Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane Scenic 1.9 DT F8Q 784 (JA0K) trudne odpalanie

wrocer 26 Sep 2016 18:33 1035 6
    wrocer
    Level 10  
    Witam,
    szukam pomocy w rozwiązaniu problemu.
    Renault Megane Scenic '97 1.9DT silnik F8Q pompa wtrysk. Lucas, na zimno odpala ładnie, na gorąco - nie.
    Żeby bez problemu odpalił na gorącym silniku - podpompowanie paliwa gruszką /powietrza w przewodach brak - mam przezroczyste/, lub, po włączeniu zapłonu - czekam aż zgaśnie immo i kontrolka świec żarowych i jeszcze ok 5 sek, start i OK.
    Zawiozłem do warsztatu. Wymienili kpl wtrysków po regeneracji - pali na 3 gary,
    włożyli z powrotem stare wtryski - pali na 2 gary.... coś spaskudzili?
    I jeszcze takie pytanko: czy jest w tej pompie czujnik temperatury paliwa, jeśli tak to gdzie i jak toto wygląda, może ktoś ma fotkę?
    wrocer
    Level 10  
    żarowe są po małym przebiegu, kilka miesięcy temu włożone nówki, świece grzeją właśnie przy zimnym i gorącym tak samo długo, dopiero po kilku sekundach od zgaśnięcia kontrolki można odpalić silnik
    wrocer
    Level 10  
    Chyba się nie rozumiemy. Świece grzeją! Myślę, że na gorącym silniku nie powinny się włączać. Jak mam rozumieć podgrzewanie ręczne, zapalniczką? ;-) Wpuszczasz mnie chyba w maliny.....
    teva
    Level 13  
    Statyczny kąt wtrysku ustawiony
    wrocer
    Level 10  
    Zobaczę jutro jakie teksty mi zaserwują fuchowcy w tym warsztacie. Odezwę się. Dzięki na razie.