Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa

29 Wrz 2016 19:11 4863 15
  • Poziom 8  
    Witajcie. Kupiłem uszkodzone słuchawki w/w. Miały ułamany mini-jack 3,5 mm. Pytanie jakiego jacka kupić jeśli mam 3 żyły w tym 1 jest opleciona miedziakiem a w środku oplotu jest jeszcze jedna żyła. Na zdjęciu z jackiem (oryginalny RAZER oskubany i ułamany) widać te pola lutownicze, a nie mam pojęcia jak je polutować do nowego jacka, którego mam dopiero zakupić.
    ~~
    Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa

Pozdrowionka
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    @jdubowski słuchawki z mikrofonem.

Tak wygląda wtyk oryginalny. Nigdzie nie mogę takiego znaleźć z TRS.

• Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    gigancik12 napisał:
    ak wygląda wtyk oryginalny.

Ma 4 styki - to jest właśnie TRRS (tip, ring, ring, sleeve).

gigancik12 napisał:
    Nigdzie nie mogę takiego znaleźć z TRS.

TRS stosuje się do słuchawek bez mikrofonu.
  • Poziom 8  
    @jdubowski
    Zamówiłem takie cudo. Mam nadzieję, ze uratuje te słuchawki :wink: Będę się jeszcze kontaktował jak otrzymam wtyk :wink:

• Poziom 8  
    I napotkałem na problem. Dźwięk w słuchawkach odtwarzany jest poprawnie. Ale mikrofon nadal nie działa. W załącznikach zdjęcia... (Na ostatni rozdzielacz na słuchawki i mikrofon)

Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa Słuchawki RAZER kraken - drobna naprawa
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Do czego podłączasz te słuchawki? Mikrofon musi mieć zasilanie więc wszędzie nie będzie działać.
  • Poziom 8  
    Masz rację, w pracy mam dwa laptopy na jednym nie działa mikrofon ale na drugi już tak. Podczas nagrywania słychać szumy. Ale po podłączeniu innych też. Czy może to być wina tego że w słuchawce był klej na tych kabelkach a przy sprawdzaniu co do czego go zdjąłem. Czyli mój post w/w pokazuje połączenie kabli, które jest prawdopodobnie dobre o ile szum nie jest spowodowany przez te zabezpieczenia (biały klej).
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Mikrofon ma polaryzację przy podłączeniu , na zam fot , gdzie jest wtyk i twoje palce, wydaje mi się iż biały czyli sygnałowy z mic, jest połączony z masą a tam powinien być oplot .
  • Poziom 8  
    Czyli co polecasz zrobić z tym sygnałowym?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Czubek tego wtyku to L drugi to P następnie mic.+ a dalej to masa.
  • Poziom 8  
    Mam to przelutować ponownie mimo, że działa tylko szumi?
  • Poziom 27  
    Jak Ci odpowiada to co jest to sobie już zostaw i odpocznij.
  • Poziom 8  
    Zrobię tak jak mówisz, dziękuję że się angażujesz w pomoc dla mnie :) Bez nerwacji. Numer 1 czy 2 to według Ciebie czubek wtyku?

• Poziom 27  
    Nr1 to ma wyjście to najcieńsze czyli nr2 na fot. i dalej analogicznie.
  • Poziom 8  
    Na zdjęciu pokazałem poprawne połączenie dla jacka 3,5mm 4 polowego TRRS pod słuchawki RAZER Kraken PRO. Dzięki wszystkim za pomoc. Miłego ! 8-)