Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa kuchnia - nowe AGD pod zabudowę

27 Wrz 2016 20:09 1104 9
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Też się z chęcią podepnę pod temat, jestem w podobnej sytuacji.

Wybrałem:
    płytę indukcyjną Whirlpool ACM 808 BA/WH - sprawuje się dobrze i łatwo utrzymać czystość ( wiem z relacji użytkownika )
    zmywarka padnie na jakiś model Boscha.

Ale totalnie nie wiem jaka lodówka. Z odsiewu rynkowego i opcji No Frost zostały mi dwa modele :
    Bosch KIN86KF31 albo Whirlpool ART 895/A++/NF.
    Za Boschem przemawia solidność i marka, za Whirlpoolem opcja Komory świeżości z obniżoną temperaturą.

Czy rzeczywiście bać się jakości Whirlpoola, czy się nie stresować i kupować to co bardziej się podoba ?
  • Poziom 15  
    Dobrze byłoby określić też jakiś budżet, no i pewne założenia. Czy wszystko ma być w zabudowie, czy wolnostojące? Na ile ważna jest estetyka i dopasowanie (np. piekarnik i mikrofalówka z tej samej serii).

Jeśli chodzi o zmywarkę, to Bosch i Siemens to to samo. Bosche wychodzą chyba nawet trochę taniej, ale to już zależy od sklepu. Z fabryk niemieckich były jednak tylko te droższe modele, przeważnie wyróżnikiem jest metalowe dno.

Lodówkę Bosch KIN86KF31 mam u siebie. Póki co jeszcze niecałe dwa lata, więc ciężko mówić o poziomie awaryjności, ale jest ok. Jest cicha i funkcjonalna.
  • Poziom 11  
    Ja kupowałem ostatnio AGD do kuchni i wziąłem:
    1. Lodówka:
    AEG SCT71800S1
    Bo zamrażanie 9kg/24h (chociaż przez to pewnie jest trochę głośniejsza) i no frost (pełny, poza tym w whirlpoolu no frost w zamrażalniku, przynajmniej w tańszych modelach jest inaczej skonstruowany, tzn. jest płytka metalowa, na której zbiera się szron, i którą trzeba co jakiś czas wyciągnąć i odmrozić. Nie wiem jak w droższych modelach)

2. Zmywarka:
    Siemens SN64M080EU
    Bo mniej niż 1600zł i Made in Germany, a nie jak w boschu 2k pln za Made in Germany, a to przecież to samo (no prawie, dioda sie pali na niebiesko a nie czerwono) :D

3. Piekarnik:
    WHIRLPOOL AKZ6230NB

Bo pasuje do mikrofali i 5 lat gwarancji (promocja dla studiów kuchennych trwająca do końca września - jeśli chcesz to się pospiesz, szczegóły: http://www.zmyslowakuchnia.pl/#/home )

4. Mikrofalówka:
    WHIRLPOOL AMW730NB
    Bo pasuje do piekarnika i 5 lat gwarancji.

5. Płyta indukcyjna:
    Electrolux EHH46540FK
    Bo 4 pola sterowane niezależnie za pomocą slidera, z dużą rozdzielczością (14 poziomów mocy per palnik) i pomimo tego, że nie ma pól łączonych w większe, to podobno (nie testowałem) można stawiać duże naczynia na dwóch polach (tzn. górnym i dolnym lewym lub górnym i dolnym prawym) i działa tak jak pola połączone. Taką informację uzyskałem od sprzedawcy, co pokrywałoby się z manualem, który mówi, że pola lewe są zasilane z jednej fazy, a pola prawe z drugiej fazy.
  • Poziom 15  
    gibons1992 napisał:
    Jakiej produkcji jest Twoja lodóweczka Bosch KIN86KF31 ?

Wprowadziłem trochę w błąd, mam model KIS86KF31. Ogólnie bardzo podobne, różnią się głównie tym No Frostem - moja go nie ma. Kraj pochodzenia na 90% Niemcy, niestety na 100% nie potwierdzę, bo lodówka jest zabudowana w szafce.
  • Poziom 16  
    Bosch SMV58L60EU - myślę o tym modelu zmywarki - jeśli gdzieś w sklepie stacjonarnie sprawdzę to dno czy jest metalowe to czy mam pewność, że ten sam model z internetu będzie też z Niemiec ?
  • Poziom 16  
    To dlaczego w ogólnej obiegowej opinii zmywaki boscha zbierają lepsze recenzje ?

I jeszcze podbijam pytanie o lodówkę. - czy rozważać Whirlpoola czy sobie darować?