Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak ładowania nawigacji z zapalniczki samochodowej

komanch 30 Sep 2016 07:31 3069 4
 • #1
  komanch
  Level 15  
  Otóż mam taki dziwny problem, moja nawigacja MIO podłączona przez oryginalny kabel do zapalniczki samochodowej nie ładuje się (nie doładowuje się). Tą samą nawigację bez problemu naładuję przez USB w komputerze. Taka naładowana na maxa przez USB nawigacja, po podłączeniu do zapalniczki podczas kilkugodzinnej jazdy samochodem rozładowuje się do zera.

  Zapalniczka w samochodzie jest sprawna, wychodziłoby że to wina kabla łączącego zapalniczkę z nawigacją, ale ..... gdy nawigacja jest rozładowana prawie do zera (gdy otrzymuję na niej komunikat, że zaraz się wyłączy gdy nie podłączę jej do jakiegoś źródła prądu), jeśli podłączę ją do tej samej zapalniczki tym samym kablem, nie wyłączy się, zapalniczka podtrzymuje zasilanie ale NIE doładowuje baterii nawigacji, nawet przez kilka godzin, cały czas jest stan baterii jest bliski zeru.

  W czym może być problem?
 • #2
  2N3866
  Level 29  
  Czy w kablu we wtyku do gniazda zapalniczki samochodowej masz kontrolkę LED świecącą po włączeniu do gniazda zapalniczki? Niestety, niektóre wtyki są niezgodne z niektórymi gniazdami. Spotkałem się, że w samochodach Renault (i to z lat od 1998 do modeli obecnych) wtyk musi mieć masywny "czubek", inaczej nie ma zupełnie styku i kabel nie działa.
  Brak ładowania nawigacji z zapalniczki samochodowej

  Sporo wtyków ma wąski "czubek" i wtedy jest kłopot.
  Brak ładowania nawigacji z zapalniczki samochodowej
 • #3
  bearq
  Level 38  
  Zbyt slaba wydajnosc ladowarki, podaj parametry ladowarki
 • #4
  komanch
  Level 15  
  Hmm, ładowarka jest oryginalna, poniżej załączam zdjęcia. Ma kontrolkę LED. Dodam może, że nie miałem z nią problemu w poprzednim aucie (Opel Vectra), problem jest w obecnym (Passat B6).

  Brak ładowania nawigacji z zapalniczki samochodowej Brak ładowania nawigacji z zapalniczki samochodowej
 • #5
  Mirek99
  Level 22  
  Podłącz nawigację do inną ładowarki gdy będzie dobrze to gniazdo w samochodzie jest sprawne a ładowarka oryginalna jest uszkodzona.