Znowu chodzi o to aby dyletantom dać narzędzie zastępujące rzetelną wiedzę. Podchodzi taki do maszyny, uruchamia laptopa i obwieszcza, to trzeba zmienić. Nie mając pojęcia technicznego o maszynie.
Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over thereElmodis Team wrote:W nowych silnikach czujnik temperatury uzwojenia to standard. Spalenie izolacji owszem zdarza się, ale uszkodzenie izolacji silnika wykrywa prawie każdy falownik.jednak w metodologii planowanych przeglądów i napraw oprócz wymiany łożysk realizowane są również przezwajania silników, które są wymagane ze względu na pogorszenie stanu izolacji, sprawności silnika i innych parametrów.
Elmodis Team wrote:Intrygująca teoria!Idąc tym tropem, jeżeli będzie nagminnie przegrzewany (pompa hydrauliczna pracująca ze zbyt dużym przepływem) lub np. wentylator będzie pracował przy zbyt wysokiej temperaturze przedmuchiwanej, może on ulec uszkodzeniu.
Elmodis Team wrote:Założenia założeniami, a życie to inna bajka.Natomiast odnosząc się do planowanych wymian i napraw – mówimy tu o podejściu preventive maintenance. Podstawowym założeniem tego typu metody jest przyjęcie, że maszyna pracuje w miarę stabilnych warunkach.
Factisek wrote:Unikasz odpowiedzi na moje pytanie jaka nauka jest odkrywcza, dwa przykłady OPISOWYCH (twoim zdaniem)już wymieniłeśNo tak jeśli uznamy, że "odkrycie" jest synonimem "odkrycia kołdry"
Quote:... częstość przeglądów była ustalana w wewnętrznych przepisach linii lotniczej. Dzięki temu można było latać taniej
Elmodis Team wrote:Zapraszamy do dalszej dyskusji
Quote:Elmodis to system otwarty
piotrd76 wrote:, Wasze rozwiązanie opiera się na sprytnym know-how, jak na podstawie przebiegów prądów/napięć oraz ewentualnych dodatkowych sygnałów określić stan silnika elektrycznego/całej maszyny oraz wykryć zakłócenia pracy.
Czy system ten współpracuje wyłącznie z maszynami z silnikami zasilanymi wprost z sieci 50Hz, czy również z napędami falownikowymi?
Dla jakiego zakresu mocy silników rozwiązanie jest dostępne? Może współpracować z pomiarem pośrednim/półpośrednim?
marek_ka wrote:gulson wrote:Chiński chłyt marketingowy.1000 maszyn z napędem elektrycznym, może zaoszczędzić nawet 40 mln złotych rocznie na kosztach energii elektrycznej i naprawach.
Dodano po 3 [minuty]:
vodiczka wrote:To tak pozornie.RitterX napisał:
W odpowiedzialnych zastosowaniach napędy pracują w oparciu o resurs i są planowo wymieniane.
Dzięki odpowiedniemu systemowi monitoringu, resurs może zostać wydłużony a to konkretne oszczędności.
Przeważnie wymienia się wszystko w czasie przerwy remontowej. Nie ma znaczenia, że dany podzespół może jeszcze pracować 8 miesięcy, a drugi 6 miesięcy. Koszty zatrzymania produkcji są wielokrotnie wyższe.
Factisek wrote:. Wielkość... wielkie to może być ego albo głupota ale nie otwarcie zaworu chyba, że to wielki zawór albo wielkie otwarcie z balonikami i orkiestrą. Znawco
Anrod wrote:czekając na wypowiedź członka zespołu reklamowanej firmy (po zachęcie And!) wtrącę swoje trzy grosze do tematu który bardzo mnie interesuje.
1. Jeżeli przewidywanie wystąpienia awarii urządzenia np na podstawie analizy napięcia i natężenia prądu byłoby takie proste - takie rozwiązania pojawiłby się już pewnie w każdym urządzeniu zużywające energie elektryczną. Niemniej producenci urządzeń pracują nad podobnymi "systemami" i tak np chyba większość producentów central wentylacyjnych wprowadziło sprawdzanie ciśnienia przed i za filtrami by informować o konieczności ich wymiany by wyeliminować przeciążenie wentylatora i zapobiec zwiększonemu zużyciu energii - nie spotkałem się by robiono to na podstawie analizy zasilania urządzenia.
2. Jest oczywiste że opomiarowanie "elektryczne" urządzeń i ciągła analiza pomiarów może znacząco wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej (lub jej kosztów - mam na myśli koszty związane np z mocą zamówioną) - jednak to tylko człowiek może wpłynąć na odpowiednie ich wykorzystanie wprowadzając odpowiednie działania/usprawnienia np. stosując falowniki (zmniejszając obroty), ustalając harmonogram prac poszczególnych urządzeń (zmniejszanie tym samym mocy zamówionej), kontrolując wyłączanie urządzeń w danej chwili niepotrzebnych w technologi itp.
3. Myślę że na chwilę obecną żaden algorytm najlepszego nawet oprogramowania nie zastąpi człowieka w wymyślaniu i wprowadzaniu działań mających wpływ na optymalizację zużycia energii. Oczywiście oprogramowanie może kontrolować efektywność już wprowadzonych działań na podstawie wprowadzonych parametrów.
Factisek wrote:Jaka jest zależność pomiędzy masą maszyny a jej zasilaniem poza tym ze jak większa to zazwyczaj jest większej mocy?ktoś nie pomyślał, że maszyna będzie mieć 200 ton (cnc) a tym samym jej zasilanie nie wystarczy.
Zbigniew 400 wrote:zlikwidowano obsługę, wymiana zbiornika /koszty/, po co ?
Elmodis Team wrote:nie odnosi się również wyłącznie do analizy wartości RMS prądu czy też napięcia, lecz wymaga zastosowania złożonych metod przetwarzania sygnałów.
piotrd76 wrote:to system niewiele nowego czy ciekawego wnosi