Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co może być przyczną braku obrazu na monitorze?

28 Wrz 2016 07:32 426 5
  • Poziom 4  
    *Piszę z telefonu

Witam otóż gdy włączam komputer nie pojawia się na monitorze. Raz był lecz gdy sprawdziłem w BIOSie dyski i inne na SATA III, to okazało się że nie są wykrywane. Gdy odłączyłem od prądu (przycisk RESET nie działał, ale bodajże wcześniej tak). To poponownym wł. komputera już obrazu nie było.

Sprawdzałem na dwóch monitorach na 2 VGA oraz 2 HDMI, Monitory działały obrazu brak. Podłączałem i do GPU I MOBO przewody też nic. Widzę i słyszem że wszystkie wiatrakiwentylatory pracują, chłodzenie CPU i GPU też działało.

i3 6100
    GIGABYTE GTX 950 2GB
    MSI H110 PC MATE
    SIELENTIUMPC ELEMENTEUM E1 350W
    Komputer jest stosunkowo nowy. Składałem go miesiąc temu i było git.
  • Poziom 26  
    No to teraz pierwsza propozycja, wypnij kartę z PCI-E i podłącz monitor do zintegrowanej grafiki i sprawdź efekt (zintegrowana grafika jest wyłączana gdy karta graficzna jest w slocie PCI-E). Mógłbyś też wykonać reset CMOS, wyjmij baterię na płycie na 10 minut.
  • Poziom 4  
    Miałeś rację po odłączeniu GPU wszystko działa jak powinno, ale niewiem dlaczego po ponownym włożeniu GPU i podłączeniu do monitora też jest git.

Narazie nie zamykam tematu i odczekam czy problem się nie powtórzy.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Posprawdzaj czy wszystko jest podpinane do końca, możliwe że karta graficzna była słabo osadzona i teraz to poprawiłeś.
  • Poziom 38  
    Dokładnie tak, również obstawiam wersję, że po prostu nie wcisnąłeś karty do końca. Żawsze trzeba na to zwracać uwagę, aby karta była wsunięta aż do całkowitego oporu i żeby nie wystawały złote styki ponad gniazdo, bo to może spowodować spalenie karty. Krótko mówiąc miałeś bardzo dużo szczęścia, bo mogło to się skończyć utratą gwarancji i koniecznością zakupienia nowej karty... Od siebie mogę jeszcze zaproponować, abyś jeszcze docisnął wtyczkę dodatkowego zasilania karty, ponieważ niestyk tejże wtyczki również może unieruchomić grafikę.
  • Poziom 4  
    Tak więc temat można zamknąć