Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HDD na USB w sieci LAN - Wykorzystanie posiadanego sprzętu (lista w temacie)

26 Sep 2016 16:15 906 5
  • Level 16  
    Witam, posiadam sporo sprzętu po demontażach i awariach, czasami jest to sprzęt w 100% sprawny, czasami sprzęty regenerowane(naprawiane).

Wpadłem na pomysł podłączenia w sieci lokalnej dysku hdd na usb. Wygrzebałem dysk 500G 2,5 cala sata, obudowę usb, router netia spot (z portami usb) dysk sformatowałem i przygotowałem bezpośrednio podłączając go do komputera. Skopiowałem na niego dane które chciałem mieć na dysku sieciowym i taki zestaw skonfigurowałem. Wszystko lata w miarę spoko. Ale... bez ale nie było by postu. Przy odczycie z dysku po sieci nie było kłopotu. Zapis jednak odbywa się z prędkością ok 8 Mbps (1MBps), Dysk na usb (usb 2.0) pracuje normalnie, problemu z siecią nie ma, pomiędzy komputerami transfery są normalne, (ok 90-95 Mbps).
    Podejrzewam że to netiaspot nie daje rady.

Posiadam:
    1) MT RB750 (bez usb - ale usb mod to nie problem)
    2) TL-WR740n (usb mod - jak wyżej)
    3) netia player (netgem n5200) - na obecnym sofcie to ja raczej nic z tym nie zrobię - chyba ze macie pomysł jak to ugryźć innym softem
    4) netia spot v1
    5) MT SXT z USB (ale to sprzęt typowo outdorowy)
    6) terminal HP na AMD 1Ghz, 512 RAM, 512 ROM

Chciałbym nie inwestować finansowo - bo zwyczajnie nie chce wydawać niepotrzebnie kasy. A to co chce zrobić to w sumie eksperyment. Do czego można jeszcze wykorzystać posiadany sprzęt. Jak można wycisnąć z tego sprzętu jakieś sensowne działanie. A może inne niż seryjne oprogramowanie, albo jakiś router OS na x86?

Do Administracji. Nie wiem czy nie lepiej by było umieścić temat gdzieś jako dyskusja (hidepark) niż problem. Ale to wasza decyzja.

Pozdrawiam.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Za niski transfer na 99% odpowiada moc obliczeniowa routera.

Ja zacząłbym od RB750 z USB.
  • Level 16  
    Tylko że tam praktycznie zrobię tylko ftp. Ale zacznę od tego skoro radzisz :)
  • Level 43  
    A terminal się do tego nie nadaje?
  • Level 16  
    Tylko co zainstalować na terminalu - i jakie to będzie mieć możliwości.
  • Level 16  
    Na chwilę obecną stoi debian. Lata aż miło. Jakieś pomysły na rozwinięcie tematu?