Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie magnetowidu Philips VR710 i innych urządzeń

Retkus16 26 Sep 2016 13:14 2016 3
    Retkus16
    Level 2  
    Chodzi o podłączenie magnetowidu Philips VR710 do nagrywarki Panasonic DMR-EH67, telewizora LG42LF652 oraz do dekodera STB HD VC-3830CD w celu przegrywania kaset VCR na dysk HDD i płytki DVD w nagrywarce.
    Kabel TV kablowej Vectra podłączyłem przez dekoder na IN w nagrywarce z OUT kablem RF na wtyk IN do magnetowidu, skąd przez wyjście TV do wejścia Kabel anteny IN w telewizorze. W telewizorze jest też podłączenie kablem przez gniazdo LNB Satelita IN łącza kablem telewizyjnym SAT FTA z talerza. Z dekodera STB HD VC kablem 21-wtykowym łączę gniazdo Euro Scart w nagrywarce "AV2/EXT/Dekoder". Z drugiego gniazda Euro Scart w nagrywarce "AV1/TV" prowadzę kabel 21-wtykowy do gniazda "AV1 IN/OUT" w telewizorze. Z magnetowidu jednym z dwóch gniazd Euro Scart na tylnej ściance oznakowanym "AV1EXT1/TV" prowadzę kabel 21-wtykowy do gniazda Euro Scart w telewizorze, tego samego gniazda Euro Scart "AV1 IN/OUT" zamiennie z kablem 21-wtykowym poprowadzonym z nagrywarki. Zamieniam wtedy, gdy chcę włączyć magnetowid. Drugie gniazdo Euro Scart z tylnej ścianki magnetowidu "AV2EXT Dekoder" nr programu 2 pozostawiam nie wykorzystane. Telewizor połączony jest kablem HDMI 1 z dekoderem. Drugim kablem HDMI łączę telewizor z gniazda HDMI 2 z nagrywarką.
    Magnetowid nie ma gniazda HDMI. Telewizor na panelu ma gniazda COMPONENT IN/AV2 IN. Wg. dodatkowej "Instrukcji załącznik B" kablami Cinch można podłączyć urządzenia mające wejścia na wtyki do skorzystania z tego połączenia dla lepszego odbioru obrazu i dźwięku. Wskazano jak podłączać kabelki Cinch do urządzeń: nagrywarka, magnetowid, odtwarzacz lub dekoder. Są to dwa warianty podłączeń kabelkami Cinch: 1 wariant - podłączenie gniazd na wyjściu z telewizora - VIDEO Y, L/MONO, AUDIO-R, a na wejściu do tych urządzeń: VIDEO, L(MONO), AUDIO-R.
    2 wariant - na wyjściu z telewizora podłączenie gniazd: VIDEO/Y, Pb, Pr (trzy wyjścia) i L/MONO, AUDIO R (dwa wyjścia) i takie same wyjście. Drugi wariant dotyczy podłączeń nagrywarki i odtwarzacza lub dekodera. Rysunki małe i nie ma jak dokładnie odróżnić, czy to nagrywarka i odtwarzacz /dekoder. Wg. pierwszego wariantu tych połączeń podłączyłem ze sobą telewizor z nagrywarką a normalnym Componentem połączyłem dekoder z nagrywarką: Y, Pb, Pr. Nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian w odbiorze stacji TV, filmów z HDD i z SAT FTA.
    Magnetowid na tylnej ściance ma podwójne gniazda na wtyki cinch: IN AUX LR i OUT AUX LR do zestawu głośników na HiFi. Na przedniej ściance gniazdo biało - czerwone (na dwa wtyki) "L AUDIO R" oraz gniazdo żółte "VIDEO" na jeden wtyk. Gniazda z przodu tak samo do wtyków cinch, ale przeznaczone do wejścia fonii lewa/prawa i wejścia wizji do kamery lub magnetowidu nr programu E3. Podane numery programów są ustawiane na kursorze magnetowidu.

Proszę o pomoc jak co przestawić, dokupić może przejściówki Euro Scart na Cinche, żeby przystosować urządzenia do odtwarzania kaset VHS z magnetowidu bez pogorszenia pracy pozostałych urządzeń.
    Z poważaniem Retkus16.
    simhak
    Moderator of SAT
    Do archiwizacji kaset VHS wystarczy połączenie magnetowid - nagrywarka.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Retkus16
    Level 2  
    nie rozwiązałem swego problemu,ponieważ uległ poważnemu uszkodzeniu pilot do magnetowidu.Nie wiem czy uda się kupić takiego pilota.
    Naprawa nie powiodła się.Pilot spadł na drewnianą podłogę.