Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 311 CDI 2001r. - Odcina turbine, gubi zasilanie, gasnie na luzie

25 Wrz 2016 21:01 582 2
  • Poziom 9  
    Witajcie. Ostatnio w Sprinterze 311CDI 2001r. Napotkała mnie taka usterka. Zaczęło się od tego, że czasem odcinało turbinę i zamulało i więcej niż 80km/h nie dało rady pojechać. Po ponownym odpaleniu problem na jakiś czas ustawał.
    Dodatkowo zaobserwowałem że jak już trochę samochód się rozgrzeje to słychać takie cykanie. Nie był to metaliczny dźwięk. Nic z silnika. Po dłuższym nasłuchiwaniu doszedłem do tego że cyka z okolic siedzrnia kierowcy. Ewentualnie z okolicy komputera i skrzynki bezpieczników. Lecz dojeżdżając do domu samochód zaczął mi gasnąć już przy wrzucaniu biegu jałowrgov.po ponownym odpaleniu też gasł. Czasem chwilę przejechał. Czasem pogasł i odpalił. Zmierzyłem naładowanie akumulatora i ładowanie. Wszystko jest w porządku. Odłączyłem aku i po jakimś czasie podłączyłem. Wszystkie kontrolki migały wariowały i bardzo można powiedzieć, że trzeszczało. Moje pytanie brzmi czy to może być wina przekaźnika jakiegoś czy w czym tkwi problem? Na elektryce znam się nie za bardzo a w mieście, w którym stoi samochód nie znam żadnego elektryka. Więc liczę na to, że będzie to pierdoła, którą pomożecie mi rozwiązać :)
  • Poziom 9  
    Brak błędów. Dlatego obstawiam jakąś pierdółkę typu przekaźnik albo coś podobnego