Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MG7150 - Jasne pasy na wydruku

29 Wrz 2016 00:32 1629 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Kupiłem nową drukarkę. Canon Pixma MG7150. Nie jakaś po zwrotach itd... Czy powystawowa. Po prostu nową ze sklepu.
    Wypakowałem, drukarka się zaktualizowała po czym zaproponowała wyrównywanie głowicy. Zrobiłem wydruk próbny, no wydrukowało deseń i była w porządku. Na niebieskim była delikatna smuga, ale taka że prawie nie było jej widać. Włożyłem jakiś tani papier foto tak dla próby. Wydrukowałem 2 zdjęcia bez obramowania na A4. Całe 25 sztuk kosztowało jakieś 15 zł na allegro. Pomijając papier bo wiem, że jest do kitu i być może to jego wina to mimo wszystko pierwszy wydruk wyszedł w miarę w porządku, te jasne linie były ledwo ledwo widoczne na zielonym tle.

Z początku pomyliłem się i włożyłem papier źle i wydrukowało na matowej stronie papieru foto i tam wydruk był oryginał. A na błyszczącej stronie przy drugim wydruku, który zamieszczam poniżej, to jakaś tragedia na niebieskim kolorze. Co to w ogóle może być ? Czyścić dysze czy robić ręczne wyrównanie głowicy drukującej ?

Parametry wydruku to ustawienie na papier: Photo Paper Plus Glossy II i 600 DPI z CMYK. Zdjęcie obrobione na oprofilowanym DELL U2717DA a wykonane lustrzanką Canon 5D mk3 natomiast, to które załączam to zdjęcie z ekranu blokady Windows 10.

Proszę o pomoc w miarę możliwości. Bo nie wiem czy wysyłać drukarkę na gwarancję czy po prostu jest to banalny błąd i rozwiążę go bez większych problemów.

Dodam tylko, że skan wygląda okropnie w tych miejscach gdzie to występuje. Samo przejście tonalne miedzy kolorami na niebie jest takie w oryginalnym zdjęciu bez wydruku. Ale ten skan to bardziej wyolbrzymia, jednakże nadal jest to poważnym problemem jak dla mnie.

Canon Pixma MG7150 - Jasne pasy na wydrukuIMG_201609...9_0001.jpg Download (2.03 MB)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    A czy drukarka musi stać na idealnie twardym podłożu? Bo tak się właśnie składa, że zastąpiła miejsce na podłodze, które wcześniej należało do Canon 1pro i tam raczeni nie było problemów. Nie mam za bardzo obecnie po prostu gdzie postawić. Więc cały czas i tak jest na podłodze. Sprawdzę z ustawieniami tego papieru. A to też nie jest wina dysz ? Albo głowicy ? Mógł atrament zaschnąć jak długo stała na sklepie ? Dzisiaj przyszedł mi komplet zamienników TFO Dałem 92.60 zł. To zawsze lepiej niż połowa wartości drukarki za oryginały. I ich producent daje gwarancję, że jeżeli drukarka ulegnie uszkodzeniu przez ich atramenty to naprawiają drukarkę na własny koszt. Gdzieś nawet wyczytałem, że podobno wychodzą z tej samej fabryki co oryginały z canona tylko, że pod inną nazwą. Nie wiem ile w tym prawdy, ale fakt faktem, szkoda tracić atrament.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Tak oczywiście to jest A4.
    Po prostu nie wiem za co się wziąć. Na pewno ten wydruk zrobię jako pierwszy po zmianie na papier matowy foto. To Stara Pixma mp140 drukowała bez skazy a miała z 10 lat. A tutaj nowa drukarka i już problemy.

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

Sługa WSI napisał:
    pero3782 napisał:
    Gdzieś nawet wyczytałem, że podobno wychodzą z tej samej fabryki co oryginały z canona tylko, że pod inną nazwą.

Ale bzdury... a tombak to złoto pod inną nazwą

I to chyba nawet na tym forum :D

Dodano po 22 [minuty]:

Przepraszam za tyle pytań.
    Druk ma być taki sam czy jakiekolwiek inne zdjęcie ?

Dodano po 32 [minuty]:

Zrobiłem wydruk innego zdjęcia. Dałem Photo Paper Mate, włożyłem błyszczący, wysoka jakość, 600 dpi i wyszedł wydruk świetnie.
    Rewelacyjnie na prawdę. Tylko papier porysowany i również sama drukarka go rysuje, bo na prawdę słabej jakości jest.
    Czy powinienem wydrukować również to co poprzednio niebieskim kolorem ?

Mam jeszcze Photo Paper Plus Glossy II A4 275g/m2, mam drukować z jego użyciem jako papier matowy czy Photo Paper Plus Glossy? Bo nie chcę wywalać tego papieru od tak zwłaszcza, że 20 kartek to koszt ponad 50zł.

Dlaczego właściwie jest tak jak jest ? Coś jest uszkodzone, że drukuje tylko na ustawieniach papier matowy ?
    Jeszcze druk wyszedł lekko cieplejszy niż na monitorze. Pewnie kwestia odpowiedniego oprofilowania drukarki ? Monitor mam ustawiony kalibratorem do monitorów a sam profil wczytany w Adobe Photoshop, natomiast do drukarki jest jakiś standardowy CMYK Europe.... A sam monitor podłączony pod Display Port a pod laptopa podpinam po HDMI.

Dodano po 4 [minuty]:

Dlaczego przy pełnym zadruku kartki czasami zadrukuje całą, a czasami zostaje biała linia na 1px ? A teraz przy wydruku została ta linia nieregularna, z jednej strony węższa z drugiej szersza. Jak papier powinien być prawidłowo załadowany ? Dosunięty do tego czarnego ząbka od strony drukarki czy do tej ścianki od strony uchwytu od podajnika ?
  • Poziom 11  
    Drodzy przyjaciele.

Rozkładam ręce w akcie rozpaczy nad MG7150.
    Wrzucam w załączniku plik JPEG ze skanera wydrukowanej deseni.

Proszę oceńcie go, zobaczcie czy wyszedł dobrze. Skąd ewentualne cienkie linie na niebieskim i jak je skorygować ?

Canon Pixma MG7150 - Jasne pasy na wydrukuIMG_201610...8_0001.jpg Download (8.27 MB)

Niby źle nie wygląda, ale drukuję zdjęcie na błyszczącymi czasami walnie takimi jasnymi paskami, że praktycznie zdjęcie idzie do wyrzucenia.

Ja już nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Nowa drukarka, nie ukrywam ale chcę mieć to za co zapłaciłem. Po prostu nie wiem co to się wyrabia.

Liczę na waszą fachową pomoc.
    Pozdrowionka.
  • Poziom 11  
    Sługa WSI napisał:
    Proszę zmienić ustawienia podłoża na:
    - papier foto matowy
    - jakość wysoka
    I załadować papier foto błyszczący.
    Można użyć mniejszego formatu papieru bo to droga zabawa.

Czy przy takich ustawieniach mora znika?

Jeśli tak, to trzeba postawić drukarkę na znacznie stabilniejszym, najlepiej sztywnym podłożu (może być nawet podłoga bez dywanu).

Nie przyjrzałem się wydrukowi z bliska na tych ustawieniach jak kolega proponował.
    Zauważyłem dzisiaj, że zdjęcie ma pełno mikroskopijnych kropeczek i pełno rys widocznych pod światło
  • Poziom 11  
    Na peirwszym skanie tylko niebieski źle wygląda, reszta jest dobrze, po prostu skan źle zrobiłem.
    Oczywiście niebieski też nie jest aż tak zły ale wygląda jak 40% tego ze zdjęcia