Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Peugeot 306 1.6 16v cewka zap這nowa

27 Wrz 2016 13:07 3057 22
  • Poziom 9  
    Witam mam problem odno郾ie nazewnictwa danego elementu instalacji p造n帷ej do kostki cewki chodzi mi dokladnie o ten czarny element Peugeot 306 1.6 16v cewka zap這nowa

Dodano po 1 [minuty]:

• Sklep ElwronSklep Elwron
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 9  
    Tak 1.6 16v

Dodano po 5 [minuty]:

Jak to naprawi i gdzie tego szukac mo積a to kupic bo jestem w Niemczech i nie wiem co mam dalej robic

Dodano po 2 [minuty]:

Sorry 1.8 chyba nie wiem juz sam bo jak kupi貫m to kole mowil ze jest po wymianie dopiero silnika
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 35  
    Bez tego te b璠zie dzia豉. Tylko zak堯cenia b璠 w instalacji. A na zdj璚iu masz nawet napisane jak w馧 na pokrywie Xantia 1.8i 16V

2,2 uF takiej pojemno軼i jest kondensator.
  • Poziom 9  
    Tyle ze problem jest w tym ze nie idzie auta odpali
  • Poziom 35  
    Przez kondensator jest masa podawana do cewki.
  • Poziom 9  
    Jest jaki prosty spos鏏 na to bo jest w Niemczech uziemiony
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 9  
    Zacza nie palic od momentu kiedy naruszylem kondensator

Dodano po 56 [minuty]:

Kondensator si rozkruszyl i oddzielil od powierzchni ktora przytwierdzamy do silnika 鈔uba

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 38  
    Zobacz czy masz w og鏊e iskr - bo w ten spos鏏 opisuj帷 problem , to zaraz po kupnie mo瞠sz nawet nie mie paliwa w baku - 5L wlane przez sprzedawc w豉郾ie si sko鎍zy這...
    We wtyczce do kt鏎ej idzie ten kabelek od kondensatora nic nie zwiera ?

lyszczyna napisa:
    Kondensator si rozkruszyl i oddzielil od powierzchni ktora przytwierdzamy do silnika 鈔uba
    Przyda這by Ci si wiedzie czy masz bezpiecznik od zasilania cewki. Masz kolego cho熲y najprostsz kontrolk z 瘸r闚k ?
  • Poziom 9  
    Przejechalem tym autem tras 700km i tydzie je寮zi貫m po Niemczech najpierw szarpal na niskich obrotach potem chcia貫m zobaczy czy swiece s ok i naruszylem ten kondensator i podczas pr鏏y odpalania juz mialem problem nic innego nie ruszalem tylko kondensator

Dodano po 55 [sekundy]:

Mam miernik neonowke takie podstawy mam
  • Poziom 38  
    To zobacz czy masz we wtyczce plus na kabelku od kondensatora.
    Kondensator to takie dwie p造tki z plusem i mas rozdzielone izolatorem - mocno upraszczaj帷 spraw. Jak si rozlecia, to mo瞠 zwar造 si te p造tki i nie masz teraz zasilania, bo poszed w za鈍iaty bezpiecznik cewek ??
  • Poziom 9  
    Ok id sprawdzic

Dodano po 8 [minuty]:

Nie ma Peugeot 306 1.6 16v cewka zap這nowa

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Kt鏎y to jest bezpiecznik?
  • Poziom 38  
    We wtyczce mia貫 sprawdzi. Tam gdzie idzie kabelek z kondensatora.
    Wypnij wtyczk cewek, w陰cz zap這n i pomacaj pr鏏闚k czy masz 12V na tych b造szcz帷ych blaszkach wewn徠rz wtyczki.
    lyszczyna napisa:
    Kt鏎y to jest bezpiecznik?
    Ja nie wiem, tym bardziej 瞠 by mo瞠 trudno b璠zie odgadn望 na jakiej wi您ce teraz jedziesz po wymianie silnika.
    Bezpiecznika od cewki mo瞠sz nie mie, mo瞠 by np jeden g堯wny od silnika, a w takim wypadku nie wiedz帷 kt鏎ego szuka, sprawdzamy po kolei wszystkie bezpieczniki.
    I pami皻aj sk康 wyjmujesz bezpiecznik, ja ju zarobi貫m st闚 za prawid這we jego w這瞠nie, znalaz si nie w tym samym miejscu sk康 zosta wyj皻y. I powiem Ci 瞠 to by w豉郾ie chyba tylko jeden bezpiecznik, po kt鏎ym znalaz豉 si i iskra i paliwo, i chyba nawet kontrolki za鈍ieci造 ??

Wi璚ej sam chyba nie zrobisz, odstaw fur tam sk康 j wzi掖e, b璠 najlepiej wiedzie co, gdzie i jak.
    Szarpanie mo瞠 wskazywa na czujniki po這瞠nia rozrz康u, chocia jak cewki to zamienniki, to te ich zgon mo瞠 zaczyna od szarpania - z tym 瞠 jak ca趾iem przesta pali po ruszaniu przy wtyczce cewki, to tam si skup - co jest nie tak z t wtyczk.
  • Poziom 9  
    Bezpieczniki ok. Na nieprzykr璚onym kondesatorze do silnika auto odpala po chodzi 5sekund slachac zgrzyt i ga郾ie drugiej pr鏏y odpalenia nie ma szans nie odpala po jakim czasie mo積a zn闚 na sekund odpali. Sprawdzalem pr康 w wtyczce ma ona 4 piny na pierwszych 2 jest napi璚ie okolo 3,4v na pozosta造ch nie ma nic.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 9  
    Gdzie znajd te piny
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 38  
    A s造szysz pomp paliwa ? Ten przeka幡ik wraz z cewkami i j za陰cza.
  • Poziom 9  
    Pompa dzia豉 po przekr璚eniu kluczyka i po chwili sie wy陰cza tak jak powinna
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 38  
    Znalaz貫 przeka幡ik, ma jakie oznaczenia ?
    Sprawd mimo to zasilanie z tego przeka幡ika. Tam s dwa przeka幡iki, ale z jednego wychodzi kupa przewod闚 do r騜nych odbiornik闚, tak瞠 jeden z nich m鏬 si popsu zaraz przy, lub w przeka幡iku. Zreszt nie wiem, co silnik to inny przeka幡ik ?
    Mia貫 1,6 teraz masz 1,8, z kt鏎ego schematu skorzysta ?
    Najgorzej b璠zie jak przek豉dk robi造 papraki, i zamiast lutowa zrobili na skr皻ki.

Wk逝j si ig陰 w przewody przed wtyczk cewki i zobacz czy przew鏚 te nie ma napi璚ia.
    georgesgr, mo瞠 poda tam plus na kr鏒ko by wr鏂i do domu ?
  • Pomocny post
    U篡tkownik usun掖 konto