Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mega problem z biosem Soltek SL75DRV5

08 Lip 2005 23:45 1213 5
  • Poziom 16  
    WITAM!
    Mam bardzo duzy problem z biosem w mojej płycie soltek sl75drv5 v1,8 który polega na tym ze jak podkręcam procka durona 800 do <1000mhz to komp chodzi stabilnie ale jak zrobie w windowsie uruchom komputer ponownie to komp zazwyczaj długo nie wstaje a potem podnosi sie jako 800mhz albo wstaje i pokazuje komunikat:
    AWARD BOOTBLOCK V1,0
    Cypright (c) 2000, AWARD SOFTWARE Inc

BIOS ROOM CHECKSUM ERROR

DETECTING FLOPPY DRIVE ON A MEDIA...
    INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER_

I wtedy wkładam dyskietke z programem awdflash.exe i wgrywam nowy bios i wszystko idzie pomyslnie i jest ok.... ale jak znowu procka podkrecam <1000 to sie robi to samo :( i wtedy znów wgrywam nowy bios i chodzi znów do uruchom ponownie i sie pojawia znów ten komunikat i wgrywam bio i idzie prawie ok bo kilka blocków podczaz wgrywania pokazuje jako czerwone czyli chyba uszkodzone!
    Nie wiem o co w tym chodzi i mam pytanie czy to moze byc uszkodzona kostka biosu???
    Pozdrawiam
    aha i sie dzieje teraz tak nie tylko gdy podkrecam cpu robi sie tak czasem bez powodu!
  • Poziom 16  
    aha i sorry za słaba jakosc fotki ale wiecie jak sie robi sałba cyfrówka zdiecie z minita kompa
  • Spec od komputerów
    Fotke mozesz skasowac i tak kazdy wie o co chodzi.
    Bios psuje sie od podkrecania i od tego tez mogl sie uszkodzic.Czerwone to blad, najlepiej wymien kosc na inna i zobacz czy problem zniknie.
  • Poziom 16  
    ok zmienie ale jak poszukałem po skalepach to nigdzie nie mają ale w tym poscie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic323555.html
    przemo666 napisał ze nadaje sie na zamiennik 29C020
    czy to prawda???
    jak nie to prosze o podanie innych zamienników nadajacych sie zamiast 39SF020A
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    ok czyli jutroi zajde do sklepu elektronicznego i zakupie kosc 29C020 i zobacze czy bedzie dzałac ok a jak nie to napisze.