Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder TV Orange. Przeniesienie Liveboxa

29 Wrz 2016 16:43 981 4
  • Poziom 12  
    Dzień Dobry.

Chcę podłączyć dekoder Orange TV (Sagecom UHD88) do telewizora, który jest w innym pokoju niż Livebox. Ponieważ ciągnięcie kabla sieciowego jest sporym problemem, chyba będę musiała przenieść Liveboxa. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy Dekoder TV musi być koniecznie spięty kablem sieciowym z Liveboxem?

2. Gniazdko tel. w tym drugim pokoju jest oddalone od miejsca w którym będzie stał Livebox o jakieś 5m.
    Jakiego użyć kabla tel. do podłączenia Liveboxa? Gotowe kable w sklepie są tylko płaskie a wyczytałam, że
    powinien być okrągły, skręcany w pary. Skąd wziąć taki kabel, mam sama go sobie zrobić? Czy faktycznie
    podłączenie przez ten lepszy kabel, powoduje dużą różnicę w jakości połączenia?

3. Dodatkowe pytanie. W pakiecie "funpack" mam TV w wersji kablowej. Czy przesyłanie sygnału TV tym samym
    kablem, nie powoduje pogorszenia jakości internetu?

Dziękuję.
  • Poziom 36  
  • Poziom 12  
    Dzwoniłam tam i niby wszystko jest na tak,ale ja im nie wierzę za bardzo i dlatego pytam na tym forum.

Czy takim przewodem mozna podlączyć tego liveboxa?
    http://www.telef.pl/sklep/product.php?id_product=2274

Czy to musi być koniecznie ten co pojawia sie w opiniach na tym forum, czyli YTKSY 2x2x0,5?

Chodzi mi tez o tę telewizje przesyłaną tym samym kablem co internet. Mam po prostu wątpliwości czy już sam ten fakt nie pogarsza jakości internetu, a tym bardziej dodatkowo jeszcze ta jakość moze byc zmniejszona przez nieodpowiedni kabel z gniazdka do liveboxa.

Chce po prostu podłączyć to najlepiej jak sie da, dlatego zwrócilam sie o pomoc.
    Dziekuję
  • Poziom 31  
    woronka napisał:
    Czy Dekoder TV musi być koniecznie spięty kablem sieciowym z Liveboxem

Tak
    Przewód który chcesz zakupić do połączenia liveboxa z gniazdkiem jest prawidłowy
    woronka napisał:
    Chodzi mi tez o tę telewizje przesyłaną tym samym kablem co internet. Mam po prostu wątpliwości czy już sam ten fakt nie pogarsza jakości internetu, a tym bardziej dodatkowo jeszcze ta jakość moze byc zmniejszona przez nieodpowiedni kabel z gniazdka do liveboxa

Nie powinien pogorszyć jakości połączenia
  • Specjalista Sieci, Internet
    woronka napisał:
    Czy Dekoder TV musi być koniecznie spięty kablem sieciowym z Liveboxem?

Nie - można połączyć przez PLC - wszystko zostaje tam gdzie jest.
    woronka napisał:
    Gniazdko tel. w tym drugim pokoju jest oddalone od miejsca w którym będzie stał Livebox o jakieś 5m.

A jest "podłączone" do sieci Orange, czy tylko sobie jest na ścianie? - należy sprawdzić, czy jest ono w ogóle aktywne.
    woronka napisał:
    W pakiecie "funpack" mam TV w wersji kablowej. Czy przesyłanie sygnału TV tym samym kablem, nie powoduje pogorszenia jakości internetu?

Niby samo Orange twierdzi, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego - tylko, że ja im w to nie wierzę - tv zabiera trochę pasma internetowego.