera, wybrałem opcję 1024x576, skopiowałem link do VLC, wziąłem Media->Open network Stream, wkleiłem link, wcisnąłem Play. VLC wywalił błąd:
    Code:
    Your input can't be opened:

VLC is unable to open the MRL 'http://195.245.213.137/token/video/live/14813091/20160926/1473116780/700ad543-4947-441c-a526-ada54f5e1658/opole.isml/opole-audio%3D96000-video%3D3500000-1313.ts'. Check the log for details.

Transmisja niby się odtwarza, ale wygląda to tak - dwie sekundy odtwarzają się płynnie, potem przycinka i wywala powyższy błąd. Za chwilę znowu dwie sekundy płynnie i ponownie to samo i tak cały czas. O co może chodzić? Oczywiście link, który wklejam do VLC, ma końcówkę m3u8, a w treści błędu widać link z końcówką ts. Nie wiem, czemu.
    Gdy klikam w VLC na More Options w tym Network Stream, to widzę, że mam caching ustawiony na 1000 ms - tak powinno być?
  • Poziom 10  
    Edytowałem poprzedni wpis tuż przed tym, jak napisałeś odpowiedź - link kończy się na m3u8, ale w kodzie błędu pokazuje końcówkę ts, nie wiedzieć czemu.
    Wklejam filmik, jak to u mnie wygląda. Filmik nagrany programem Active Presenter, o którym wspominałem wyżej. Chwilę się odtwarza, potem krótka pauza i błąd, znowu odtwarza i błąd i tak w kółko. Co robię źle?
  • Poziom 10  
    Niestety z tamtym linkiem dzieje się dokładnie to samo. Nie wiem, czemu u mnie jest ten błąd, a u Ciebie nie :/
  • Poziom 10  
    Wcisnąłem ,,poziom" tych messages na 2 i pojawiło się ich więcej:
    Link
  • Poziom 10  
    Linijki logów w tym okienku przybywają z każdym ułamkiem sekundy, więc nie wiem, co jest ważne, a co nie. Wklejam to, co wyskakuje od momentu wklejenia linka do paru sekund od pojawienia się pierwszego błędu:
    Code:

httplive error: fetching first segment failed.
    core info: stopping playback
    http error: error: HTTP/1.1 404 Not Found
    access_mms error: error: HTTP/1.1 404 Not Found
    core error: open of `http://213.189.46.65/token/video/live/14813091/20160926/1473116780/3d7c37f0-e694-4a37-9a94-f1722b676999/opole.isml/opole-audio%3D96000-video%3D3500000-6740.ts' failed
    access_mms error: error: HTTP/1.1 404 Not Found
    core error: open of `http://213.189.46.65/token/video/live/14813091/20160926/1473116780/3d7c37f0-e694-4a37-9a94-f1722b676999/opole.isml/opole-audio%3D96000-video%3D3500000-6741.ts' failed
    ts info: MPEG-4 descriptor not found for pid 0x22 type 0xf
    packetizer_mpeg4audio info: AAC channels: 2 samplerate: 48000

W tych logach też widać link z końcówką ts, ale jak pewnie widziałeś na filmiku - jako adres wklejam link z końcówką m3u8.
  • Spec od komputerów
    Masz najnowsze VLC ?
    Starsze wersje nie bardzo sobie radziły ze strumieniami.
    Co do "fachowca" który twierdzi że się nie da wbrew temu co widać to nie on pierwszy i ostatni.
    Niestety dużo jest tu takich "fachowców" co się wypowiadają w tematach o których nie mają pojęcia. Nie potrafią pomóc a piszą różne bzdury aby tylko coś napisać i zamulają tylko temat.
    Potem taki bezsensowny wpis zostaje i ktoś mniej zorientowany może pomyśleć ,że to prawda i powielać dalej taką głupotę.
    Takich mitów powielanych w necie przez ludzi nie mających pojęcia jest dużo. Np odzysk nadpisanych danych czy naprawa realokowanych sektorów albo odzysk danych przez uprzednie sformatowanie partycji.
    Totalne bzdury ale żyją własnym życiem i co jakiś czas jakiś "fachowiec" je powiela.
    Pozdrawiam