Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku dla innych z Mikrofonu na TS i Orgin

piko100 30 Wrz 2016 08:20 1005 10
  • #1 30 Wrz 2016 08:20
    piko100
    Poziom 12  

Witam, wczoraj zainstalowałem Teamspeak i chciałem porozmawiać ze znajomymi, jednak kiedy ja kogoś słyszałem to ten ktoś mnie nie słyszał, co najlepsze w Audacity mikrofon nagrywa, na teście w Teamspeak również słyszę siebie, jednak nikt mnie nie słyszy, zadzwoniłem do kogoś przez Origin i ta sama sytuacja. Później na końcu zadzwoniłem przez messanger i wtedy było mnie słychać bardzo dobrze. O co to może chodzić ??

0 10
  • #2 30 Wrz 2016 08:46
    Rockmancar
    Poziom 13  

Wejdź w "Dźwięk" w panelu sterowania, gdzie masz wyświetlone podłączone urzędzienia audio, kliknij prawym na swoje słuchawki, czy kartę dźwiękową, do których te słuchawki masz podłączone i ustaw je jako domyślne urządzenie komunikacyjne.

0
  • #3 30 Wrz 2016 08:58
    piko100
    Poziom 12  

To zrobiłem na samym początku ..

0
  • #4 30 Wrz 2016 09:10
    Rockmancar
    Poziom 13  

Sprawdź w takim razie w tych samych ustawieniach czy jakiś suwak nie jest przesunięty na sam dół. Jeśli wszystko w systemie jest dobrze to w takim razie jest to problem po stronie sieci.

Edit: możesz przekierowac porty z routera, w przypadku TS'a są to:

UDP 9987
    TCP 10011

Jeśli nie masz dostępu do routera, to dodaj regułę wychodzącą w zaporze, co polecam zrobić najpierw.

0
  • #5 30 Wrz 2016 09:30
    piko100
    Poziom 12  

Porty w routerze już są odblokowane ;) Zresztą to chodzi o dźwięk, nawet na Origin to nie działa .. Więc nie wiem, o co chodzi. Suwaki są wszystkie na full.

Zresztą co do portów to niby odblokowałem je na routerze, zresetowałem ale jak sprawdzałem programem to są one nadal zablokowane .. Win 10, router tp link 4300

Dzisiaj spróbuje jeszcze jeden program przetestować i może zadziała ..

0
  • #6 30 Wrz 2016 09:43
    Rockmancar
    Poziom 13  

Nadal zablokowane mówisz. W sieci nie jestes czasem podłączony pod drugorzędny router? Jeśli tak, to jest konieczność odblokowania tych portów w routerze (lub urządzeniu, które pełni funkcję routera) który jest tym "wyżej" w sieci.

Nadal nie mogę wpaść na to gdzie może być wina z poziomu systemu czy sprzętu, skoro wszystko masz ustawione.

0
  • #7 30 Wrz 2016 09:57
    piko100
    Poziom 12  

Hmm więc tak, mam radiowy net, kablem bezpośrednio z anteny leci do routera ,,na dole" Pentagrama starego , żółto - czarnego , później z niego wychodzi kabel, i kabel jest podłączony do gniazda w listwie ( ten sprzęt co wysyła przewodami internet Tp-link jakiś ), później drugie urządzenie jest na piętrze, i z niego wychodzi kabel i leci do routera TP link 4300, którego konfigurowałem. Więc tak jak powiedziałeś muszę skonfigurować pentagram, jednak w tym problem iż to już kiedyś robiłem, jednak to nic nie dało, więc te porty są blokowane u mojego dostawcy..

Ja też nie mam pojęcia co może być nie tak, a żeby było lepiej to jakiś rok temu bez problemu korzystałem z tych samych słuchawek oraz z TS ... więc ja również nie mam pojęcia co może być nie tak.. Wszystko zrobiłem jednak nadal to bez skutków, zresetowałem karte dźwiękową, to też nie dało, dlatego już w ostateczności tutaj napisałem..

0
  • #8 30 Wrz 2016 10:22
    Rockmancar
    Poziom 13  

Często jest tak, że dostawcy internetu mają swoją jakąś dziwną politykę. Blokują całkowicie dostęp do routerów, czy P2P. Proponuję więc zadzwonić do Twojego dostawcy i zapytać się, nawet nie tyle co o porty, a z zapytaniem o brak wysyłania danych w komunikatorach.

Z tego co mówisz naprawdę nie ma mowy żeby chodziło o jakieś sprzętowe problemy czy problemy ze sterownikami, więc cały czas trzymam się tego, że to problem od strony sieci, a skoro tam też jest wszystko skonfigurowane to pozostaje dostawca. Tym bardziej, że zablokowales porty a one zablokowane nie są.

0
  • #9 30 Wrz 2016 10:28
    piko100
    Poziom 12  

No ale w takim razie dlaczego w programie Origin również mnie nie słychać, widzę że mikrofon nadaje bo widać jak kreski latają, to jest zupełnie inny program niż ts a również nic nie słychać. W messangerze działa idealnie.. Nie mam pojęcia o co chodzi z tym ..

0
  • #10 30 Wrz 2016 10:32
    Rockmancar
    Poziom 13  

Messenger działa przez przeglądarkę, wykorzystuje porty przeglądarki, więc to co innego. Skrawdź jeszcze Skype'a, to teoria z portami się potwierdzi...teoretycznie.

Bo rozumiem, że konfiguracja w programach tez jest okej?

0
  • #11 30 Wrz 2016 11:00
    piko100
    Poziom 12  

Tak, wszystko w programach ok, więc jeszcze skype zobacze, ewentualnie drugi program podobny do TS.

Dobrze więc ustawiłem i w zaporze i na routerze głównym i nadal jest to samo.. Czyli widzę że mikrofon działa bez problemu, słysze kogoś ale ten ktoś mnie nie słyszy.. w zaporze też dodałem ten program i odblokowałem ten port, nadal to samo... Sprawdziłem programem czy faktycznie te porty są odblokowane i program twierdzi że nie są.. Więc nie wiem, jedynie dostawca internetu może coś zmienić..

Skype również to samo.. Tak samo i na wbudowanym mikrofonie w laptop i na słuchawkach

0