Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV Golf 3 1.6 benzyna 95r. Po zmianie oleju-kopci na biało

Grimolec93 28 Wrz 2016 19:35 2916 44
 • #31
  Strumien swiadomosci swia
  Poziom 43  
  kokolino24 napisał:
  Ale jest a w 20sto letnim silniku tą różnicę widać, słychać i czuć


  A skąd, jak masz ścierwo a nie silnik to pewno poci ci i paruje syf i co byś nie wlał to będzie czuć i słychać jak wybite panewki i szklanki .

  Ale nie piszemy o złomie tylko o sprawnym silniku.
 • #32
  malimaro
  Poziom 9  
  W starych silnikach jest mineralny, a jak wlejemy syntetyk, to wypłucze on syf, który jest na uszczelniaczach i zacznie z silnika kapać olej. Prawda jest taka, że do starych silników nie powinno się dawać rzadszego oleju i tę zasadę trzeba zachować - no chyba, że planujemy gruntowny remont silnika :)
 • #34
  Jarzabek666
  Poziom 32  
  malimaro napisał:
  Prawda jest taka, że do starych silników nie powinno się dawać rzadszego oleju i tę zasadę trzeba zachować


  Prawda jest taka że zalewamy olej z normami zalecany przez producenta. Ale o tym już od początku wałkujemy. Nie ma znaczenia przy silniku sprawnym czy ma 30lat czy może już 1mln przebiegu czy dopiero co z taśmy zszedł.
 • #35
  alex1967
  Poziom 16  
  Producent juz w roku 1995 przewidział dla tego silnika leichtlauf motoroil 10w40 czli w tłumaczeniu powiedzmy lekko biegnący olej silnikowy zalecał ten olej z powodu zastosowana popychaczy hydraulicznych gdyż sam mineralny przez swoje osady i złogi upośledzał ich działanie właśnie przy dużych przebiegach.Nie zapominajmy o fakcie ze olej 10w40 jest mieszanina oleju syntetycznego z mineralnym 50/50
 • #36
  malimaro
  Poziom 9  
  Jarzabek666 napisał:


  Prawda jest taka że zalewamy olej z normami zalecany przez producenta. Ale o tym już od początku wałkujemy. Nie ma znaczenia przy silniku sprawnym czy ma 30lat czy może już 1mln przebiegu czy dopiero co z taśmy zszedł.  Taka prawda jest w książkach. Dlatego nauczyciel mechaniki jedzie naprawiać auto u mechanika, bo gdyby miał podejść do tego książkowo to ten jego pojazd nigdy by nie jeździł.
 • #37
  ciuqu
  Poziom 35  
  Mój ma pół miliona i jeździ na syntetyku :)
 • #38
  kokolino24
  Poziom 12  
  Panowie nikt nie wymienia na gorszy olej w zdrowym silniku. Kto o zdrowych zmysłach wydał by w aucie wartym już 2000zł kolejne 2000zł na remont silnika.
  Prawda jest taka że mało kogo stać na nowe auto, a auta używana to sam wyjeżdżony szrot.
 • #40
  kokolino24
  Poziom 12  
  Strumien swiadomosci swia napisał:
  malimaro napisał:
  Dlatego nauczyciel mechaniki jedzie naprawiać auto u mechanika

  To normalne bo jest nauczycielem , tak samo jak Dentystka nie grzebie sobie w ginekologicznych częściach ciała, a piekarz nie naprawia telewizorów.


  "To normalne bo jest nauczycielem" i oprócz wiedzy teoretycznej nie posiada wiedzy praktycznej. dając takiemu w pełni uposażony warsztat to by nic nie zrobił.
 • #41
  Strumien swiadomosci swia
  Poziom 43  
  kokolino24 napisał:
  "To normalne bo jest nauczycielem" i oprócz wiedzy teoretycznej nie posiada wiedzy praktycznej. dając takiemu w pełni uposażony warsztat to by nic nie zrobił.


  Ok., a jak wyobrażasz sobie wymianę oleju , czy rozrządu pod blokiem, pomyśl trochę.
 • #42
  marqqv
  Poziom 32  
  Strumien swiadomosc... napisał:
  a jak wyobrażasz sobie wymianę oleju pod blokiem czy rozrządu, pomyśl trochę

  I tu się mylisz są tacy jednego znam osobiście do wymienionych przez Ciebie operacji nie potrzebuje nic poza kluczami :) Robi takie rzeczy w każdym miejscu i przy obojętnej pogodzie :D
 • #44
  Jarzabek666
  Poziom 32  
  kokolino24 napisał:
  Kto o zdrowych zmysłach wydał by w aucie wartym już 2000zł kolejne 2000zł


  A kto przy zdrowych zmysłach zalewa olej warty 100-200zł jak samochód jest warty 2tyś-1tyś wiec nie oszukujmy się stąd ta tendencja do zmiany na mineralny bo tani jak barszcz i powiedzenie "stary nie ma sensu, trup" nabiera sens w kwestiach eksploatacyjna-ekonomicznych