Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault Magnum 440DXI 2005r - brak mocy, niskie ciśnienie paliwa, gaśnie

bim_pol 29 Wrz 2016 13:08 1389 7
  • #1 29 Wrz 2016 13:08
    bim_pol
    Poziom 2  

Witam. Problem z Renault Magnum DXI 2005 rok. Auto w trasie w Szwecji, nie chce jechać, traci moc. Jedzie od 15 do 40 km/h, nie ma siły a tylko 6 ton zładowane. Staje, gaśnie ale odpala normalnie za każdym razem. Na wyświetlaczu błąd "fuell suply fault" - z tego co wiem, to niskie ciśnienie paliwa. Nowa pompka paliwa i 1 pompo wtrysk, 1000 km było dobrze. Ciśnienie przed wymianą pompy 180-200, po wymianie ok. 380. Filtry czyste, smoki sprawdzone. Dodam, że to samo na jednym jak i na drugim baku, przewód za podstawą filtrów przy kasecie, sprawdzony i wszędzie czysto. W ostojniku było tylko trochę brudu ale filtr czysty, wymieniany 3 miesiące temu. Ma ktoś może jakiś pomysł?

W tamtym tygodniu się to zaczęło i samochód jechał 5-6 godzin normalnie, po czym tracił moc a nawet gasł. Na drugi dzień znowu 4-5 godzin było dobrze a teraz już wcale nie chce jechać.
    Proszę o wszelką pomoc.

0 7
  • #2 29 Wrz 2016 15:06
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

bim_pol napisał:
    samochód jechał 5-6 godzin normalnie, po czym tracił moc a nawet gasł.

A taki szczegół, odpowietrzenia zbiorników paliwa drożne ?

1
  • #3 29 Wrz 2016 20:20
    bim_pol
    Poziom 2  

Tak drozne, bo nie ma w nich ciśnienia i na obu tak samo źle, teraz juz jak zgasnie to nie chce odpalic i trzeba pompką podpompować zeby zapaliła

2
  • #4 20 Cze 2017 21:49
    szymon_trans
    Poziom 2  

Witam,
    Mam taki sam problem jak Ty tylko ze Magnum 500 DXI. Czy mógłbyś napisać jaka była u Ciebie przyczyna.

0
  • #5 21 Cze 2017 07:58
    bim_pol
    Poziom 2  

wymieniłem dwie pompki niskiego cisnienia i nic, na szwecji wraz stanął wymienili w szwecji pompke niskiego cisnienia i jakimś cudem zjechał do promu te 100km i w szczecinie odnowa staje traci moc, wiec w stargardzie wymienili czujnik cisnienia paliwa na nowy i taki jaki powinien byc i filtry i od tamtej pory było dobrze dwa miesiace puki nie sprzedałem tej Qrwy i wiecej juz renaulta nigdy nie kupie, 8 tys zł w dwa tygodnie dołożyłem

0
  • #6 21 Cze 2017 08:19
    hubert04
    Poziom 21  

bez celowa ni niepotrzebna wymiana niektórych cześci = zła diagnoza na początku co daje 8tys i nerwy

1
  • #7 21 Cze 2017 08:23
    bim_pol
    Poziom 2  

2 serwisy w polsce serwis w szwecji i nic i dopiero pan z pks-u w stargardziie cos poradził

0
  • #8 21 Cze 2017 08:51
    szymon_trans
    Poziom 2  

podmieniałem czujnik z innego samochodu i nic się nie zmieniło. Czy to musi być dedykowany do danego typu silnika. ten co zakładałem był od 460dxi.

0