Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kompresora

wobio 09 Lip 2005 07:55 4700 4
  • #1 09 Lip 2005 07:55
    wobio
    Poziom 11  

Witam wszystkich.
    Mam takie pytanko, niekoniecznie elktroniczno-elektryczne.
    Noszę się z zamiarem zbudowania sobie kompresorka (do dopompowania powietrza w kołach samochodu, pomalowania pistoletem, itp ... ). Pozsiadam silniczek trójfazowy (brak tabliczki znamionowej więc nie znam jego mocy, ale powinien wystarczyć), do tego sprężarkę z Ursusa 40-tki (bodajże), zbiorniczek na sprężone powietrze.
    Pytanie co powinien jeszcze zawierać układ pneumatyczny takiego kompresora. Na pewno jakiś zawór bezpiczeństwa, przewody ciśnieniowe i co jeszcze ???
    Poradzcie.

0 4
  • Pomocny post
    #2 09 Lip 2005 08:35
    manta
    Poziom 39  

Włącznik pneumatyczny który steruje silnikiem w zależności od ciśnienia panującego w butli,włącznik główny chłodnica powietrza reduktor ciśnienia roboczego ,zawór bezpieczeństwa mechaniczny no i podstawowy zestaw masz,jak chcesz więcej to jeszcze zawór upustowy do rozruchu sprężarki bez obciążenia ochrona termiczna silnika czujnik zaniku faz i manometr .

0
  • #3 09 Lip 2005 12:36
    wobio
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za rozjaśnienie tematu.
    Czyli jeszcze trochę muszę poszperać i zdobyć potrzebne elementy.
    Podzielę się rezutatami, gdy już jakieś będą.

0
  • #5 11 Gru 2008 19:50
    diego2885
    Poziom 10  

Witam mam takie pytanko a mianowicie buduje sobie kompresor z 2 dlokowa sprezrka od chlodni (dosc starej) i chodzi oto z e niewiem gdze mam umiescic odolejacz ??????? czy miedzy baniakiem a sprezarka tak aby do baniaka szlo juz odojejone powietrze ,czy tez umiescic go za baniakiem na wyjsciu powietrza na przewod .a 2 sprawa to gdzie moge dostac odolejacz jak go zdobyc ??? i jaki nalezy zastosowac ?????

0