Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MG7550 - przestała drukować

27 Wrz 2016 21:35 1902 7
  • Poziom 10  
    Problem dotyczy drukarki Canon Pixma MG7550.
    Otóż ze względu na oszczędności od dawna używam ją z nieoryginalnymi tuszami. Nigdy nie dopuszczałem do zaschnięcia głowicy. Drukuję przynajmniej kilka stron dziennie.

Zamienniki kupuję u jednego sprzedawcy i do tej pory nie było problemów, a dokonałem już po kilka (jak nie kilkanaście) wymian każdego z sześciu kolorów.

Ostatnio przy pojawieniu się pierwszego ostrzeżenia o niskim poziomie tuszu, wymieniłem atrament i gdy chciałem wydrukować kolejną stronę wyszła biała niezadrukowana kartka, mimo że było słychać jak głowica pracuje.

Nie pojawiły się komunikaty o błędach. Próbowałem również zrobić nadruk na płycie DVD. Sytuacja jest identyczna - słychać że drukarka pracuje, ale wychodzi biała niezadrukowana płyta. Kolejna wymiana atramentów nie przywróciła sprawności.

Zastanawia mnie brak komunikatu o błędzie. Drukarka normalnie przechodzi do drukowania a nie drukuje....

Czego może dotyczyć usterka?
    Czy można drukarkę zresetować/przywrócić do ustawień fabrycznych (jakimś programem bądź sekwencją przycisków)?
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Myron napisał:
    Czy można drukarkę zresetować/przywrócić do ustawień fabrycznych (jakimś programem bądź sekwencją przycisków)?

Nie -bo nic to nie da.
    Myron napisał:
    Czego może dotyczyć usterka?

Sprawdź poprawność działania głowic, było wiele razy opisywane jak to zrobić. Albo uległa uszkodzeniu, albo się zapchała, również było wiele razy opisywane jak odblokować głowicę..
  • Poziom 10  
    leeart napisał:
    Sprawdź poprawność działania głowic, było wiele razy opisywane jak to zrobić. Albo uległa uszkodzeniu, albo się zapchała, również było wiele razy opisywane jak odblokować głowicę..

Zanim założyłem temat przeszukałem forum pod kątem modelu drukarki, jednak pomocnych informacji nie znalazłem.
    Dzięki Tobie przynajmniej wiem, że usterka dotyczy głowicy.
    Czy odblokowanie = czyszczenie, udrażnianie głowicy?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  

• Poziom 34  
    Myron napisał:
    kątem modelu drukarki, jednak pomocnych informacji nie znalazłem

Poszukaj w innych modelach Canona, każdego zasada działania jest taka sama
    Myron napisał:
    Czy odblokowanie = czyszczenie, udrażnianie głowicy
    - tak
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc. Mam jednak problem z demontażem głowicy. Szukałem informacji na forum i w necie ale niestety mam kłopot ze znalezieniem podobnego modelu.
    Przeważnie w drukarkach Canona jest z prawej strony szara dźwigienka którą się odchyla, by wydostać głowicę.
    U mnie w drukarce tego rozwiązania nie ma. Głowica zamocowana siedzi ciasno i podejrzewam, że konieczne będzie odkręcenie jej (w tyle widzę, że są dwa wkręty), ale też nie chciałbym czegoś zepsuć.
    Jeśli nie uda się wyjąć głowicy, to w poniedziałek kieruje się do serwisu, ale z tego co ustaliłem telefonicznie, to koszt głowicy kolo 300zł i nie ma gwarancji, że to jest przyczyną usterki.
    Chciałbym jeszcze przed wizytą w serwisie wymoczyć głowicę w gorącej wodzie, i zalać dysze izopropanolem, ale jak się do tej głowicy dostać.
    Może ktoś dłubał w podobnych modelach i podpowie jak to ustrojstwo wyciągnąć???
    Poniżej zdjęcia głowicy w drukarce.
    Canon Pixma MG7550 - przestała drukować Canon Pixma MG7550 - przestała drukować
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Witam

U mnie w tym samym modelu jest to samo nic nie drukuje czy jest opcja diagnozy i naprawy ?
    Jeśli tak proszę o poradę.