Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Faac 741 - podłączenie fotokomórek

noartist83 27 Sep 2016 22:29 4431 6
    noartist83
    Level 11  
    Witam
    Jestem przed montażem napędu Faac 741 do bramy przesuwnej, mam do niej dwie pary fotokomórek, przygotowałem już instalację. Planowałem jedną parę fotek zamontować w świetle bramy, drugą natomiast na odcinku gdzie będzie się przesuwała gdy będzie się otwierać. Chciałbym aby każda z par zatrzymywały bramę i w trakcie otwierania i w trakcie zamykania. Pytanie jak je mam podłączyć bo w instrukcji nie widzę takiej konfiguracji.
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Jedną parę łączysz jak na otwieranie a drugą jak na zamykanie (czyli tak jak na dwóch niezależnych rysunkach), ale nie robisz mostków między FSW OPEN i TX-FSW, oraz między FSW CL i TX-FSW.
    Z tym zatrzymywaniem bramy to nie tak... Patrz w tabele logiki.

Jeżeli chcesz aby to był zawsze STOP, to obie pary fotokomórek musisz podłączyć szeregowo pod stop. Wówczas każde naruszenie dowolnej wiązki spowoduje zatrzymanie bramy niezależnie od tego czy się otwiera czy zamyka...
    noartist83
    Level 11  
    A czy przy takim połączeniu nie będzie tak że jedna para zadziała tylko przy otwieraniu a druga tylko przy zamykaniu?
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Tak będzie jak piszesz. Jeżeli chcesz inaczej podłącz wg schematu z rys.13 i przeczytaj objaśnienia z działu 4.1....
    noartist83
    Level 11  
    Czyli rozumiem że nie mam możliwości zabezpieczenia przestrzeni w którą się otwiera brama w chwili jej zamykania i otwierania, możliwość taka jest jedynie w świetle bramy, tak? (chodzi o jednoczesne zabezpieczenie całej przestrzeni ruchu bramy podczas pracy w obydwu kierunkach)
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Jak ma działac zabezpieczenie przestrzeni przy otwieraniu i zamykaniu ?
    noartist83
    Level 11  
    Powinno zatrzymać bramę w momencie przerwania wiązki i uruchomić ponownie po ponownym podaniu impulsu (wciśnięciu przycisku na pilocie). Chyba jedyne rozwiązanie to funkcja stop i szeregowe połączenie fotek jak sugerował kolega wcześniej.