Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprawa hermetyczna 2x18W 8 - Uszkodzony zapłonnik elektroniczny

27 Wrz 2016 22:04 1650 5
  • Poziom 11  
    Witam!

Mam taki problem z oprawą hermetyczna 2x18W Oprawa hermetyczna 2x18W 8 - Uszkodzony zapłonnik elektroniczny Oprawa hermetyczna 2x18W 8 - Uszkodzony zapłonnik elektroniczny

podejrzenie padło na statecznik. Objawy takie że po załączeniu świetlówki nieraz błysną na moment ale nie świecą. Zmiana na inne świetlówki pomogła na jedno zaswiecenie ich i dalej to samo. Podejrzenie jest na statecznik. Cieżko znależć taki jak jest obecnie (ten na zdieciach).

Pytanie czy można podłączyć według schematu na stateczniku np taki: Oprawa hermetyczna 2x18W 8 - Uszkodzony zapłonnik elektroniczny

I czy wpływ na uszkodzenie mogło miec to że instalacja jest starego typu dwuprzewodowa i przewód ochronny jest niepodłaczony. Tzn tylko od puszki ale do puszki z której jest lampa zasilana ida tylko 2 przewody L i N.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Można taki zamiennik podłączyć. Przewód ochronny powinien jak najbardziej być, jednak te elektroniczne układy zapłonowe czasami sypią się jak domki w Kosowie. Ja miałem taki w pokrywie w akwarium (też 2 X 18W), i byłem bardzo zadowolony, jednak miał dobre chłodzenie. Elektryk u mnie w zakładzie mówił mi kiedyś, że w oprawach hermetycznych szybko padają i wymieniali na tradycyjne z dławikami indukcyjnymi.
    P.S. jak błyska to chce żyć. Spróbuj go delikatnie rozpruć to może się uda reanimować.
  • Poziom 11  
    Kolego dziękuje za pomoc ale takie pytanko: Co daje ten tak zwany ciepły start? Wydłuża życie świetlówki? Czy takie rozwiązanie ma jakieś uboczne skutki:)
  • Poziom 11  
    Temat rozwiazany. Zaplonnik zalozony z cieplym startem. Wszystko dziala jak powinno. Chinszczyzne ubila wilgoc. Wiejszosc sciezek musialem poprawic i jest sprawny. Chinskie zaplonniki nie sa w ogole zabezpieczone przed wilgocia. Nawet nie ma na plydce z elektronika naniesionego lakieru bezbarwnego ktory by zabezpieczyl.