Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG ML-1640 - pomimo pobrania kartki próbuje pobrać kolejną w trakcie wydruk

a_jablon 28 Sep 2016 08:54 1395 2
 • #1
  a_jablon
  Level 25  
  Witam!

  Mam dość ciekawy problem z SAMSUNGIEM ML-1640 - przy rozpoczęciu wydruku drukarka poprawnie pobiera kartkę ale zachowuje się tak, jakby była przekonana, że tej kartki nie udało jej się pobrać, czyli po sekundzie usiłuje pobrać kolejną kartkę i znowu po sekundzie kolejną i tak w kółko, ale wydruk wychodzi poprawny. Jak przytrzymam kartki w podajniku to wydruk wyjdzie OK, jak nie, drukarka wyświetla błąd. Wydaje mi się, że to wina któregoś z czujników papieru, ale nie bardzo wiem, gdzie go szukać w tym modelu, dlatego proszę o pomoc: pomysł na diagnozę i o wskazanie lokalizacji tego felernego czujnika, jeżeli mam rację w jego kwestii.  Od razu zaznaczam: płyta sterująca jest niewinna, miałem 2 egzemplarze tej drukarki, zamieniłem płyty - efekt ten sam.

  Dodano po 26 [minuty]:

  Udało mi się znaleźć czujnik moim zdaniem odpowiadający za detekcję wejścia papieru - sam czujnik zlokalizowany jest na PŁYCIE ZASILAJĄCEJ a jego flaga wyprowadzona została na tylnej ścianie wnętrza drukarki tuż przy rolce pobierania papieru (ta gruba z założoną gumą), po lewej jej stronie. Przeczyściłem czujnik oraz flagę, odpaliłem drukarkę i efekt ten sam - nie pomogło.
  Zrobiłem eksperyment polegający na przytrzymaniu flagi tak, aby drukarka uważała, że ma dłuższą kartkę i w momencie gdy końcówka kartki siedzi w fuserze wyskakuje błąd - bład, którego normalnie nie ma jak nie trzymam flagi. Wniosek - TEN CZUJNIK JEST OK, tak więc myliłem się z diagnozą. Zastanawiam się, czy w obecnej chwili moja uwaga nie powinna skierować się w stronę sprzęgła od rolki pobierania papieru, ale z dłubaniem przy sprzęgłach doświadczenie mam zerowe. Proszę o info czy idę w dobrym kierunku i co powinienem zrobić...
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  endriuf
  Printers specialist
  Najczęściej takie zachowanie powoduje klejący się elektromagnes zwalniający sprzęgło rolki pobierającej.
 • #3
  a_jablon
  Level 25  
  endriuf wrote:
  Najczęściej takie zachowanie powoduje klejący się elektromagnes zwalniający sprzęgło rolki pobierającej.


  Dzięki za wskazówkę.... Tylko jak z tym walczyć? Daje radę naprawić to własnym sumptem czy elektromagnes do wymiany?

  Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

  Tak więc DRUKARKA NAPRAWIONA !!!

  W 100% zgadzam się z kolegą - kleił się elektromagnes. Porządne wyczyszczenie elektromagnesu + wymiana filcu pomogły.
  Dostęp do elektromagnesu jest dość wredny ale da się to zrobić bez rozebrania połowy drukarki - wystarczy odkręcić metalową płytę z silnikiem i kołami zębatymi po lewej stronie drukarki, elektromagnes ulokowany jest po lewej stronie drukarki, z tyłu na dole, poniżej kół zębatych od wałka rolki pobierania papieru. Trzyma się na jednym wkręcie mocowanym w obudowę i da się go wykręcić po wyjęciu kabli ze szczeliny przeznaczonej do ich prowadzenia. Śrubokręt idzie niestety pod kątem w stosunku do wkręta... ale zrobić się da.

  Dziękuję za poradę, opis zostawiam "dla potomności" a temat zamykam.