Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a6 c6 3.0 tdi bmk 224 - Silnik kręci nie odpala

audikrystianwroc 25 Wrz 2016 18:40 7932 12
  • #1 25 Wrz 2016 18:40
    audikrystianwroc
    Poziom 3  

Witam wszystkich mam problem z moja a6 silnik 3.0 tdi bmk 224 km
    Tydzień temu zauważyłem ,że dziwnie odpala jeździłem cały dzień a problem się nasilał silnik przy rozruchu kręcil dłużej za każdym razem aż w końcu nie odpalił przy rozruchy zaczęła migać kontrolka świecy żarowej,następnego dnia pojechałem z moim mechanikiem i kompem żeby zdiagnozował usterke podczas diagnozy wsykoczył błąd czujnik g28 (prędkości oborotej silnika)mechanik usunal błąd silnik odpalił i pojechaliśmy do niego do serwisu,postawiłem auto na parkingu i pojechałem kupić nowy czujnik firmy boscha , i teraz dalej miejsce na podnośniku wolne mechanik podchodzi do auta chce odpalić a tu nic kreci nie odpala no to akcja z kompem podlaczył skasował błąd odpala i nic z tego no wiec trzeba była go zapchać na podnośnik wymienił czujnik odpalił i zadzwonil żeby odebrał auto tak zrobiłem i pojechałem cos tam pozałatwiać postawiłem auto do garażu rano ide odpalam i szok!! znowu nie odpala kreci a i nic (ta sama akcja z kompem błąd czujnika g28 sporadyczna usterka )ale nic z tego wiec biore go na hol i do serwisu w drodze wrzuciłem 3 puscilem sprzęgło silnik odpalil bez problemu wiec sam pojechałem w serwisie chłopaki walczyli 4 dni silnik odpala z plaka chodzi ale jak się zgasni na dłużej niż 5 min już nie odpala do 5 minut odpala bez problemu mierzyliśmy to z zegarkiem w reku!!No i co? zostało mi aso mam tam znajomego zadzwoniłem przedstawiłem jaki jest problem znajomy zrobil wielkie oczy umowil mnie na serwis rano probowlem go odpalić ze stacyjki nic z tego no wiec plak odpalil pojechałem do serwisu i mowie mu o tych 5 minutach itp. a tu wielkie zdzwienie silnik odpala za każdym razem przez caly dzień wiec mowie zostawmy go na noc i zobaczymy jak będzie no i nie myliłem się silnik znowu nie odpala auto stoi w aso 4 dzień dalej szukają przyczyny.
    Proszę o jakąś poradę dlaczego z plaka odpala normalnie jeździ ma moc i przyspieszenie a po 5 minutach od zgaszenia nie odpala.

1 12
  • #2 25 Wrz 2016 18:49
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.

Z plaka odpala bo mu dajesz paliwo spoza układu, bez plaka nie chce palić bo jak nie widzi obrotów wału to nie poda paliwa. Spokojniej, spróbuj podać mu inny czujnik położenia wału, no i wiązka do spawdzenia oraz komputer ECU.

0
  • #3 26 Wrz 2016 21:28
    audikrystianwroc
    Poziom 3  

Aso twierdzi , że znalazło problem pompa niskiego ciśnienia do wymiany jutro jadę kupić nowa pompę i dam znać jaki razultat.

2
  • #5 07 Paź 2016 20:03
    audikrystianwroc
    Poziom 3  

Witam wszystkich, minęło sporo czasu sytuacja bez zmian nowa pompa niskiego ciśnienia auto dalej nie odpala w aso drapią się po głowie i upierają że problem jest z paliwem (zapowietrza się podobno) próbowałem ich naprowadzić , że może czujnik g28 jest uszkodzony ale trzymają przy swoim że paliwo... Ehh sam już nie wiem co o tym myśleć na dzień dzisiejszy mija miesiąc bez auta i nie wiem ile jeszcze to potrwa, może ktoś podrzuci jakiś pomysł .
    Pozdrawiam

0
  • #7 09 Paź 2016 23:00
    _Megamax_
    Poziom 15  

Niech się Kolega pochwali co to za SERVICE ,
    że musiał sam pojechać po CZUJNIK FIRMY BOSCHA ...

W tych europejskich pojazdach , to jakieś konkretne napięcie na czujnik ma przychodzić chyba.
    Nawet wtryskiwacze się czasem zacinają itp .

Jeśli wtrysk wali na przelew i majster kręci do końca aku , może jeszcze na prostowniku ,
    to różne błędy może pokazać .

Nawet nie wiadomo dokładnie co to za usterka w pamięci błędu się pojawia .

0
  • #8 09 Paź 2016 23:05
    T5
    Admin grupy Samochody

audikrystianwroc napisał:
    Witam wszystkich, minęło sporo czasu sytuacja bez zmian nowa pompa niskiego ciśnienia auto dalej nie odpala w aso drapią się po głowie i upierają że problem jest z paliwem (zapowietrza się podobno) próbowałem ich naprowadzić , że może czujnik g28 jest uszkodzony ale trzymają przy swoim że paliwo... Ehh sam już nie wiem co o tym myśleć na dzień dzisiejszy mija miesiąc bez auta i nie wiem ile jeszcze to potrwa, może ktoś podrzuci jakiś pomysł .
    Pozdrawiam

Zabieraj od nich auto i szukaj w okolicy polecanego warsztatu.

0
  • #9 28 Paź 2016 19:34
    audikrystianwroc
    Poziom 3  

Witam ponownie , okazało się że w układzie paliwa jest wszystko ok następna diagnozą jest sterownik silnika mówia że wiązka sprawdzona ok przekaźniki ok i stawiają na ECU co o tym myślicie??może być to przyczyną ??

Dodano po 2 [minuty]:

Kolego t5 to jest aso audi jeżeli oni nie daja rady to kto da ??

2
  • #10 28 Paź 2016 19:36
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Kolego nie kpij, siłą każdego warsztatu są ludzie, o tych z ASO mogę powiedzieć że nie są najwyższego lotu.......... skoro auto nadal w diagnozowaniu.

Normalny elektryk umarł by z głodu i pragnienia przy takim podejściu do sztuki.

1
  • #11 28 Paź 2016 19:40
    audikrystianwroc
    Poziom 3  

Rozumiem tyle że auto przed aso zwiedziło już inne serwisy i każdy rozkładał ręce... wiesz ja wcale nie bronie aso ale jak nikt nie chce się podjąć tematu to pozostaje aso

2
  • #12 28 Paź 2016 19:51
    T5
    Admin grupy Samochody

Mam całkiem inne zdanie o aso.
    wiesz ja wcale nie bronie aso ale jak nikt nie chce się podjąć tematu to pozostaje aso

Poszukaj polecanego wśród znajomych elektryka, będzie taniej i szybciej.

1
  • #13 29 Paź 2016 12:56
    1769758
    Użytkownik usunął konto