Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica Alton 70 - Zwrotnica Alton 70. Jak ją podpiąć?

coti96 28 Wrz 2016 19:09 924 10
  • #1 28 Wrz 2016 19:09
    coti96
    Poziom 4  

Zwrotnica Alton 70 - Zwrotnica Alton 70. Jak ją podpiąć?

Panowie jak podpiąc tą zwrotnice Alton 70 (chyba z jakims dodatkiem ale to chyba mało ważne) do tych głosników jak byście mogli dodac jakies zdięcie tej zwrotnicy i napisać ze W+(Wysokotonowe) W- ,N+, N- i zasilanie czy jakos tak bo ja serjo w tym ciemny jestem :/ I jaka paczke zbić do tych głosników? (Wymiary)

0 10
  • #3 29 Wrz 2016 07:44
    coti96
    Poziom 4  

Szukalem duzo ale tam jest inaczej niz ja mam a po drugie na schematach sie nie znam :(

0
  • #4 29 Wrz 2016 08:35
    Rysiek2
    Poziom 33  

Kolego, nie przesadzaj. Te schematy to zwykłe rysunki podłączeń. To są podstawy obwodów elektrycznych. Nie musisz się na tym znać aby odwzorować połączenia (zrozumieć nie musisz).

0
  • #5 29 Wrz 2016 08:46
    mariuszp19
    Poziom 32  

coti96 napisał:

Panowie jak podpiąc tą zwrotnice Alton 70 (chyba z jakims dodatkiem ale to chyba mało ważne) do tych głosników jak byście mogli dodac jakies zdięcie tej zwrotnicy i napisać ze W+(Wysokotonowe) W- ,N+, N- i zasilanie czy jakos tak bo ja serjo w tym ciemny jestem :/ I jaka paczke zbić do tych głosników? (Wymiary)

Czy przemyślałeś swoją decyzję podłączania tych głośników do zwrotnicy Alton? Podstawowa zasada jest taka, że zwrotnicę i obudowę projektuje się pod konkretne głośniki. To nie będzie grało prawidłowo. Zwrotnice są zaprojektowane do konkretnych głośników TONSIL, a Ty chcesz je podłączyć do głośników ALPHARD, które mają zupełnie inne parametry. Dodatkowo nie wiadomo jakie masz głośniki wysokotonowe. Podsumowując, należy znać dokładne parametry wszystkich głośników i do nich zaprojektować zwrotnicę i obudowę.

0
  • Pomocny post
    #6 29 Wrz 2016 09:03
    Rysiek2
    Poziom 33  

mariuszp19 napisał:
    Czy przemyślałeś swoją decyzję podłączania tych głośników do zwrotnicy Alton?

Myślę, że kolega rozpoczyna swoją przygodę ze światem techniki i chciałby zacząć od zbudowania własnych kolumn. Na pytanie które zadałeś odpowiedź doskonale znasz więc nie odbieraj człowiekowi przyjemności empirycznego wnioskowania. Jeśli ma te zwrotnice, ma te głośniki to dlaczego nie ma sobie tego połączyć w jakiejś - jak to określił - zbitej paczce.

0
  • #7 29 Wrz 2016 12:37
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

mariuszp19 napisał:
    Dodatkowo nie wiadomo jakie masz głośniki wysokotonowe.
    Wiadomo... piezo. Nie wiadomo tylko czy z autotransformatorem czy bez.

0
  • #8 29 Wrz 2016 16:04
    coti96
    Poziom 4  

Panowie ja te głosniki wraz ze zwrotnicami kupiłem od gościa który miał to podpięte i on wmiare widać sie na tym zna więc to chyba takie bez sensu nie było tylko on mi to rozlutował i nie pamięta jak podpiął prosze pomużcie :D wysle dokładne zdięcie tej zwrotnicy :D

Dodano po 6 [minuty]:

Zwrotnica Alton 70 - Zwrotnica Alton 70. Jak ją podpiąć? Zwrotnica Alton 70 - Zwrotnica Alton 70. Jak ją podpiąć? Zwrotnica Alton 70 - Zwrotnica Alton 70. Jak ją podpiąć?

Mam nadzieje że pomożecie :D

Dodano po 33 [minuty]:

A jezeli chodzi o rozmiar skrzynki to brat mi doradził tak zeby miały około 80cm wysokości po 4 cm z kazdej od głosnika niskotonowego czyli jak ten am 20 to 28 bedziesz szerokosc no i ma być ponoć głebszy niz szerszy czyli jakies 35 głebokie było by? A i kwestia tej tuby nigdzie w okolicy tego nie znalazłem w sklepie a zamawaic nie mam czasu bo potrzebuje tych głosników na sobote. Czy wysatrczyło by zwkłę PCW gdzie koncówke nagrzeje i bede formował na jakims kloszu (wyczytałem gdzies na necie ze ktos tak robił) i jakie ma to być długie? I proosze nie piszcie ze a bez sensu a kup se takie cos czy tam co innego. Mam co mam i chce byście mi pomogli coś z tego zrobić :D

0
  • #9 29 Wrz 2016 17:36
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

coti96 napisał:
    te głosniki wraz ze zwrotnicami kupiłem od gościa który miał to podpięte i on wmiare widać sie na tym zna
    Nie. Nie zna się. Podłączyć byle jakie głośniki do zwrotnicy jaką miał pod ręką to każdy potrafi. Tu, na forum, jeśli ktoś coś chce doradzić i doradza, to na pewno chociaż trochę ( ;) ) się zna na tym co pisze.
    mariuszp19 napisał:
    Podstawowa zasada jest taka, że zwrotnicę i obudowę projektuje się pod konkretne głośniki. To nie będzie grało prawidłowo. Zwrotnice są zaprojektowane do konkretnych głośników TONSIL, a Ty chcesz je podłączyć do głośników ALPHARD, które mają zupełnie inne parametry.

Zaufaj więc Koledze...

A jeżeli chcesz zrobić kolumny (a nie sklecić byle jak to co masz co kupy) - jest na forum co najmniej kilkaset tematów o tym: Jak dobierać głośniki, jakie głośniki do czego się nadają, jaką zwrotnicę do posiadanych/wybranych głośników zastosować, jak ją zaprojektować, jak zrobić pomiary, jaką dobrać obudowę do całości i setki (SETKI) innych zagadnień, które należy uwzględnić chcąc mieć ze swej pracy satysfakcję i pożytek.

Wiem, że wolałbyś szybko dostać konkretną odpowiedź - ale to tak nie działa.

0
  • #10 29 Wrz 2016 19:28
    coti96
    Poziom 4  

No właśnie widze że to tak nie działa... nie potrzebuje kolumn które będa grały po imprezach tylko kolumny do pokoju po co bede wkłądał tyle pieniędzy. nie można poprostu powiedzieć jak to podpiąc? chyba że nie wiecie

0
  • #11 29 Wrz 2016 19:52
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

coti96 napisał:
    jak to podpiąc?
    398216 Usunięty napisał:
    mariuszp19 napisał:
    Dodatkowo nie wiadomo jakie masz głośniki wysokotonowe.
    Wiadomo... piezo. Nie wiadomo tylko czy z autotransformatorem czy bez.

0