Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VU+ Zero - Telewizja na kartę HD - brak kanałów

29 Wrz 2016 20:49 3675 10
  • Poziom 13  
    Mam świeżo zakupiony VU+ Zero. Soft domyślny zainstalowany i nie mam pojęcia jak rozwiązać problem braku płatnych kanałów. Pozostałe FTA działają bez zarzutu, ale nie mam pojęcia jak zmusić VU+ do odtawarzania płatnych kanałów. Karta wcześniej bez zarzutu działała z Fergusonem Ariva a tutaj nie za bardzo jej się chce.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 25  
    Aby mieć tuner na E2 trzeba mieć pojęcie.
  • Moderator - SAT
    Masz TNK HD?
    Jesteś pewien?
    Karta dobrze włożona?
    Emulator, czytnik skonfigurowany?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    2. Faktycznie, w oscam'ie włączony był bloker, mimo odblokowania dalej nie przechodziły uprawnienia.
    3.Pomogło wgranie oscam'a aktywacyjnego do SmartHD

To i nnnym z E2 co też nie przepuszczał uprawnień.
    U ciebie może być podobnie.
    Lepiej zarejestrować się na jakimś Forum zajmującym się tymi dekoderami.
  • Poziom 13  
    LeDy napisał:
    Cytat:
    2. Faktycznie, w oscam'ie włączony był bloker, mimo odblokowania dalej nie przechodziły uprawnienia.

Troszke poczytałem na ten temat i znalazłem na jakimś forum (https://goo.gl/fLWfQ3 ) poświeconym wydawać by się mogło odpowiednie pliki z oscam i cccam. Wgrałem je do przez FTP do katalogu Tuxbox. Mimo to kanały płatne nie działają w dalszym ciągu. Może mógłby ktoś z doświadczonych użytkowników zerknąć na te pliki i powiedzieć mi co jest nie tak. A może nie wykonałem jeszcze jakiejś akcji po wgraniu plików (tylko restart boxa).
    Tematu Enigmy dopiero się uczę jak widać i bardzo dziękuję z góry za pomocne informacje mogące pomóc w zrozumieniu Linuksowych tunerów.

Dodano po 54 [sekundy]:

geco napisał:
    Aby mieć tuner na E2 trzeba mieć pojęcie.

Jak masz tak pomagać to może lepiej nic nie pisać?
  • Poziom 43  
    whizzo napisał:
    LeDy napisał:
    Cytat:

Troszke poczytałem na ten temat i znalazłem na jakimś forum (https://goo.gl/fLWfQ3 ) poświeconym wydawać by się mogło odpowiednie pliki

Zobacz to na polskich stronach np. satedu, DVHK .
  • Poziom 13  
    simhak napisał:
    Masz TNK HD?
    Jesteś pewien?
    Karta dobrze włożona?
    Emulator, czytnik skonfigurowany?

Tak.

Karta włożona chipem do dołu. Tak ma być?

Nie. Nic poza wgraniem plików oscam i ccam to \etc
  • Moderator - SAT
    Do TNK HD potrzebne są pewne dane, indywidualne dla każdej karty, bez których karta nie zadziała w pełni.

Na wspomnianych wyżej stronach są osobne działy forum poświęcone temu dekoderowi - raczej bez przyswojenia podstaw w tym temacie nie ruszysz z niczym, to nie Ariva...
  • Poziom 25  
    [quote="whizzo"][quote="LeDy"]
    Cytat:
    Troszke poczytałem na ten temat i znalazłem na jakimś forum (https://goo.gl/fLWfQ3 ) poświeconym wydawać by się mogło odpowiednie pliki z oscam i cccam. Wgrałem je do przez FTP do katalogu Tuxbox.

Oprócz tego że go wgrałeś to trzeba go wybrać i uruchomić .A jak masz kłopoty to szukaj tz. backup Image.
  • Poziom 13  
    Chyba udało się rozwiązać problem. Pomogła zmiana firmwaru. Domyślny experimental od vuplus zastąpiłem OpenPLI, gdzie uprawnienia się pobierają już podczas konfiguracji tunera a oscam instaluję sie podczas początkowej konfiguracji.
    Być może przyda się ta informacja komus kto zetknie się z podobnym problemem.
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat zamykam