Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prostownik 6A/12V - Na prostowniku palą się dwie lampki naraz

mlodygda 25 Sep 2016 14:00 7746 7
    mlodygda
    Level 2  
    Cześć, mam jakiś banalny prostownik, który podłączyłem do akumulatora ze Skody Octavii. Auto jest w tym momencie trupem, więc podejrzewam, że akumulator zupełnie padł. Po podłączeniu aku do prostownika zaświeciły się na prostowniku od razu dwie lampki, jak na poniższym obrazku:

Prostownik 6A/12V - Na prostowniku palą się dwie lampki naraz

Szukałem po necie, ale nigdzie nie widziałem, żeby ktoś miał taki sam problem. Czego to jest kwestia? Aku już nie wstanie?
    stanislaw1954
    Level 43  
    mlodygda wrote:
    Auto jest w tym momencie trupem, więc podejrzewam, że akumulator zupełnie padł.
    A skąd taka pewność? Może akumulator jest sprawny. Do sprawdzenia akumulatora służy woltomierz, lub choćby żarówka, zwłaszcza mocniejsza- od świateł drogowych, czy mijania. Jeśli mocno świeci i nie przygasa za chwilę przy podłączeniu do akumulatora, można mieć choć odrobinę pewności, że coś energii w akumulatorze jeszcze "siedzi".
    mlodygda
    Level 2  
    nie testowałem w ten sposób, natomiast w aucie nie wyświetla się nawet godzina na desce rozdzielczej - stąd napisałem że auto jest trupem. Btw, nie jestem osobą która zna się cokolwiek na elektronice. Po prostu szukam odpowiedzi na pytanie. Nie dam rady zgłębić wiedzy dotyczącej akumulatorów/prostowników a nie znam też nikogo, kto wiedziałby o co chodzi.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Wobec tego należy zacząć od żarówki.
    wojtekagro
    Level 10  
    Witam podepnę się pod temacik. Potrzebuję pomocy w reaktywacji starego prostownika wymieniłem przewody uzupełniłem braki w obudowie.
    prostownik z tego co zaobserwowałem miał dwie diody, Prostownik 6A/12V - Na prostowniku palą się dwie lampki naraz Prostownik 6A/12V - Na prostowniku palą się dwie lampki naraz problem w tym że nie wiem jakie i jak powinno to być podłączone tzn. Wejścia z trafo. pozdrawiam.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Niewiele na tym drugim zdjęciu widać.
    wojtekagro
    Level 10  
    z trafo na uzwojeniu wtórnym odwinięte 6 od czepów 4 do włącznika i dwa do diod tzn. resztki diod były przy każdym z przewodów . mogę zmierzyć napięcia jeżeli to coś pomoże jest to konstrukcja Polska z 1985 roku tyle z tabliczki dało się odczytać ... nie wiem jak to ugryźć ... a prawie już go reanimowałem tzn mechanicznie ....
    .dodatkowe pytanie czy ktoś testował/stosował prostowniki np. doctor 50 jest to drogie w ,,,, ale ma funkcję odsiarczania jakie macie zdanie i doświadczenie ze sprzętem tego typu ?
    pecikpl
    Level 9  
    Kupiłem ten sam prostownik. Również po minucie wyświetla koniec pracy, ale zmierzony miernikiem pokazuje że ładuje do ok 12V, zapala się FULL i zbija prąd do 11.4 cały czas utrzymując właśnie ok 11.4V. Prostownik do bani czy akumulator?