Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zrobić z tą rdzą- jak się jej pozbyć?

skarpy 25 Wrz 2016 18:08 1506 7
  • #1 25 Wrz 2016 18:08
    skarpy
    Poziom 9  

Witam,

Mam Bmw E34 Touring z 1996 roku. Generalnie lakier jest w bardzo dobrej kondycji (trochę płytkich rys, które będą wypolerowane), ale mam 2 większe i jeden mały problem z rdzą. W najczęściej spotykanych miejscach oczywiście: rant drzwi, wlew paliwa i klapa bagażnika.

Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia.
    1. Wlew paliwa - ta powierzchnia jest najbardziej ruszona.
    2. Niewielka, ale widoczna już gołym okiem z bliska korozja na klapie.

Zdjęcia rantu drzwi nie mam, ale tam korozji jest ze 3 razy mniej niż przy wlewie.

Sprawą (niestety) będę mógł się zająć dopiero po zimie. Będę robił okolice baku i drzwi. Proszę mi napisać, czy jest sposób, aby rdza się nie powiększała? Czy jest jakaś możliwość, aby zatrzymać to co się dzieje na klapie bez większej ingerencji w lakier?

Dziękuję za pomoc.

0 7
  • #2 25 Wrz 2016 18:25
    Doktorr
    Poziom 34  

Można użyć preparatu na bazie kwasu fosforowego np fosol albo preparatu do mycia felg (baza ta sama) . nanosząc wielokrotnie pędzelkiem lub patyczkiem do uszu. potem zabezpieczyć lakierem podkładowym.

0
  • #3 25 Wrz 2016 18:38
    skarpy
    Poziom 9  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Po Twojej odpwiedzi nasywają się kolejne pytania. :)

Fosol mogę załatwić. Ile warstw tego fosolu mam nałożyć? Ile ma schnąć po jednej warstwie? A czy to malutkie ognisko korozji też tak potraktować? Tam nie ma odkrytej korozji. Czy ten lakier podkładowy nie będzie brzydko wyglądał na reszcie lakieru?

Slyszałem o czymś takim jak app rstop. To jest też na bazie fosforu?

0
  • #5 25 Wrz 2016 19:18
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Są różne metody do walki z takimi ogniskami rdzy. Moje są bardziej radykalne. Oczyszczam miejsce do tzw gołej blachy i konserwuję. Jeżeli nie dysponujesz garażem to rzeczywiście teraz nie jest pora na takie naprawy. Ale dokładnie oczyścić i zakonserwować podkładem. w przyszłym roku dalsze działania

0
  • #6 25 Wrz 2016 19:38
    skarpy
    Poziom 9  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Fosol to nie lakier a wytrawiacz rdzy.
    Po prostu czyścisz rudą i smarujesz fosolem, potem czernieje,

Wiem, że fosol to nie jest lakier. Pisałem o lakierze bezbarwnym, o którym wspomniał pierwszy kolega. :)

Tylko, że ten pierwszy kolega nie powiedział, żebym rdzę czyścił. Zrozumiałem, że muszę fosol na to położyć.

A co z tą małą korozją z drugiego zdjęcia?

0
  • #7 25 Wrz 2016 19:47
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

skarpy napisał:
    A co z tą małą korozją z drugiego zdjęcia?

Ostrym skrobakiem potraktować to miejsce, do czystej blachy uważając aby zdrowego, dobrze trzymającego się lakieru nie ruszyć. Potem przemyć benzyną lub rozpuszczalnikiem i zakonserwować.

0
  • #8 25 Wrz 2016 23:00
    vag_padło
    Poziom 14  

ja bym proponował wyciac ta blache i wstawic reperaturke

0