Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bateria trakcyjna gotuje się, wózek jungheinrich efg13, bateria 48V 460Ah

majkel207 27 Wrz 2016 20:49 1866 9
  • #1 27 Wrz 2016 20:49
    majkel207
    Poziom 8  

witam
    w moim wózku widłowym dosyć szybko zaczyna gotować elektrolit, na prostowniku jest 2 kropka ładowania z 4 a elektrolit już się gotuje, wózek też pokazuje ok 40% naładowania baterii, ja wyłączam wtedy prostownik, bateria jest do wyrzucenia, czy może któraś cela? bateria ma 48V

-przepraszam, że tak mało informacji podałem, wózek to jungheinrich efg13, bateria Hoppecke 4hpazs6 48V 460Ah, 24 ogniwa, podejrzewam że z jedną lub więcej cel jest coś nie tak, mając prosty miernik elektryczny uda mi się namierzyć tą złą? czy może nie mam racji i to coś innego?

0 9
  • #2 27 Wrz 2016 20:58
    oldking
    Poziom 28  

Zmierz napięcie na wszystkich celach, może któraś ma zwarcie.
    Zmierz napięcie w czasie ładowania.
    Zmierz napięcie minimum 24 godziny po ładowaniu.
    Ile akumulatorów jest w całej baterii, lub czy są to akumulatory 6V czy 12V.
    Zmierz napięcie każdego z osobna.
    Może coś doradzimy z tych informacji które nam podasz.
    Daj foto tej baterii.
    Jak masz aerometr zmierz gęstość elektrolitu we wszystkich celach.
    Czy elektrolit jest całkowicie bezbarwny czy ma zabarwienie brązowe ?

0
  • #3 27 Wrz 2016 21:20
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Nie wiemy co to za wózek ani co to za bateria , jeśli to zwykła kwasowa to zacznij od zmierzenia gęstości elektrolitu .

0
  • #4 27 Wrz 2016 22:28
    15kVmaciej
    Poziom 35  

Są proste przyrządy pomiarowe czy akumulator jest sprawny.
    A skoro się gotuje, czy komory zalane, czy suche?

0
  • #5 04 Lis 2016 07:15
    majkel207
    Poziom 8  

witam, informacje na temat baterii już uzupełniłem, wózek kupiłem używany, część cel wtedy była sucha, nie wiem jak długo były suche, musiałem prawie 5l wody destylowanej dolać, na razie zmierzyłem napięcie pomiędzy celami, na naładowanym akumulatorze jedna miała 2,01V, druga 1,98V, to były 2 najsłabsze, bateria dziwnie się zachowuje, potrafi spaść z 80% do 30% naładowania wg wskaźnika w wózku, w ciągu paru sekund no i cały czas się gotuje, mam areometr to sprawdzę też nim baterie, problem w tym, że wszystko muszę robić na naładowanej na maksa baterii, a ja ją zawsze wyłączam jak się zaczyna gotować, czasem wózek pokazuje, że jest 100%, a czasem że jest 50%

0
  • #6 04 Lis 2016 19:58
    15kVmaciej
    Poziom 35  

Jeżeli coś się gotuje, to potrzeba sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcia, albo przeciążenia. Może potrzeba sprawdzić instalację. Baterię trzeba odsiarczyć, są różne techniki i patenty, mały prąd, połowa napięcia.. wyszukiwarka się kłania. Może być potrzebny miernik siły elektromotorycznej źródła zasilania.

0
  • #7 04 Lis 2016 21:15
    majkel207
    Poziom 8  

trochę patrzyłem o odsiarczaniu, czytałem tu na forum o metodzie, że 3 razy zalewa się wodą destylowaną i ładuje na maksa, potem nowym kwasem się zalewa i ładuje, firmy co usługowo odsiarczają baterie trakcyjne piszą, że mają jakieś specjalne substancje do odsiarczania baterii, można coś takiego gdzieś kupić?

0
  • #8 04 Lis 2016 21:49
    15kVmaciej
    Poziom 35  

majkel207 napisał:
    trochę patrzyłem o odsiarczaniu, czytałem tu na forum o metodzie, że 3 razy zalewa się wodą destylowaną i ładuje na maksa, potem nowym kwasem się zalewa i ładuje, firmy co usługowo odsiarczają baterie trakcyjne piszą, że mają jakieś specjalne substancje do odsiarczania baterii, można coś takiego gdzieś kupić?

Akumulator to nie doniczka i trzy razy podlewać nie trzeba. Szukaj dalej, albo dzwoń to tych firm

0
  • #9 04 Lis 2016 22:50
    tqmeh
    Poziom 18  

Do regeneracji baterii jest specjalny prostownik proces trwa kilka godzin, zlecałem tą usługę w serwisie Junga.
    Dodatkowo zwykłe prostowniki Junga - nie wszystkie mają taką funkcję ale jest ona dużo słabsza w działaniu niż opisana powyżej
    Jeśli sprawdziłeś wszystko co było pisane powyżej możesz spróbować takiej regeneracji ewentualnie zamówić samo sprawdzenie stanu baterii będziesz wiedział czy opłaca się w nią inwestować.

0
  • #10 23 Gru 2016 19:54
    Andrzej42
    Poziom 24  

Kiedyś czytałem o odsiarczaniu, miało to być ładowanie małym prądem i cykliczne rozładowanie jeszcze mniejszym.
    Czyli trafo z jedną diodą, ustawiony na mały prąd ładowania (1/20c) i mała żaróweczka bezpośrednio do zacisków akumulatora.

0