Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sony Vaio Nr160e - Rozłączanie portów USB, szum w głośnikach.

27 Wrz 2016 12:16 456 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    jakiś czas temu pojawił mi się problem z rozłączającymi portami USB, wszystkie funkcje oszczędzania energii wyłączone. Objawia się to dodatkowo szumem w głośnikach i jeżeli odtwarzany jest jakiś film to zwalnia do klatki na sekundę a dźwięki jest zaburzony. W takiej sytuacji pomaga ściśnięcie ręką obudowy na prawo od touchpada, jak dobrze pamiętam to w okolicy kondensatorów i problem znika na jakiś czas. Podłączanie pendrive niezależnie od portu kończy się komunikatem o nierozpoznanym urządzeniu usb, po zresetowaniu komputera bez wyjmowania nośnika powoduje jego odczytanie. Zasilacz wymieniony kilka lat temu. System postawiony po wymianie dysku, gdzie powoli pojawiały się problemy z USB. Temperatura komputera w normie, nie zawiesza się, nie wyłącza samoczynnie.
    System Windows 7 32-bit.
    W dniu dzisiejszym podpiąłem odtwarzacz mp3 i ładuje bez problemu ale go nie widzi, mysz jest rozłączana w tej sytuacji nagminnie. Jak przyglądałem się kondensatorom to nie widziałem wybrzuszeń ale w tych modelach może nie być to widoczne w ten sposób.
    Jakie sugestie co do usterki?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Oberwany most południowy/hybrydowy. Podaj oznaczenie płyty.
  • Spec od monitorów
    Model opisany na Link_ vgn-nr160e
    Cytat:

This model is also known as: PCG7Z1L, VGNNR160E, VGNNR160E/S, VGNNR160E/T, VGNNR160E/W

Motherboard for Sony VAIO VGN-NR160E VGN-NR180E VGN-NR220E Motherboard A1418702A MBX-182 A-1418-702
    * Sony Vaio VGN-NR A1418702B A1418702A Laptop Motherboard A1418702A A-1418-702-A MBX-182 A1418703B A-1418-703-B

Czytaj na forum o platformie MBX-182.
  • Poziom 2  
    Zimne luty na mostku południowym. Naprawa przewyższa wartość laptopa.