Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzielenie sygnału audio na 3 wzmacniacze

raczek9872 26 Sep 2016 23:11 978 3
    raczek9872
    Level 8  
    Witam,
    Kupiłem na ebay 3 wzmacniacze oraz przedwzmacniacz na ebay, aby złożyć głośniki komputerowe. Oto one:
    Moderated By Mirek Z.:

Zabronione linki do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Planowałem wejść na przedwzmacniacz, potem równolegle na 3 wzmacniacze. Problem w tym, iż dopiero po czasie zorientowałem się, iż moc zostanie rozdzielona... Jak dla mnie to głośnik musi być mocny, byleby nie szumiał :D Czy powinienem zastosować jakiś wzmacniacz słuchawkowy bądź inny? Chyba powinien mieć 3 razy większą moc niż wyjście z karty dzwiękowej. Zakładam, że musiałbym go zamontować pomiędzy przedwzmacniaczem a 3 wzmacniaczami właściwymi. Czy to ma na tyle duże znaczenie, że warte uwagi, czy trzymać się pierwotnego planu? Oraz jaką moc ma wyjście z karty dzwiękowej (różne źródła podają od 1mW do 300mW, spora różnica).
    Pozdrawiam i jeszcze uczę się w technikum, za dużo na temat audio nie miałem... :(
  • Helpful post
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Rezystancja wejść wzmacniaczy zazwyczaj jest na tyle duża, że karta dźwiękowa spokojnie da sobie radę.
    raczek9872
    Level 8  
    Dobra, dzieki, polacze rownolegle. A rezystancja rzeczywiscie jest w kazdym przypadku ponad 10kOhm.