Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie magnetowidu Philips VR710 i innych urządzeń

Retkus16 26 Sep 2016 13:14 2127 3
 • #1
  Retkus16
  Level 2  
  Chodzi o podłączenie magnetowidu Philips VR710 do nagrywarki Panasonic DMR-EH67, telewizora LG42LF652 oraz do dekodera STB HD VC-3830CD w celu przegrywania kaset VCR na dysk HDD i płytki DVD w nagrywarce.
  Kabel TV kablowej Vectra podłączyłem przez dekoder na IN w nagrywarce z OUT kablem RF na wtyk IN do magnetowidu, skąd przez wyjście TV do wejścia Kabel anteny IN w telewizorze. W telewizorze jest też podłączenie kablem przez gniazdo LNB Satelita IN łącza kablem telewizyjnym SAT FTA z talerza. Z dekodera STB HD VC kablem 21-wtykowym łączę gniazdo Euro Scart w nagrywarce "AV2/EXT/Dekoder". Z drugiego gniazda Euro Scart w nagrywarce "AV1/TV" prowadzę kabel 21-wtykowy do gniazda "AV1 IN/OUT" w telewizorze. Z magnetowidu jednym z dwóch gniazd Euro Scart na tylnej ściance oznakowanym "AV1EXT1/TV" prowadzę kabel 21-wtykowy do gniazda Euro Scart w telewizorze, tego samego gniazda Euro Scart "AV1 IN/OUT" zamiennie z kablem 21-wtykowym poprowadzonym z nagrywarki. Zamieniam wtedy, gdy chcę włączyć magnetowid. Drugie gniazdo Euro Scart z tylnej ścianki magnetowidu "AV2EXT Dekoder" nr programu 2 pozostawiam nie wykorzystane. Telewizor połączony jest kablem HDMI 1 z dekoderem. Drugim kablem HDMI łączę telewizor z gniazda HDMI 2 z nagrywarką.
  Magnetowid nie ma gniazda HDMI. Telewizor na panelu ma gniazda COMPONENT IN/AV2 IN. Wg. dodatkowej "Instrukcji załącznik B" kablami Cinch można podłączyć urządzenia mające wejścia na wtyki do skorzystania z tego połączenia dla lepszego odbioru obrazu i dźwięku. Wskazano jak podłączać kabelki Cinch do urządzeń: nagrywarka, magnetowid, odtwarzacz lub dekoder. Są to dwa warianty podłączeń kabelkami Cinch: 1 wariant - podłączenie gniazd na wyjściu z telewizora - VIDEO Y, L/MONO, AUDIO-R, a na wejściu do tych urządzeń: VIDEO, L(MONO), AUDIO-R.
  2 wariant - na wyjściu z telewizora podłączenie gniazd: VIDEO/Y, Pb, Pr (trzy wyjścia) i L/MONO, AUDIO R (dwa wyjścia) i takie same wyjście. Drugi wariant dotyczy podłączeń nagrywarki i odtwarzacza lub dekodera. Rysunki małe i nie ma jak dokładnie odróżnić, czy to nagrywarka i odtwarzacz /dekoder. Wg. pierwszego wariantu tych połączeń podłączyłem ze sobą telewizor z nagrywarką a normalnym Componentem połączyłem dekoder z nagrywarką: Y, Pb, Pr. Nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian w odbiorze stacji TV, filmów z HDD i z SAT FTA.
  Magnetowid na tylnej ściance ma podwójne gniazda na wtyki cinch: IN AUX LR i OUT AUX LR do zestawu głośników na HiFi. Na przedniej ściance gniazdo biało - czerwone (na dwa wtyki) "L AUDIO R" oraz gniazdo żółte "VIDEO" na jeden wtyk. Gniazda z przodu tak samo do wtyków cinch, ale przeznaczone do wejścia fonii lewa/prawa i wejścia wizji do kamery lub magnetowidu nr programu E3. Podane numery programów są ustawiane na kursorze magnetowidu.

  Proszę o pomoc jak co przestawić, dokupić może przejściówki Euro Scart na Cinche, żeby przystosować urządzenia do odtwarzania kaset VHS z magnetowidu bez pogorszenia pracy pozostałych urządzeń.
  Z poważaniem Retkus16.
 • #2
  simhak
  Moderator of SAT
  Do archiwizacji kaset VHS wystarczy połączenie magnetowid - nagrywarka.
 • Helpful post
  #3
  Anonymous
  Anonymous  
 • #4
  Retkus16
  Level 2  
  nie rozwiązałem swego problemu,ponieważ uległ poważnemu uszkodzeniu pilot do magnetowidu.Nie wiem czy uda się kupić takiego pilota.
  Naprawa nie powiodła się.Pilot spadł na drewnianą podłogę.