Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 405 - 1,6 benzyna 1991r monowtrysk brak mocy

29 Wrz 2016 21:36 591 5
  • Poziom 27  
    Mam problem z peugeotem 405 1991r 1,6 benzyna, mono wtrysk stara wersja - od wolnych obrotów regulatorem jest cewka nie silnik krokowy.
    Po odpaleniu na benzynie kilkadziesiąt sekund jest ok tzn można dodać gazu i silnik się "wkręca" na obroty. Po krótkim czasie komputer wychodzi z trybu rozruchowego i lekkie dodanie gazu powoduje zgaśnięcie silnika. Mieszanka za uboga gdyż dodając plaka można podtrzymać pracę silnika. Po ponownym odpaleniu znowu jest ok przez jakiś krótki czas.
    Co sprawdziłem:
    TPS jest ok - wymieniłem jakiś czas temu a sygnał zmienia się od 0,2 do 4,4V.
    Czujnik temp. powietrza w dolocie ok 400R przy gorącym silniku (zgaszony).
    Czujnik podciśnienia - zasilanie jest, napięcie na wyjściu zmienia się.
    Sonda lambda działa - na gazie można zmieniać regulując parownikiem od 0,1 do ok 1V.

Sygnał z czujnika temp dochodzi do komputera bo jego wypięcie powoduje zmianę obrotów, to samo z map sensorem.

Po wyjęciu wężyka z mapsensora silnik nie gaśnie bo szybkim dodaniu gazu wchodzi na obroty. Oczywiście wężyk zatykam żeby nie wciągało lewego powietrza.

Wygląda to na problem z jakimś "szybkim" czujnikiem gdyż silnik gaśnie zanim lambda zdążyła by zareagować.
  • Poziom 32  
    Ciśnienie paliwa do sprawdzenia. W obudowie zespołu wtrysku jest regulator.
  • Poziom 27  
    Zmierzyłem ciśnienie - wyszło o,5bara, podniosłem do 1,5bara (zalecane 0,7-0,9bara) i nic to nie dało. Dalej po osiągnięciu temperatury 80° moc spada, silnik gaśnie przy próbie dodania gazu.
  • Poziom 32  
    Jeśli ciśnienie mierzyłeś na pracującym silniku, to najprawdopodobniej główny zawór do wymiany. Lepiej przełożyć cały zespół. W jakich okolicznościach doszło do awarii?