Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE-8725 - Koło pasowe nie obraca bębna

smluky 26 Wrz 2016 21:09 1719 9
  • #1 26 Wrz 2016 21:09
    smluky
    Poziom 9  

Witam

Whirlpool AWE-8725
    Nr. prod. 859387210050

Pralka w trakcie wirowania przerwała wirowanie i zakończyła program. Bęben jest luźny podczas obracania z jednej strony można nim poruszyć w górę i dół około 1 cm. Podczas obracania w jednym miejscu słychać tarcie. Nagrałem filmik, żeby bardziej zobrazować problem. Silnik sprawny, ogólnie wszystko ok. Można uruchomić każdy program i działa ale po rozkręceniu odkryłem, że nie ma połączenia koła pasowego z bębnem, kręcą się osobno. Czasem coś załapuje. Widać wszystko na załączonym filmie.

Pytanie brzmi, czy trzeba wymienić łożyska z ułożyskowaniem czy coś zepsuło się z mocowaniem bębna do koła pasowego? I co wtedy kupić na wymianę?

Proszę o pomoc.

[br]

0 9
  • Pomocny post
    #2 26 Wrz 2016 22:50
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Wpisz w google "krzyżak bębna AWE" i zobaczysz co masz wymienić.

1
  • Pomocny post
    #3 26 Wrz 2016 22:58
    MDD
    Poziom 26  

Masz zerwany bęben. Poszły raczej oba mocowania osi do tego pewnie i łożyska. Czy ta naprawa się opłaca. Raczej nie.

0
  • Pomocny post
    #5 27 Wrz 2016 00:18
    nares
    Specjalista AGD

smluky napisał:
    Poszukałem i znalazłem takie zamienniki. To dobre części?

Ułożyskowaniami na razie się nie zajmuj, bo bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu. Do wymiany oba wałki bębna (kto to nazwał krzyżakiem???) - naprawa jak najbardziej opłacalna.

0
  • #6 27 Wrz 2016 00:34
    smluky
    Poziom 9  

Ok dzięki. Ułożyskowanie wydaje się pracować płynnie. Zostawiam to.
    Kolejna sprawa.. Czy łożyska 6203 to standard w serii AWE. I brać wałki o trzpieniu na takie?

0
  • Pomocny post
    #7 27 Wrz 2016 00:48
    nares
    Specjalista AGD

smluky napisał:
    Czy łożyska 6203 to standard w serii AWE. I brać wałki o trzpieniu na takie?

Standard.

0
  • Pomocny post
    #8 27 Wrz 2016 05:27
    newDJ
    Poziom 17  

Jeżeli poszły piasty to i łożyska dostały swoje.Do tego V-ring może być uszkodzony.Wymieniaj nie tylko piasty lecz łożyska i V-ringi.Powodzenia.

0
  • Pomocny post
    #9 27 Wrz 2016 10:34
    nares
    Specjalista AGD

V-ringi oczywiście wymień, natomiast łożyska mogą być ok, najwyżej gdyby któreś hałasowało, to wtedy wymień - 5 minut roboty.

1
  • #10 12 Paź 2016 18:23
    smluky
    Poziom 9  

Dziękuje Panowie za pomoc, udało się i wszystko działa.
    Wymieniłem talerze bębna, ułożyskowania i v-ringi. Było trochę z tym roboty bo to mój pierwszy raz ale udało się.
    Pralka działa jak nowa za 140 zł, a to czego nauczyłem się, nie da się wycenić.
    10 lat w twardej wodzie rozpuściło aluminium.

Osobom, które jak ja nie mają pojęcia o serwisowaniu pralek polecam film pewnego Ukraińca, który pokazuje krok po kroku co zrobić. Gość sporo nawija, nic z tego nie zrozumiałem. Ale wystarczyło patrzeć mu na ręce i zrobić to co on i działa.
    https://youtu.be/Lx4dOwmKGKk
    https://youtu.be/ILQupNqSZUw

Od siebie dodam, że najwiecej problemu miałem z usunięciem nitów mocujących stare talerze na bębnie. Warto zrobić to ostrożnie. Powyginanie blachy bębna w okolicy talerzy spowoduje niecentryczne bicie. Tak właśnie miałem ale wycentrowałem bęben młotkiem i nie ma bicia.

Jeszcze raz wam wszystkim dziękuje. Najlepsze forum w całej sieci!
    Pozdrawiam
    Łukasz

0
  Szukaj w 5mln produktów