Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nadstawki na głośnikach B&C 12PLB76 oraz STX D1000-TI

01 Dec 2016 15:59 19641 65
Optex
    Granat :)
    Level 34  
    Przyznam, że faktycznie zagadka nie był najłatwiejsza.
    Chodzi o to, że gdybyś taki filtr zastosował do basu, to stałe opóźnienie dla wszystkich częstotliwości spowoduje, że dźwięk z tego ustrojstwa wylezie po dość długim czasie. Zależnie od stromości i częstotliwości podziału. Może utrudniać lub uniemożliwić pracę muzykom.
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    mateusz885
    Level 23  
    Dobrze, że tu nie zaglądam zbyt często bo można osiwieć i wyłysieć po przeczytaniu kilku podobnych wątków.. Mam na myśli podpowiedzi typu oddaj czarodziejowi, obróci gówno w złoto... nie, wybaczcie nie da się, najwyżej owinie w sreberko. Zresztą żenujące jest oddawanie komuś swoich konstrukcji do dokończenia - jakie to DIY? Jak coś Ci nie gra człowieku to zamiast iść na łatwiznę przeszukaj antykwariaty i znajdziesz odpowiednią literaturę.

Do autora konstrukcji nie mam pretensji, że zamontował takie a nie inne głośniki, każdy zaczyna każdy ma jakieś dziwne pomysły...
    Wykonanie ani do domu ani na imprezę, ani fullrange ani nadstawka. ani kraty ani uchwytów.
    Generalnie totalnie pomyłkowy dobór głośników... wysokotonowy powinien być tej samej lub większej wartości niż midbas żeby paczka miała rację bytu. Osobiście wykonywałem podobne kolumny stosując różne modele driverów B&C lub większe zawodowe 2x12" np z BMSem 4590 ale unikałem tej 12".
    Macałem kiedyś te drivery i w zasadzie to po za mową chyba do niczego więcej się nie nadają - chyba, że coś się zmieniło, w co wątpię. Te rozpraszacze jeszcze większa porażka bo nawet do mowy się nie nadają... Z tego kalibru coś co nadaje się do używalności 2"/1" PSD2002 i rozpraszacze np te produkowane u nas w w kraju, masowo montowane swego czasu przed OHM, ELESTRA i wielu innych.

Bez odbioru.

#edit1
    Pomijam, że totalnie kolumny niedomowe stąd moje uwagi jak je usprawnić do estradowych.
    Nie zauważyłem czym to zasilasz, jakie okablowanie , jakie jest źródło sygnału itp skoro spełniają rolę domowych? Nie jest to audiofilski bełkot bo nie oczekuję kabli za kilka tysięcy.

#edit2
    Osobiście sam przyznaję, że zboczenie estradowe i relacja cena/jakość skusiła mnie do użycia niezbyt drogiego klotza czy cordiala z neutrikami zarówno w sygnale jak i w zasilaniu kolumn do niezbyt audiofilskiego zestawu DIY tonsil+ urządzeń onkyo serii integra
    User removed account
    User removed account  
    mateusz885
    Level 23  
    Kryterium doboru głośników, które pragniesz żebym skomentował omówiłem już w moim poprzednim "konstruktywnym" poście. Załączyłem tam również wskazówkę jak można "uratować" te kolumny bo szkoda tych 12" do d1000. W przypadku tych driverów nie można mówić o jakiejkolwiek jakości, a jedyne wiarogodne parametry to chyba średnica cewki, średnica gardziela, wymiary i waga :) Ale szukając pozytywów zawsze lepiej niż piezo czy chinol z 1" cewką.

Podsumowując, masz racje dalsza dyskusja w tym temacie jest bezcelowa i nie będę jej podejmował, pozdrawiam i bez odbioru.
    agaudio
    Level 21  
    Witam
    Była promocja na te 12plb76 więc kupiłem i do tego de250 w tubie H100 RCF-a to wszystko w zamkniętej .Czy podział na 1,8 kHz to dobrze ,czy pozwolić niżej pograć driverowi.ten pomiar z 1m na wysokości środka drivera i 30 stopni w poziomie .Może ktoś ma gotową propozycję zwroty do tego układu to odkupie.
    Pozdrawiam