Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia 1.9sdi syczenie z pod deski rozdzielczej

29 Wrz 2016 00:16 1182 12
  • Poziom 8  
    Witam . Kupiłem ostatnio Skodę fabia 1.9 sdi . Ogólnie jestem zadowolony ,ale irytuje mnie syczenie z pod deski rozdzielczej.Ponadto auto słabo grzeje.Nie wiem czy ma to coś wspólnego z odglosami z pod deski ,ale wygląda to tak ,ze wentylator wyłączony a po odpaleniu słychać syczenie . Poprzedni właściciel nie był pewien ,ale mówił ze to przez brak czynnika w klimatyzacji. Czy może to być prawda ?Odnośnie słabego grzania rurki do nagrzewnicy obydwie są ciepłe. Być może nagrzewnica zakamieniona.
  • Poziom 38  
    Termostat sprawny? Syczenie to raczej nie wina braku czynnika.
  • Poziom 12  
    Płynu chłodniczego Ci nie ubywa?
  • Poziom 25  
    Witaj kolego Lox195. Nie napisałeś czy to manual czy klimatronik. Jest taka opcja, że może być mało czynnika w klimatyzacji i dlatego jest ten syk. Brak czynnika może powodować taki odgłos. Dla przykładu. Masz ustawione 19 st. i on Ci reguluje temperaturę góra dół. Stąd to może wynikać.
  • Poziom 8  
    Płynu chłodniczego nie ubywa ,wszystko jest ok. Czujnik temp.płynu wymieniony. Temp. Na zegarze 90stopni. Klimatyzację mam manual.

Dodano po 40 [minuty]:

Dodam jeszcze ,że syczenie pojawia się po odpaleniu auta mimo że klimatyzacja i nawiew jest wyłączony. Dziwna sprawa
  • Poziom 22  
    Syczy od strony pasażera czy kierowcy?
  • Poziom 8  
    Ciężko to namierzyć,słychać to jak by ze środka gdzie są kratki nawiewu.Od pasażera dostałem się do wentylatora ,wszystko wyczyscilem,wymieniłem filtr kabinowy.Nic nie pomogło 😂
  • Poziom 31  
    A może to nie z pod deski tylko z pod maski tylko odgłos się nanosi sprawdź może rurki podciśnienia .
  • Poziom 8  
    Przy sdi nie ma za dużo węży podciśnienia. Pod maską starałem się coś znaleźć, ale bez rezultatu. Nie wiem na jakiej zasadzie działa klimatyzacja ,może faktycznie to brak czynnika ,tylko dlaczego słychać przy wyłączononej klimatyzacji.Nie umiem juz wziąć tego na logikę.
  • Poziom 8  
    Dzisiaj rozebralem kokpit.Nie wiem czym spowodowane jest słabe ogrzewanie. Nagrzewnica gorąca, pod nią znajduje się jeszcze jedna elektryczna ale była dołączona.Polaczylem wtyczki ale bez rezultatu.Po otwarciu pojemnika z nagrzewnicami jest gorące powitrze klapy otwarte na górę a idzie letnie.Jedyne co mi przychodzi do głowy to ze pudełko w którym są nagrzewnice nie jest zbyt szczelne.Jest otwór z kumowym rękawem w tunel miedzy siedzeniami.Gumowy rękaw słabo trzyma ma kołnierzach jak i z tyłu za nagrzewnica są małe otwory.Ponadto próbowałem zlokalizować syczenie.Wydobywa się gdzieś z kanału gdzie jest skraplacz
  • Poziom 31  
    Jak rozebrane to nagrzewnica po rozgrzanym silniku ma mieć w okolicy 90"C Więc zobacz czy tyle jest ?
  • Poziom 8  
    Nagrzewnica jest gorąca,nie można dotknąć ręką.Nie wiem na jakiej zasadzie działa ta elektryczna i kiedy się załącza.Dziwne dla mnie jest ze powietrze z nawiewu leci z góry na nagrzewnice i u góry jest obok drugi kanał od nawiew ów. Czyli powietrze musi się kumulowac w pojemniku z nagrzewnica i uchodzić do góry. A mimo wszystko leci letnie.Nie wiem jeszcze jak dostac sie do parownika klimy.Wszystko tak zabudowane ...masakra
  • Poziom 25  
    Witam kol. jeszcze raz !!! Odpompuj czynnik zważ go, ile tam jest i dopiero możemy rozmawiać.