Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Indukcyjna - Amica, "plama" na płycie indukcyjnej.

28 Wrz 2016 13:05 6144 8
  • Poziom 5  
    Witam,
    używam kuchenki amica (model chyba nie jest ważny, w razie czego podam) i po niedługim czasie na płycie pojawiło się to:
    Kuchnia Indukcyjna - Amica, "plama" na płycie indukcyjnej.Kuchnia Indukcyjna - Amica, "plama" na płycie indukcyjnej.
    Wygląda jak zabrudzenie, jednak nie mogę tego doczyścić ściereczką, gąbką itd..
    Ktoś wie co to może być? Proszę o pomoc.
  • Poziom 22  
    Powierzchnia tego "zabrudzenia" jest matowa czy błyszczy jak reszta tafli?

Zerknij pod bardzo małym kątem czy to jest coś na powierzchni szkła (czy wystaje ponad taflę) czy coś w szkle... To jest wyczuwalne na dotyk?

Generalnie to jest powierzchniowe czy masz wrażenie, że jest wewnątrz tafli?

Generalnie materiał, z którego są robione płyty indukcyjne jest dość wytrzymały i wbrew pozorom nie reaguje zbyt chętnie z chemią, więc stawiam na uszkodzenie mechaniczne...
  • Poziom 5  
    Jest matowe, a co do tego czy na czy pod taflą... ciężko mi stwierdzić ponieważ cały czas coś się odbija :/
  • Poziom 22  
    Czy przedmiotowa zmiana jest wyczuwalna pod palcem - dotykiem?
  • Poziom 5  
    Wrażenie przy dotyku wydaje się, że jest takie inne, nie wiem czy chropowate ale gdy przejedzie się gąbka to szybko po całej kuchence a tam wolniej jak inna powierzchnia.
  • Poziom 26  
    Nie używałeś na tej powierzchni mleczka do czyszczenia lub innego specyfiku zawierającego ścierniwo?
  • Poziom 22  
    Wygląda to na uszkodzenie mechaniczne. Prawdę mówiąc niewiele związków chemicznych (tylko bardzo silne kwasy bądź bardzo silne zasady - dostępne w zasadzie wyłącznie dla laboratoriów - niebezpieczne!!!) jest w stanie wejść w reakcję z powierzchnią płyty. To jest hartowane szkło, więc temperatura też nie robi na nim wrażenia. Przy indukcji samo szkło nie nagrzewa się, co najwyżej jest temperatura garnka rozgrzewająca szkło przez fizyczny kontakt, ale ten zakres temperatur jest daleki od tego, co może zaszkodzić powierzchni płyty. Coś mi się wydaje, że kolega bądź koleżanka małżonka usilnie próbowała coś doczyścić..... mleczkiem....
  • Poziom 5  
    Nie posiadam takiego mleczka, czyszczone było tylko zwykłym płynem do naczyń w bardzo małej ilości i drugą stroną gąbki. Tą taka bardziej chropowatą lecz plama ta już była. A materiał tej gąbki jest za miękki do takich uszkodzeń.
  • Poziom 16  
    Gdzieś czytałem, że rozgrzane aluminium reaguje tak z powierzchnią płyty i zostają odbarwienia. Nie używasz garnków/patelni z aluminium?