Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7750g - Czarny Ekran

27 Wrz 2016 03:48 648 11
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie na forum. Dostałem laptopa z uszkodzoną matrycą rozlaną. Problem jest taki że jak go chce włączyć to nic się nie pokazuje na matrycy ani na hdmiHDMI i na monitorze zewnętrznym. RamRAM sprawdzałem w innym laptopie działa, przekładałem ramRAM w sloty i nic. W Laptopie brakowało od początku bateryjki CmosCMOS, więc dodałem swoją ze stacjonarki sprawną. Laptop się włącza tak jak pisałem wyżej jest czarny ekran, podświetlenie przycisku power i kontrolka zasilania się pali, wentylator chodzi i słychać dysk. Próbowałem laptopa załączyć bez RamuRAM'u i się włącza czarny ekran i nic nie piszczy żadnych dźwięków? Czy to normalne żeby bez RamuRAM'u nie wydawał żadnych pisków?
    A więc możliwe ze to siadła grafika, biosBIOS, czy procesor?
  • Poziom 31  
    Jeżeli na zewnętrznym brak obrazu robiłeś wymianę RAMu to najprawdopodobniej grafika .
  • Spec od komputerów
    Jak odłączysz matrycę to nadal brak obrazu na zewnętrznym monitorze? Podaj oznaczenie płyty.
    wojtek31 napisał:
    Czy to normalne żeby bez RamuRAM'u nie wydawał żadnych pisków?

Normalne w większości laptopów, z tym modelem włącznie.
  • Spec od komputerów
    A więc płyta LA-6911P. Zacznij od przeprogramowania kości BIOS/EC.
  • Poziom 10  
    A czy taki objaw by miał uszkodzony procesor?
    Bo na innym nie sprawdzałem bo nie posiadam żadnego procka

Dodano po 6 [minuty]:

Czyli programowanie biosu mnie czeka tak?
    A czy ten programator by dał radę zaprogramować bios
    nazwa programatora-usb-ch341a taki z alledrogo
    Bo jeszcze nie programowałem biosu i nie wiem jak to się robi ale się po mału uczę.Pewnie czeka mnie wylutowanie kosi biosu
  • Spec od komputerów
    Programator CH341A da radę.
  • Spec od komputerów
    Kość należy wylutować.
  • Poziom 10  
    Rozumiem a adapter do tego programatora będzie potrzebny czy da radę bezpośrednio na nim przeprogramowac?
  • Spec od komputerów
    Adapter będzie konieczny.
  • Poziom 10  
    Czyli do tego programatora na Usb będzie pasował ten adapter tak?
    http://allegro.pl/adapter-sop8-dip8-soic8-jakosc-eprom-fv-i5007553782.html
    Mam jeszcze pytanko miecho18 do wylutowania kości jakiej lutownicy użyć? bo jestem początkującym może zakupić STACJE LUTOWNICZA 858D HOT-AIR GORĄCE POWIETRZE?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy to jest ta kość biosu na płycie głównej koło bateryjki z oznaczeniem u35?